ESS Tech

ESS Tech FCF-tuotto

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä ESS Tech (GWH) 6.11.2026 päivämäärällä on −7,10 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran tuotto oli −10,52 % — muutos −32,50 % (korkeampi).

FCF-tuotto

−7,10 %

YoY

−32,50%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä ESS Tech on 2025 −7,10 % . Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä ESS Tech oli 2024 −10,52 % . Se laskee −32,50% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

ESS Tech FCF-tuotto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-tuotto
Päivämäärä
FCF-tuotto
1.1.2019
−1,00 USD
1.1.2020
−2,27 USD
1.1.2021
−7,23 USD
1.1.2022
−12,68 USD
1.1.2023
−8,03 USD
1.1.2024
−10,52 USD
1.1.2025
−7,10 USD
ESS Tech FCF-tuotto historia
VUOSIFCF-tuottoYoY
−7,10 %−32,50%
−10,52 %+31,02%
−8,03 %−36,65%
−12,68 %+75,41%
−7,23 %+218,52%
−2,27 %+127,84%
−1,00 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

ESS Tech Osakeanalyysi

Mitä ESS Tech tekee? ESS Tech, Inc. tuottaa tuloa myymällä rautavirtapatterituotteitaan, erityisesti Energy Warehouse - ja Energy Center -järjestelmiä. Energy Warehouse tarjoaa 50 kW:n ja 90 kW:n välisen varastointikapasiteetin neljän–kaksitoista tunnin kestoajalla, ja se asennetaan helppokäyttöisiin konttiyksikköihin. Energy Center tarjoaa räätälöityjä konfiguraatioita, jotka on suunniteltu vastaamaan asiakkaiden teho-, energia- ja kestoparametreja. Verkkotoimijat sekä kaupalliset ja teolliset asiakkaat hankkivat nämä järjestelmät verkkojoustavuuden ja energian toimitusvarmuuden varmistamiseksi hyödyntäen patterien paloturvallista ja myrkytöntä luonnetta. Yritys keskittyy pitkäkestoiseen energian varastointiin maaperässä yleisesti esiintyvien materiaalien avulla, kohdentaen ratkaisunsa sovelluksiin, joissa litiumioniakut eivät ole yhtä edullisia. Sen tuotteet kattavat energian toimituksen, keston ja syklkeston yhden alustan puitteissa, mikä tekee niistä houkuttelevia asiakkaille, jotka etsivät luotettavia ja kestävää energiaa tarjoavia ratkaisuja. Yrityksen valmistus- ja tutkimus- ja kehitysvaihe tukee näiden erikoistuneiden akkujärjestelmien kehittämistä kaupallisille ja energian varastointimarkkinoille. ESS Tech, Inc. palvelee kaupallisia ja teollisia asiakkaita sekä verkkotoimijoita, jotka tarvitsevat joustavia energian varastointiratkaisuja. Yrityksen rautavirtapatteriteknologia erottuu tarjoomassaan tarjoamalla turvallisen ja kestävän vaihtoehdon litiumioniakuille; tuotteet on suunniteltu sekä vakio- että räätälöityjä käyttöönottoja varten. Myyntiä ajaa tarve kestävään, pitkäkestoiseen varastointiin, joka täyttää energiantuotannossa vaativien toimialojen spesifit operatiiviset vaatimukset. ESS Tech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset ESS Tech osakkeesta

Yhtiön ESS Tech Vapaan kassavirran tuotto on −7,10 % vuonna 2025.

Vapaan kassavirran tuotto yhtiöstä ESS Tech muuttui arvosta −10,52 % arvoon −7,10 %, mikä edustaa −32,50 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran tuotto ESS Tech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran tuotto mittaa vapaan kassavirran per osake suhteessa osakekurssiin. Se osoittaa, kuinka paljon kassaa yritys tuottaa jokaista sijoitettua euroa kohti.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran tuotto:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran tuotto:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran tuotto:n ESS Tech alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — ESS Tech

Kaikki tunnusluvut — ESS Tech