Embpar Participacoes

Embpar Participacoes ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Embpar Participacoes (EPAR3.SA) 17.10.2026 päivämäärällä on −7,27 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli −12,28 % — muutos −40,83 % (korkeampi).

ROIC

−7,27 %

YoY

−40,83%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Embpar Participacoes on 2025 −7,27 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Embpar Participacoes oli 2024 −12,28 % . Se laskee −40,83% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Embpar Participacoes ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2018
−27,97 BRL
1.1.2019
21,97 BRL
1.1.2020
22,13 BRL
1.1.2021
46,64 BRL
1.1.2022
37,50 BRL
1.1.2023
19,27 BRL
1.1.2024
−12,28 BRL
1.1.2025
−7,27 BRL
Embpar Participacoes ROIC historia
VUOSIROICYoY
−7,27 %−40,83%
−12,28 %−163,71%
19,27 %−48,60%
37,50 %−19,60%
46,64 %+110,72%
22,13 %+0,75%
21,97 %−178,56%
−27,97 %+735,43%
−3,35 %−395,87%
1,13 %−97,01%
37,79 %−336,25%
−16,00 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Embpar Participacoes Osakeanalyysi

Mitä Embpar Participacoes tekee? Embpar Participações SA, listed in 1996, operates in Brazil with its headquarters in São José dos Pinhais. The company is divided into two main business segments: Heavy Vehicles and Forestry. In the Heavy Vehicles segment, it operates through Cotrasa Veículos e Serviços Ltda, reselling Scania-brand heavy vehicles and accessories while providing technical assistance to customers in the state of Paraná. The Forestry segment involves the trade of timber, forestation, and reforestation activities. Additionally, the company manufactures and markets wood products, including sawn wood, sawdust, and woodchips, supplying both domestic and international markets. Embpar Participacoes on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Embpar Participacoes osakkeesta

Yhtiön Embpar Participacoes Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on −7,27 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Embpar Participacoes muuttui arvosta −12,28 % arvoon −7,27 %, mikä edustaa −40,83 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) Embpar Participacoes:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n Embpar Participacoes alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Embpar Participacoes

Kaikki tunnusluvut — Embpar Participacoes