MPAC Group

MPAC Group EBITDA

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä MPAC Group (MPAC.L) 2.11.2026 päivämäärällä on 7,60 M GBP. Edellisenä vuonna EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) oli 9,80 M GBP — muutos −22,45 % (matalampi).

EBITDA

7,60 MGBP

YoY

−22,45%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä MPAC Group on 2025 7,60 M GBP. EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä MPAC Group oli 2024 9,80 M GBP. Se laskee −22,45% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

MPAC Group EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA
Päivämäärä
EBITDA
1.1.2018
−7,60 M GBP
1.1.2019
6,20 M GBP
1.1.2020
5,60 M GBP
1.1.2021
9,90 M GBP
1.1.2022
2,50 M GBP
1.1.2023
6,10 M GBP
1.1.2024
9,80 M GBP
1.1.2025
7,60 M GBP
MPAC Group EBITDA historia
VUOSIEBITDAYoY
7,60 MGBP−22,45%
9,80 MGBP+60,66%
6,10 MGBP+144,00%
2,50 MGBP−74,75%
9,90 MGBP+76,79%
5,60 MGBP−9,68%
6,20 MGBP−181,58%
−7,60 MGBP−265,22%
4,60 MGBP−258,62%
−2,90 MGBP−200,00%
2,90 MGBP−30,95%
4,20 MGBP—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

MPAC Group Osakeanalyysi

Mitä MPAC Group tekee? MPAC Group on brittiläinen Coventryssa toimiva ja maailmanlaajuisesti operoiva yritys. Vuonna 2005 perustettu yritys on viime vuosina noussut johtavaksi koneiden ja järjestelmien toimittajaksi lääke-, elintarvike-, kulutustuote- ja elektroniikkateollisuudelle. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu räätälöityjen pakkauslinjojen kehittämiseen, valmistamiseen ja myyntiin asiakkaiden erityistarpeisiin mukautettuna. MPAC Group tarjoaa myös jälkimyyntipalveluita, koneiden asennusta ja huoltoa. Yritys jakautuu kolmeen eri divisioonaan: Healthcare, Consumer Goods ja Pharma Packaging, jotka tarjoavat kunkin teollisuudenalan monimuotoisiin tarpeisiin räätälöityjä ratkaisuja. Healthcare-divisioona erikoistuu lääketieteellisten tuotteiden, kuten ruiskujen, ampullien ja tablettien, pakkaamiseen. Consumer Goods -divisioona tarjoaa pakkausratkaisuja makeisille, välipaloille ja lemmikkieläinten ruoalle. Pharma Packaging -divisioona keskittyy lääkkeiden pakkaamiseen, jotka ovat erilaisissa muodoissa ja kokoissa. MPAC Group on kehittänyt myös oman tuotelinjansa tuotantolaitosten tehokkuuden ja tuottavuuden parantamiseksi. Yhteenvetona MPAC Group on yritys, joka erikoistuu pakkausratkaisujen kehittämiseen, valmistamiseen ja myyntiin. Sillä on kolme divisioonaa, jotka palvelevat terveydenhuolto-, kulutustuote- ja lääkepakkauksia. Yritys tarjoaa myös omaa tuotelinjaansa tehokkuuden ja tuottavuuden parantamiseksi. Sen koneet täyttävät korkeat laatuvaatimukset, ja niitä käytetään useilla eri aloilla. MPAC Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset MPAC Group osakkeesta

Yhtiön MPAC Group EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) on 7,60 M GBP vuonna 2025.

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä MPAC Group muuttui arvosta 9,80 M GBP arvoon 7,60 M GBP, mikä edustaa −22,45 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) MPAC Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA mittaa operatiivista suorituskykyä ennen rahoitusrakenteen, veroympäristön ja muiden kuin käteispoisto-osuuksien vaikutusta.

EBITDA = EBIT + Poistot

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n GBP on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n MPAC Group historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — MPAC Group

Kaikki tunnusluvut — MPAC Group