Embpar Participacoes

Embpar Participacoes Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä Embpar Participacoes (EPAR3.SA) 4.11.2026 päivämäärällä on −18,98. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli −8,01 — muutos 137,00 % (matalampi).

Termiini P/E

−18,98

YoY

137,00%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä Embpar Participacoes on 2025 −18,98 . Forward P/E -suhde yhtiöstä Embpar Participacoes oli 2024 −8,01 . Se laskee 137,00% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Embpar Participacoes Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
−5,44 BRL
1.1.2019
5,63 BRL
1.1.2020
3,42 BRL
1.1.2021
0,74 BRL
1.1.2022
0,71 BRL
1.1.2023
3,50 BRL
1.1.2024
−8,01 BRL
1.1.2025
−18,98 BRL
Embpar Participacoes Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
−18,98+137,00%
−8,01−329,07%
3,50+389,85%
0,71−3,02%
0,74−78,49%
3,42−39,18%
5,63−203,39%
−5,44−86,44%
−40,11−262,32%
24,71+2 224,26%
1,06−153,96%
−1,97—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Embpar Participacoes Osakeanalyysi

Mitä Embpar Participacoes tekee? Embpar Participações SA, noteerattu vuonna 1996, toimii Brasilissa pääkonttorillaan São José dos Pinhaisissa. Yhtiö jakautuu kahteen pääliiketoiminta-alueeseen: raskaat ajoneuvot ja metsätalous. Raskaiden ajoneuvojen segmentissä se toimii Cotrasa Veículos e Serviços Ltda:n kautta myyden Scania-brändin raskaita ajoneuvoja ja lisävarusteita sekä tarjoamalla teknistä apua asiakkaille Paraná’n osavaltiossa. Metsätalouden segmenttiin kuuluu puutavaran kauppa, metsitys ja uudelleensiemennys. Lisäksi yhtiö valmistaa ja markkinoi puutuotteita, kuten sahatavaraa, sahanpuruja ja puuhiilia, toimittaen niitä sekä kotimaan että kansainvälisille markkinoille. Embpar Participacoes on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Embpar Participacoes osakkeesta

Yhtiön Embpar Participacoes Forward P/E -suhde on −18,98 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä Embpar Participacoes muuttui arvosta −8,01 arvoon −18,98, mikä edustaa 137,00 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde Embpar Participacoes:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n Embpar Participacoes alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Embpar Participacoes

Kaikki tunnusluvut — Embpar Participacoes