ESS Tech

ESS Tech Nettovelamat

Nettovelan yhtiöstä ESS Tech (GWH) 6.11.2026 päivämäärällä on −2,91 M USD. Edellisenä vuonna Nettovelan oli −31,60 M USD — muutos −90,78 % (korkeampi).

Nettovelamat

−2,91 MUSD

YoY

−90,78%

Viimeksi päivitetty:

Nettovelan yhtiöstä ESS Tech on 2025 −2,91 M USD. Nettovelan yhtiöstä ESS Tech oli 2024 −31,60 M USD. Se laskee −90,78% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

ESS Tech Nettovelamat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Nettovelamat
Päivämäärä
Nettovelamat
1.1.2019
−17,49 M USD
1.1.2020
799 000,00 USD
1.1.2021
−235,14 M USD
1.1.2022
−137,91 M USD
1.1.2023
−108,06 M USD
1.1.2024
−31,60 M USD
1.1.2025
−2,91 M USD
ESS Tech Nettovelamat historia
VUOSINettovelamatYoY
−2,91 MUSD−90,78%
−31,60 MUSD−70,75%
−108,06 MUSD−21,64%
−137,91 MUSD−41,35%
−235,14 MUSD−29 529,29%
799 000,00USD−104,57%
−17,49 MUSD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

ESS Tech Osakeanalyysi

Mitä ESS Tech tekee? ESS Tech, Inc. tuottaa tuloa myymällä rautavirtapatterituotteitaan, erityisesti Energy Warehouse - ja Energy Center -järjestelmiä. Energy Warehouse tarjoaa 50 kW:n ja 90 kW:n välisen varastointikapasiteetin neljän–kaksitoista tunnin kestoajalla, ja se asennetaan helppokäyttöisiin konttiyksikköihin. Energy Center tarjoaa räätälöityjä konfiguraatioita, jotka on suunniteltu vastaamaan asiakkaiden teho-, energia- ja kestoparametreja. Verkkotoimijat sekä kaupalliset ja teolliset asiakkaat hankkivat nämä järjestelmät verkkojoustavuuden ja energian toimitusvarmuuden varmistamiseksi hyödyntäen patterien paloturvallista ja myrkytöntä luonnetta. Yritys keskittyy pitkäkestoiseen energian varastointiin maaperässä yleisesti esiintyvien materiaalien avulla, kohdentaen ratkaisunsa sovelluksiin, joissa litiumioniakut eivät ole yhtä edullisia. Sen tuotteet kattavat energian toimituksen, keston ja syklkeston yhden alustan puitteissa, mikä tekee niistä houkuttelevia asiakkaille, jotka etsivät luotettavia ja kestävää energiaa tarjoavia ratkaisuja. Yrityksen valmistus- ja tutkimus- ja kehitysvaihe tukee näiden erikoistuneiden akkujärjestelmien kehittämistä kaupallisille ja energian varastointimarkkinoille. ESS Tech, Inc. palvelee kaupallisia ja teollisia asiakkaita sekä verkkotoimijoita, jotka tarvitsevat joustavia energian varastointiratkaisuja. Yrityksen rautavirtapatteriteknologia erottuu tarjoomassaan tarjoamalla turvallisen ja kestävän vaihtoehdon litiumioniakuille; tuotteet on suunniteltu sekä vakio- että räätälöityjä käyttöönottoja varten. Myyntiä ajaa tarve kestävään, pitkäkestoiseen varastointiin, joka täyttää energiantuotannossa vaativien toimialojen spesifit operatiiviset vaatimukset. ESS Tech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset ESS Tech osakkeesta

Yhtiön ESS Tech Nettovelan on −2,91 M USD vuonna 2025.

Nettovelan yhtiöstä ESS Tech muuttui arvosta −31,60 M USD arvoon −2,91 M USD, mikä edustaa −90,78 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Nettovelan ESS Tech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Nettovelan on kokonaisvelan miinus käteiset ja käteisen ekvivalentit. Se osoittaa todellisen velataustan käytettävissä olevien likvidien varojen huomioon ottamisen jälkeen.

Nettovelan:n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Nettovelan:n ESS Tech historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — ESS Tech

Kaikki tunnusluvut — ESS Tech