Lilama 3 JSC

Lilama 3 JSC Velka

Velkaantuneisuus yhtiöstä Lilama 3 JSC (LM3.VN) 4.11.2026 päivämäärällä on 176,75 Mrd. VND. Edellisenä vuonna Velkaantuneisuus oli 182,72 Mrd. VND — muutos −3,27 % (matalampi).

Velka

176,75 Mrd.VND

YoY

−3,27%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2024 oli Lilama 3 JSC velka 176,75 Mrd. VND, muutos −3,27% verrattuna 182,72 Mrd. VND kokonaisvelkaan edellisenä vuonna.

Lilama 3 JSC Velka historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velka
Päivämäärä
Velka
1.1.2017
488,36 Mrd. VND
1.1.2018
461,04 Mrd. VND
1.1.2019
484,18 Mrd. VND
1.1.2020
411,04 Mrd. VND
1.1.2021
418,92 Mrd. VND
1.1.2022
175,01 Mrd. VND
1.1.2023
182,72 Mrd. VND
1.1.2024
176,75 Mrd. VND
Lilama 3 JSC Velka historia
VUOSIVelkaYoY
176,75 Mrd.VND−3,27%
182,72 Mrd.VND+4,40%
175,01 Mrd.VND−58,22%
418,92 Mrd.VND+1,92%
411,04 Mrd.VND−15,11%
484,18 Mrd.VND+5,02%
461,04 Mrd.VND−5,60%
488,36 Mrd.VND−3,26%
504,81 Mrd.VND+7,21%
470,86 Mrd.VND−5,37%
497,60 Mrd.VND—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Lilama 3 JSC Osakeanalyysi

Mitä Lilama 3 JSC tekee? Lilama 3 JSC tuottaa liikevaihtoa Valmistus-segmentillään, joka valmistaa rakenteellista metallia, raskaita säiliöitä ja muuta teollisuuslaitteistoa. Tukkukauppa-segmentti myy rakennusmateriaaleja, kemikaaleja ja teollisuuskoneita. Palvelusegmentti tarjoaa kuljetus-, sijoitus-, teollisuusmuotoilu- ja insinööripalveluita. Nämä segmentit palvelevat yhdessä teollisuus- ja rakennussektoreita yrityksen tuotteilla ja palveluilla. Yrityksen Valmistus-segmentti keskittyy rakenteellisen metallin, raskaiden säiliöiden ja teollisuuslaitteiston valmistamiseen asiakkaille rakennus- ja teollisuussovelluksissa. Tukkukauppa-segmentin toiminta käsittää rakennusmateriaalien, kemikaalien ja koneiden kaupan yrityksille, jotka tarvitsevat näitä syöttötuotteita. Palvelusegmentin operaatiot sisältävät kuljetuspalvelut, monipuoliset sijoitukset, teollisuusmuotoilun ja insinööripalvelut asiakkaille eri teollisuudenaloilla. Lilama 3 JSC:n tulonlähteet muodostuvat valmiiden tuotteiden myynnistä, rakennusmateriaalien ja koneiden kaupankäynnistä sekä erikoispalveluiden tarjoamisesta. Yrityksen tuotteet ja palvelut kohdistuvat teollisuusvalmistajiin, rakennusyhtiöihin ja yrityksiin, jotka tarvitsevat teollisuuslaitteistoa ja tukipalveluita. Lilama 3 JSC on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velka yksityiskohtaisesti

Ymmärrys Lilama 3 JSC:n velkarakenteesta

Lilama 3 JSC:n kokonaisvelka viittaa kumulatiivisiin rahoitusvelvoitteisiin, joita yritys on velkaa ulkopuolisille tahoille. Tämä voi sisältää sekä lyhyt- että pitkäaikaiset lainat, joukkovelkakirjalainat, luotot ja muut rahoitusinstrumentit. Yrityksen velan arviointi on ratkaisevan tärkeää sen taloudellisen terveyden, riskiprofiilin ja kyvyn rahoittaa toimintaa ja laajentumista arvioimiseksi.

Vuosi-vuodelta vertailu

Lilama 3 JSC:n velkarakenteen analysointi vuosien mittaan tarjoaa näkemyksiä yrityksen rahoitusstrategiasta ja vakauden tasosta. Velan vähentäminen voi viitata taloudelliseen voimaan ja toiminnalliseen tehokkuuteen, kun taas velan kasvattaminen voi viitata kasvuinvestointeihin tai mahdollisiin taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset investointeihin

Sijoittajat kiinnittävät tarkkaa huomiota Lilama 3 JSC:n velkaantumiseen, sillä se voi vaikuttaa yrityksen riski- ja tuottoprofiiliin. Liiallinen velkaantuminen voi johtaa taloudelliseen rasitukseen, kun taas kohtuullinen ja hyvin hallittu velkaantuminen voi olla katalysaattori kasvulle ja laajentumiselle. Tämä tekee siitä kriittisen näkökohdan sijoitusarvioinneissa.

Velkaantumisen vaihteluiden tulkinta

Lilama 3 JSC:n velkatason muutokset voivat johtua erilaisista operatiivisista ja strategisista tekijöistä. Velan lisääntyminen voi olla suunnattu rahoittamaan laajennusprojekteja tai kasvattamaan operatiivista kapasiteettia, kun taas velan väheneminen voi viitata voittojen realisoitumiseen tai lähestymistapaan minimoida taloudellista riskiä ja vipuvaikutusta.

Usein kysytyt kysymykset Lilama 3 JSC osakkeesta

Yhtiön Lilama 3 JSC Velkaantuneisuus on 176,75 Mrd. VND vuonna 2024.

Velkaantuneisuus yhtiöstä Lilama 3 JSC muuttui arvosta 182,72 Mrd. VND arvoon 176,75 Mrd. VND, mikä edustaa −3,27 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velkaantuneisuus Lilama 3 JSC:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velkaantuneisuus:n VND on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velkaantuneisuus:n Lilama 3 JSC historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Lilama 3 JSC

Kaikki tunnusluvut — Lilama 3 JSC