Happy Forgings

Happy Forgings CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Happy Forgings (HAPPYFORGE.NS) 4.11.2026 päivämäärällä on 0,04 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 1,02 % — muutos −95,66 % (matalampi).

CROIC

0,04 %

YoY

−95,66%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Happy Forgings on 2025 0,04 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Happy Forgings oli 2024 1,02 % . Se laskee −95,66% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Happy Forgings CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
9,99 INR
1.1.2020
−7,90 INR
1.1.2021
−10,75 INR
1.1.2022
2,89 INR
1.1.2023
−0,29 INR
1.1.2024
1,02 INR
1.1.2025
0,04 INR
Happy Forgings CROIC historia
VUOSICROICYoY
0,04 %−95,66%
1,02 %−451,53%
−0,29 %−110,05%
2,89 %−126,87%
−10,75 %+36,17%
−7,90 %−179,03%
9,99 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Happy Forgings Osakeanalyysi

Mitä Happy Forgings tekee? Happy Forgings Ltd manufactures heavy forged and high precision machined components including crankshafts, differential cases, front axle components, railway parts, suspension products, and transmission parts. The company also produces windmill application products such as planet carriers, pinion shafts, and housings. Its primary customers are domestic and global original equipment manufacturers (OEMs) in the automotive sector, along with manufacturers of farm equipment, off-highway vehicles, and industrial machinery for oil and gas, power generation, railways, and wind turbine industries. The company generates revenue by supplying these specialized components to OEMs and industrial manufacturers. Its product portfolio targets key sectors including automotive, farm equipment, off-highway vehicles, oil and gas, power generation, railways, and wind turbines. Happy Forgings Ltd focuses on delivering high-quality, precision-engineered parts that meet the demanding requirements of these industries. Revenue streams are derived from sales of forged components for commercial vehicles, railway systems, and renewable energy applications like windmills. The firm’s windmill application products, comprising three critical components, serve the growing wind turbine industry. Additionally, railway parts such as camshafts, connecting rods, piston pins, and spacers are supplied to manufacturers requiring durable, high-performance parts for rail applications. Happy Forgings on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Happy Forgings osakkeesta

Yhtiön Happy Forgings Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 0,04 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Happy Forgings muuttui arvosta 1,02 % arvoon 0,04 %, mikä edustaa −95,66 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Happy Forgings:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Happy Forgings alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Happy Forgings

Kaikki tunnusluvut — Happy Forgings