Jindal Stainless

Jindal Stainless EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Jindal Stainless (JSL.NS) 3.11.2026 päivämäärällä on 11,06 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli 10,93 % — muutos 1,19 % (korkeampi).

EBIT/Varat

11,06 %

YoY

1,19%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Jindal Stainless on 2026 11,06 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Jindal Stainless oli 2025 10,93 % . Se laskee 1,19% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Jindal Stainless EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2019
38,23 INR
1.1.2020
38,36 INR
1.1.2021
10,90 INR
1.1.2022
30,90 INR
1.1.2023
11,42 INR
1.1.2024
13,46 INR
1.1.2025
10,93 INR
1.1.2026
11,06 INR
Jindal Stainless EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
11,06 %+1,19%
10,93 %−18,80%
13,46 %+17,86%
11,42 %−63,05%
30,90 %+183,55%
10,90 %−71,59%
38,36 %+0,33%
38,23 %+287,16%
9,87 %−67,68%
30,56 %+593,51%
4,41 %+67,66%
2,63 %−57,25%
6,15 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Jindal Stainless Osakeanalyysi

Mitä Jindal Stainless tekee? Jindal Stainless Ltd. toimii pitävänä yrityksenä, joka tarjoaa ruostumattoman teräksen litteitä tuotteita ja keskittyy ruostumattoman teräksen valmistukseen Intiassa. Yritys tarjoaa valikoiman ruostumattomasta teräksestä valmistettuja tuotteita 200-, 300- ja 400-sarjan sekä duplex-teräsluokissa. Sen tuotteisiin kuuluvat laastit, kuumavalssatut kelat, kylmävalssatut kelat, levyt ja luokat. Yritys tarjoaa palveluitaan sovelluksiin, kuten arkkitehtuuriin, rakennuksiin ja rakentamiseen, automobiili- ja kuljetusalalle, rautateille, kuluttajakestotavaraksi, prosessiteollisuuteen, putkistotyöhön, kolikkopohjiksi, ydinsovelluksiin sekä tarkkuusnauha- ja terästeräksi. Yritys käyttää ruostumatonta terästä Jaipurissa, Odishassa, jonka kapasiteetti on 1,1 miljoonaa tonnia vuodessa noin 800 hehtaarin alueella. Yrityksellä on monipuolinen tuotevalikoima, johon kuuluu noin 120 luokkaa, ja jakeluverkosto, jossa on palvelukeskuksia kotimaisilla ja kansainvälisillä markkinoilla. Yhtiö, sen tytäryhtiön Jindal United Steel Limitedin kautta, operoi Hot Strip Mill -laitosta, sijaitsee Jindal Stainless on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Jindal Stainless osakkeesta

Yhtiön Jindal Stainless Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on 11,06 % vuonna 2026.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Jindal Stainless muuttui arvosta 10,93 % arvoon 11,06 %, mikä edustaa 1,19 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) Jindal Stainless:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n Jindal Stainless alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Jindal Stainless

Kaikki tunnusluvut — Jindal Stainless