Lilama 3 JSC

Lilama 3 JSC Bruttokate

Bruttokate yhtiöstä Lilama 3 JSC (LM3.VN) 4.11.2026 päivämäärällä on 1,24 %. Edellisenä vuonna Bruttokate oli 14,96 % — muutos −91,73 % (matalampi).

Bruttokate

1,24 %

YoY

−91,73%

Viimeksi päivitetty:

Bruttokate yhtiöstä Lilama 3 JSC on 2024 1,24 % . Bruttokate yhtiöstä Lilama 3 JSC oli 2023 14,96 % . Se laskee −91,73% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Lilama 3 JSCn myyntikate 1,2 % on laskenut verrattuna 4,4 %:iin muutama vuosi sitten.

Lilama 3 JSC Bruttokate historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
Päivämäärä
Bruttokate
1.1.2017
9,10 VND
1.1.2018
1,32 VND
1.1.2019
−3,43 VND
1.1.2020
4,43 VND
1.1.2021
11,24 VND
1.1.2022
12,76 VND
1.1.2023
14,96 VND
1.1.2024
1,24 VND
Lilama 3 JSC Bruttokate historia
VUOSIBruttokateYoY
1,24 %−91,73%
14,96 %+17,23%
12,76 %+13,53%
11,24 %+153,69%
4,43 %−229,35%
−3,43 %−359,32%
1,32 %−85,49%
9,10 %−563,97%
−1,96 %−171,56%
2,74 %−79,07%
13,10 %+8 326,75%
0,16 %−16,35%
0,19 %+22,29%
0,15 %−19,73%
0,19 %+54,18%
0,12 %−6,22%
0,13 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Lilama 3 JSC Osakeanalyysi

Mitä Lilama 3 JSC tekee? Lilama 3 JSC tuottaa liikevaihtoa Valmistus-segmentillään, joka valmistaa rakenteellista metallia, raskaita säiliöitä ja muuta teollisuuslaitteistoa. Tukkukauppa-segmentti myy rakennusmateriaaleja, kemikaaleja ja teollisuuskoneita. Palvelusegmentti tarjoaa kuljetus-, sijoitus-, teollisuusmuotoilu- ja insinööripalveluita. Nämä segmentit palvelevat yhdessä teollisuus- ja rakennussektoreita yrityksen tuotteilla ja palveluilla. Yrityksen Valmistus-segmentti keskittyy rakenteellisen metallin, raskaiden säiliöiden ja teollisuuslaitteiston valmistamiseen asiakkaille rakennus- ja teollisuussovelluksissa. Tukkukauppa-segmentin toiminta käsittää rakennusmateriaalien, kemikaalien ja koneiden kaupan yrityksille, jotka tarvitsevat näitä syöttötuotteita. Palvelusegmentin operaatiot sisältävät kuljetuspalvelut, monipuoliset sijoitukset, teollisuusmuotoilun ja insinööripalvelut asiakkaille eri teollisuudenaloilla. Lilama 3 JSC:n tulonlähteet muodostuvat valmiiden tuotteiden myynnistä, rakennusmateriaalien ja koneiden kaupankäynnistä sekä erikoispalveluiden tarjoamisesta. Yrityksen tuotteet ja palvelut kohdistuvat teollisuusvalmistajiin, rakennusyhtiöihin ja yrityksiin, jotka tarvitsevat teollisuuslaitteistoa ja tukipalveluita. Lilama 3 JSC on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Lilama 3 JSC osakkeesta

Yhtiön Lilama 3 JSC Bruttokate on 1,24 % vuonna 2024.

Bruttokate yhtiöstä Lilama 3 JSC muuttui arvosta 14,96 % arvoon 1,24 %, mikä edustaa −91,73 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttokate Lilama 3 JSC:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttokate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka jää jäljelle valmistuskustannusten jälkeen. Korkeammat bruttokatteet viittaavat tehokkaampaan tuotantoon ja vahvempaan hinnoitteluvoimaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Bruttokate:n Lilama 3 JSC alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Bruttokate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Bruttokate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Lilama 3 JSC

Kaikki tunnusluvut — Lilama 3 JSC