First Helium

First Helium Velat

Velat yhtiöstä First Helium (HELI.V) 6.11.2026 päivämäärällä on 4,67 M CAD. Edellisenä vuonna Velat oli 5,13 M CAD — muutos −8,98 % (matalampi).

Velat

4,67 MCAD

YoY

−8,98%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 First Helium:n velat olivat 4,67 M CAD, mikä on −8,98% ero verrattuna 5,13 M CAD velkoihin edellisenä vuonna.

First Helium Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2019
519 600,00 CAD
1.1.2020
1,49 M CAD
1.1.2021
3,89 M CAD
1.1.2022
3,55 M CAD
1.1.2023
2,79 M CAD
1.1.2024
2,59 M CAD
1.1.2025
5,13 M CAD
1.1.2026
4,67 M CAD
First Helium Velat historia
VUOSIVelatYoY
4,67 MCAD−8,98%
5,13 MCAD+98,44%
2,59 MCAD−7,16%
2,79 MCAD−21,64%
3,55 MCAD−8,54%
3,89 MCAD+160,50%
1,49 MCAD+187,10%
519 600,00CAD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

First Helium Osakeanalyysi

Mitä First Helium tekee? First Helium Inc tuottaa tuloja heliumin etsinnästä, tuotannosta ja kehitystoiminnasta. Yritys keskittyy kahteen Albertaan sijoittuvaan hankkeeseen: Worsleyn heliumhankkeeseen, joka on edistyneessä vaiheessa ja kattaa 60 000 hehtaaria sisältäen heliumlöytöporon sekä kaksi öljyporontua, ja Southern Alberta Helium Fairway -hankkeeseen (Lethbridge), joka kattaa yli 276 000 hehtaaria. Yli 60 prosentilla yrityksen maa-alueista on käytettävissä 3D-seismistä dataa subsurface-rakenteiden tunnistamiseksi heliumin keräämiseksi. Heliumin ostajia ovat teollisuus- ja lääketieteelliset sektorit, jotka tarvitsevat erittäin puhdasta heliumia esimerkiksi MRI-laitteisiin, puolijohdeteollisuuteen ja hitsaukseen. Yrityksen ensisijaisia tuotteita ovat heliumkaasu ja siihen liittyvät öljyporontuotannot. Helium myydään teollisuus- ja lääketieteellisille asiakkaille, jotka tarvitsevat erittäin puhdasta heliumia kriittisiin sovelluksiin. Worsleyn hankkeen edistynyt tila ja Southern Albertan hankkeen laaja maa-alue 3D-seismisellä datalla asemoivat First Heliumin toimittamaan heliumia sektoreille, jotka tarvitsevat luotettavia kaasulähteitä. Yrityksen tulovirrat ovat suoraan sidoksissa heliumin tuotantomääriin ja teollisuuden sekä lääketieteen alan kysyntään heliumille. First Heliumin liiketoimintamalli perustuu heliumin uuttamiseen sen Alberta-hankkeista hyödyntäen 3D-seismistä dataa porontujen sijoittelun ja tuottavuuden optimoimiseksi. Yrityksen tulot syntyvät heliumin myynnistä teollisuus- ja lääketieteellisille asiakkaille, ja Worsleyn sekä Southern Albertan hankkeet toimivat ensisijaisina tuotantolähteinä. Yrityksen painopiste edistyneessä etsinnässä ja kehityksessä varmistaa tasaisen heliumin tarjonnan kasvavan markkinakysynnän tyydyttämiseksi keskeisillä sektoreilla. First Helium on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

First Helium:n velvoitteiden arviointi

First Helium:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä First Helium:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

First Helium:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

First Helium:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

First Helium:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset First Helium osakkeesta

Yhtiön First Helium Velat on 4,67 M CAD vuonna 2026.

Velat yhtiöstä First Helium muuttui arvosta 5,13 M CAD arvoon 4,67 M CAD, mikä edustaa −8,98 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat First Helium:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n CAD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n First Helium historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — First Helium

Kaikki tunnusluvut — First Helium