First Helium

First Helium Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä First Helium (HELI.V) 6.11.2026 päivämäärällä on −114 035,00 CAD. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli −46 951,00 CAD — muutos 142,88 % (matalampi).

Bruttotulos

−114 035,00CAD

YoY

142,88%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä First Helium on 2026 −114 035,00 CAD. Bruttotulos yhtiöstä First Helium oli 2025 −46 951,00 CAD. Se laskee 142,88% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

First Helium Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2021
0,00 CAD
1.1.2022
3,40 M CAD
1.1.2023
5,76 M CAD
1.1.2024
888 547,00 CAD
1.1.2025
−46 951,00 CAD
1.1.2026
−114 035,00 CAD
First Helium Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
−114 035,00CAD+142,88%
−46 951,00CAD−105,28%
888 547,00CAD−84,57%
5,76 MCAD+69,09%
3,40 MCAD—
0,00CAD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

First Helium Liikevaihto

First Helium osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2019
0,00 CAD
−267 600,00 CAD
−271 800,00 CAD
1.1.2020
0,00 CAD
−499 285,00 CAD
−560 296,00 CAD
1.1.2021
0,00 CAD
−380 087,00 CAD
−523 676,00 CAD
1.1.2022
3,57 M CAD
−446 962,00 CAD
−465 838,00 CAD
1.1.2023
8,22 M CAD
−2,78 M CAD
−6,93 M CAD
1.1.2024
1,13 M CAD
−3,00 M CAD
−3,20 M CAD
1.1.2025
292 999,00 CAD
−2,51 M CAD
−6,75 M CAD
1.1.2026
0,00 CAD
−1,74 M CAD
−5,22 M CAD

First Helium Katteprosentit

First Helium osakkeen marginaalit

First Helium Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin First Helium osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus First Helium liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2019
−16,02 %
- %
- %
1.1.2020
−16,02 %
- %
- %
1.1.2021
−16,02 %
- %
- %
1.1.2022
95,40 %
−12,52 %
−13,05 %
1.1.2023
70,07 %
−33,87 %
−84,37 %
1.1.2024
78,58 %
−264,97 %
−282,59 %
1.1.2025
−16,02 %
−856,38 %
−2 302,31 %
1.1.2026
−16,02 %
- %
- %

First Helium Osakeanalyysi

Mitä First Helium tekee? First Helium Inc tuottaa tuloja heliumin etsinnästä, tuotannosta ja kehitystoiminnasta. Yritys keskittyy kahteen Albertaan sijoittuvaan hankkeeseen: Worsleyn heliumhankkeeseen, joka on edistyneessä vaiheessa ja kattaa 60 000 hehtaaria sisältäen heliumlöytöporon sekä kaksi öljyporontua, ja Southern Alberta Helium Fairway -hankkeeseen (Lethbridge), joka kattaa yli 276 000 hehtaaria. Yli 60 prosentilla yrityksen maa-alueista on käytettävissä 3D-seismistä dataa subsurface-rakenteiden tunnistamiseksi heliumin keräämiseksi. Heliumin ostajia ovat teollisuus- ja lääketieteelliset sektorit, jotka tarvitsevat erittäin puhdasta heliumia esimerkiksi MRI-laitteisiin, puolijohdeteollisuuteen ja hitsaukseen. Yrityksen ensisijaisia tuotteita ovat heliumkaasu ja siihen liittyvät öljyporontuotannot. Helium myydään teollisuus- ja lääketieteellisille asiakkaille, jotka tarvitsevat erittäin puhdasta heliumia kriittisiin sovelluksiin. Worsleyn hankkeen edistynyt tila ja Southern Albertan hankkeen laaja maa-alue 3D-seismisellä datalla asemoivat First Heliumin toimittamaan heliumia sektoreille, jotka tarvitsevat luotettavia kaasulähteitä. Yrityksen tulovirrat ovat suoraan sidoksissa heliumin tuotantomääriin ja teollisuuden sekä lääketieteen alan kysyntään heliumille. First Heliumin liiketoimintamalli perustuu heliumin uuttamiseen sen Alberta-hankkeista hyödyntäen 3D-seismistä dataa porontujen sijoittelun ja tuottavuuden optimoimiseksi. Yrityksen tulot syntyvät heliumin myynnistä teollisuus- ja lääketieteellisille asiakkaille, ja Worsleyn sekä Southern Albertan hankkeet toimivat ensisijaisina tuotantolähteinä. Yrityksen painopiste edistyneessä etsinnässä ja kehityksessä varmistaa tasaisen heliumin tarjonnan kasvavan markkinakysynnän tyydyttämiseksi keskeisillä sektoreilla. First Helium on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset First Helium osakkeesta

Yhtiön First Helium Bruttotulos on −114 035,00 CAD vuonna 2026.

Bruttotulos yhtiöstä First Helium muuttui arvosta −46 951,00 CAD arvoon −114 035,00 CAD, mikä edustaa 142,88 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos First Helium:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n CAD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n First Helium historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — First Helium

Kaikki tunnusluvut — First Helium