Happy Forgings

Happy Forgings EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Happy Forgings (HAPPYFORGE.NS) 4.11.2026 päivämäärällä on 15,67 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli 14,90 % — muutos 5,17 % (korkeampi).

EBIT/Varat

15,67 %

YoY

5,17%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Happy Forgings on 2025 15,67 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Happy Forgings oli 2024 14,90 % . Se laskee 5,17% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Happy Forgings EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2019
14,95 INR
1.1.2020
14,16 INR
1.1.2021
17,09 INR
1.1.2022
21,94 INR
1.1.2023
17,78 INR
1.1.2024
14,90 INR
1.1.2025
15,67 INR
Happy Forgings EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
15,67 %+5,17%
14,90 %−16,24%
17,78 %−18,93%
21,94 %+28,32%
17,09 %+20,75%
14,16 %−5,28%
14,95 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Happy Forgings Osakeanalyysi

Mitä Happy Forgings tekee? Happy Forgings Ltd manufactures heavy forged and high precision machined components including crankshafts, differential cases, front axle components, railway parts, suspension products, and transmission parts. The company also produces windmill application products such as planet carriers, pinion shafts, and housings. Its primary customers are domestic and global original equipment manufacturers (OEMs) in the automotive sector, along with manufacturers of farm equipment, off-highway vehicles, and industrial machinery for oil and gas, power generation, railways, and wind turbine industries. The company generates revenue by supplying these specialized components to OEMs and industrial manufacturers. Its product portfolio targets key sectors including automotive, farm equipment, off-highway vehicles, oil and gas, power generation, railways, and wind turbines. Happy Forgings Ltd focuses on delivering high-quality, precision-engineered parts that meet the demanding requirements of these industries. Revenue streams are derived from sales of forged components for commercial vehicles, railway systems, and renewable energy applications like windmills. The firm’s windmill application products, comprising three critical components, serve the growing wind turbine industry. Additionally, railway parts such as camshafts, connecting rods, piston pins, and spacers are supplied to manufacturers requiring durable, high-performance parts for rail applications. Happy Forgings on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Happy Forgings osakkeesta

Yhtiön Happy Forgings Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on 15,67 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Happy Forgings muuttui arvosta 14,90 % arvoon 15,67 %, mikä edustaa 5,17 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) Happy Forgings:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n Happy Forgings alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Happy Forgings

Kaikki tunnusluvut — Happy Forgings