Inspirisys Solutions

Inspirisys Solutions CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Inspirisys Solutions (INSPIRISYS.NS) 17.10.2026 päivämäärällä on 9,54 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 24,90 % — muutos −61,68 % (matalampi).

CROIC

9,54 %

YoY

−61,68%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Inspirisys Solutions on 2026 9,54 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Inspirisys Solutions oli 2025 24,90 % . Se laskee −61,68% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Inspirisys Solutions CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
−0,80 INR
1.1.2020
23,52 INR
1.1.2021
59,20 INR
1.1.2022
−12,70 INR
1.1.2023
16,19 INR
1.1.2024
21,17 INR
1.1.2025
24,90 INR
1.1.2026
9,54 INR
Inspirisys Solutions CROIC historia
VUOSICROICYoY
9,54 %−61,68%
24,90 %+17,58%
21,17 %+30,79%
16,19 %−227,46%
−12,70 %−121,46%
59,20 %+151,69%
23,52 %−3 038,74%
−0,80 %−102,85%
28,06 %+9 014,81%
0,31 %−75,35%
1,25 %−68,27%
3,94 %−167,62%
−5,82 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Inspirisys Solutions Osakeanalyysi

Mitä Inspirisys Solutions tekee? Inspirisys Solutions Ltd, listed on the National Stock Exchange of India with ticker INSPIRISYS.NS and ISIN INE020G01017, is an information technology company headquartered in Chennai, India. The company has 1,628 employees and went public through an IPO on October 30, 2006. Inspirisys Solutions provides integrated IT services to enterprises of various sizes, operating through three business segments. The System Integration segment focuses on the sale of servers, IT, and network-related products and software across India, primarily under customer contracts. The Services segment offers maintenance for hardware, software, and network components, including outsourcing certain maintenance contracts to third-party providers. The Warranty Management Services (WMS) segment delivers vendor-agnostic, full-service warranty management solutions for IT, telecom, security surveillance, and home automation sectors. The company's website is https://www.inspirisys.com/in. Inspirisys Solutions operates within the technology sector, serving clients across multiple industries with a focus on integrated IT solutions and support services. Inspirisys Solutions on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Inspirisys Solutions osakkeesta

Yhtiön Inspirisys Solutions Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 9,54 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Inspirisys Solutions muuttui arvosta 24,90 % arvoon 9,54 %, mikä edustaa −61,68 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Inspirisys Solutions:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Inspirisys Solutions alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Inspirisys Solutions

Kaikki tunnusluvut — Inspirisys Solutions