GreenPlus Co

GreenPlus Co ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä GreenPlus Co (186230.KQ) 4.11.2026 päivämäärällä on −28,86 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 1,66 % — muutos −1 839,63 % (matalampi).

ROE

−28,86 %

YoY

−1 839,63%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 GreenPlus Co:n oman pääoman tuotto (ROE) oli −28,86 %, mikä on nousua −1 839,63% verrattuna 1,66 % ROE:hen edellisenä vuonna.

GreenPlus Co ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2018
9,49 KRW
1.1.2019
6,84 KRW
1.1.2020
−5,80 KRW
1.1.2021
−6,70 KRW
1.1.2022
−4,45 KRW
1.1.2023
−30,23 KRW
1.1.2024
1,66 KRW
1.1.2025
−28,86 KRW
GreenPlus Co ROE historia
VUOSIROEYoY
−28,86 %−1 839,63%
1,66 %−105,49%
−30,23 %+578,62%
−4,45 %−33,49%
−6,70 %+15,52%
−5,80 %−184,82%
6,84 %−27,97%
9,49 %−24,69%
12,60 %+99,57%
6,31 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

GreenPlus Co Osakeanalyysi

Mitä GreenPlus Co tekee? GreenPlus Co Ltd tuottaa liikevaihtoa neljän liiketoimintasegmentin kautta. Alumiiniliiketoimintasegmentti myy alumiiniprofiileita sähkö- ja elektroniikkalaitteisiin, arkkitehtonisiin sovelluksiin, teollisuuskäyttöön sekä puolustusvoimiin. Älykkään maatalouden liiketoimintasegmentti suunnittelee ja rakentaa lasisia kasvihuoneita sekä asentaa maatilojen tehdaslaitteistoja. Akvakulttuuriliiketoimintasegmentti keskittyy angerviljelyyn. Kasviviljelyliiketoimintasegmentti viljelee myyntitarkoituksessa mansikoita. Nämä segmentit palvelevat useita toimialoja, kuten rakennus-, maatalous- ja puolustussektoreita. Yrityksen tuotteet on suunnattu kaupallisille asiakkaille, jotka tarvitsevat erikoisratkaisuja alumiiniin ja maataloustuotantoon. Alumiiniliiketoimintasegmentin profiilit ovat käytössä sähkö- ja elektroniikkalaitteissa, arkkitehtonisissa hankkeissa, teollisuuskoneissa ja puolustussovelluksissa. Älykkään maatalouden liiketoimintasegmentin lasikasvihuoneet ja maatilojen tehdasasennukset palvelevat kaupallisia maatalousyrittäjiä. Angerviljely akvakulttuuriliiketoimintasegmentissä toimittaa mereneläviä elintarvikemarkkinoille. Mansikoiden viljely kasviviljelyliiketoimintasegmentissä tarjoaa tuoretta hedelmää vähittäiskaupalle ja ravintolapalveluille. GreenPlus Co Ltd:n alumiiniprofiilit palvelevat teollisuus- ja puolustusasiakkaita, kun taas sen kasvihuoneratkaisut kohdistuvat maatalousyrittäjiin. Angerviljelytoiminta toimittaa mereneläviä kaupallisille markkinoille, ja mansikkaviljely toimittaa tuoretta hedelmää vähittäiskanaviin. Yrityksen tuotevalikoima vastaa tiettyjä toimialakohtaisia tarpeita useilla sektoreilla ilman, että yksittäisiä asiakkaita tai kumppaneita nimetään. GreenPlus Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä GreenPlus Co

Yrityksen GreenPlus Co oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla GreenPlus Co:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen GreenPlus Co ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen GreenPlus Co ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset GreenPlus Co osakkeesta

Yhtiön GreenPlus Co ROE (Return on Equity) on −28,86 % vuonna 2025.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä GreenPlus Co muuttui arvosta 1,66 % arvoon −28,86 %, mikä edustaa −1 839,63 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) GreenPlus Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n GreenPlus Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — GreenPlus Co

Kaikki tunnusluvut — GreenPlus Co