MPAC Group

MPAC Group P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä MPAC Group (MPAC.L) 5.11.2026 päivämäärällä on 1,45. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 1,01 — muutos 43,43 % (korkeampi).

P/B

1,45

YoY

43,43%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä MPAC Group on 2025 1,45 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä MPAC Group oli 2024 1,01 . Se laskee 43,43% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

MPAC Group P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
2,69 GBP
1.1.2019
2,30 GBP
1.1.2020
2,36 GBP
1.1.2021
1,67 GBP
1.1.2022
1,75 GBP
1.1.2023
1,70 GBP
1.1.2024
1,01 GBP
1.1.2025
1,45 GBP
MPAC Group P/B historia
VUOSIP/BYoY
1,45+43,43%
1,01−40,74%
1,70−2,81%
1,75+5,14%
1,67−29,36%
2,36+2,81%
2,30−14,53%
2,69+5,42%
2,55−17,29%
3,08+3,39%
2,98−29,23%
4,21—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

MPAC Group Osakeanalyysi

Mitä MPAC Group tekee? MPAC Group on brittiläinen Coventryssa toimiva ja maailmanlaajuisesti operoiva yritys. Vuonna 2005 perustettu yritys on viime vuosina noussut johtavaksi koneiden ja järjestelmien toimittajaksi lääke-, elintarvike-, kulutustuote- ja elektroniikkateollisuudelle. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu räätälöityjen pakkauslinjojen kehittämiseen, valmistamiseen ja myyntiin asiakkaiden erityistarpeisiin mukautettuna. MPAC Group tarjoaa myös jälkimyyntipalveluita, koneiden asennusta ja huoltoa. Yritys jakautuu kolmeen eri divisioonaan: Healthcare, Consumer Goods ja Pharma Packaging, jotka tarjoavat kunkin teollisuudenalan monimuotoisiin tarpeisiin räätälöityjä ratkaisuja. Healthcare-divisioona erikoistuu lääketieteellisten tuotteiden, kuten ruiskujen, ampullien ja tablettien, pakkaamiseen. Consumer Goods -divisioona tarjoaa pakkausratkaisuja makeisille, välipaloille ja lemmikkieläinten ruoalle. Pharma Packaging -divisioona keskittyy lääkkeiden pakkaamiseen, jotka ovat erilaisissa muodoissa ja kokoissa. MPAC Group on kehittänyt myös oman tuotelinjansa tuotantolaitosten tehokkuuden ja tuottavuuden parantamiseksi. Yhteenvetona MPAC Group on yritys, joka erikoistuu pakkausratkaisujen kehittämiseen, valmistamiseen ja myyntiin. Sillä on kolme divisioonaa, jotka palvelevat terveydenhuolto-, kulutustuote- ja lääkepakkauksia. Yritys tarjoaa myös omaa tuotelinjaansa tehokkuuden ja tuottavuuden parantamiseksi. Sen koneet täyttävät korkeat laatuvaatimukset, ja niitä käytetään useilla eri aloilla. MPAC Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset MPAC Group osakkeesta

Yhtiön MPAC Group P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 1,45 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä MPAC Group muuttui arvosta 1,01 arvoon 1,45, mikä edustaa 43,43 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) MPAC Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n MPAC Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — MPAC Group

Kaikki tunnusluvut — MPAC Group