Craftsman Automation

Craftsman Automation Verokulut

Tuloverokulut yhtiöstä Craftsman Automation (CRAFTSMAN.NS) 5.11.2026 päivämäärällä on 1,50 Mrd. INR. Edellisenä vuonna Tuloverokulut oli 687,80 M INR — muutos 118,54 % (korkeampi).

Verokulut

1,50 Mrd.INR

YoY

118,54%

Viimeksi päivitetty:

Tuloverokulut yhtiöstä Craftsman Automation on 2026 1,50 Mrd. INR. Tuloverokulut yhtiöstä Craftsman Automation oli 2025 687,80 M INR. Se laskee 118,54% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Craftsman Automation Verokulut historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokulut
Päivämäärä
Verokulut
1.1.2019
426,16 M INR
1.1.2020
157,60 M INR
1.1.2021
514,00 M INR
1.1.2022
886,40 M INR
1.1.2023
1,04 Mrd. INR
1.1.2024
1,07 Mrd. INR
1.1.2025
687,80 M INR
1.1.2026
1,50 Mrd. INR
Craftsman Automation Verokulut historia
VUOSIVerokulutYoY
1,50 Mrd.INR+118,54%
687,80 MINR−35,94%
1,07 Mrd.INR+3,40%
1,04 Mrd.INR+17,14%
886,40 MINR+72,45%
514,00 MINR+226,14%
157,60 MINR−63,02%
426,16 MINR+254,81%
120,11 MINR−127,89%
−430,70 MINR−498,61%
108,05 MINR+2,28%
105,64 MINR−43,34%
186,43 MINR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Craftsman Automation Osakeanalyysi

Mitä Craftsman Automation tekee? Craftsman Automation Ltd tuottaa liikevaihtoa kolmen liiketoimintasegmentin kautta: Autoteollisuus-Vetovoima & Muut, Alumiinituotteet sekä Teollisuus- ja Insinööritoiminta. Autoteollisuus-Vetovoima & Muut -segmentti toimittaa vetovoimakomponentteja ja niihin liittyviä palveluja kaupallisten ja henkilöautojen valmistajille, maatalouskoneiden, kaivoskaluston sekä rakennuskoneiden valmistajille. Alumiinituotteet -segmentti tarjoaa kahden pyörän ajoneuvojen, henkilö- ja kaupallisten ajoneuvojen sekä voimansiirron ja teollisen käyttöön tarkoitettuja alumiinikomponentteja. Teollisuus- ja Insinööritoiminta -segmentti tarjoaa valukappaleita, hammaspyöriä, materiaalinkäsittelylaitteita, erikoiskoneita ja varastointiratkaisuja monipuolisille teollisuuden aloille. Nämä segmentit palvelevat yhteisesti autoteollisuutta, maataloutta, kaivostoimintaa, rakentamista ja teollisuutta suoran myynnin kautta valmistetuilla tuotteilla ja palveluilla. Yrityksen tuotteet myydään suoraan valmistajille autoteollisuuden, maatalouskoneiden, kaivoskaluston, rakennusteollisuuden ja teollisuuden aloilla. Asiakkaita ovat ajoneuvonvalmistajat, kalustontuottajat ja teollisuusyritykset, jotka tarvitsevat tarkkuuskomponentteja ja insinöörioratkaisuja. Craftsman Automation Ltd tavoittaa nämä teollisuusasiakkaat erikoistuneiden tuotelinjojensa avulla, jotka on räätälöity kunkin segmentin erityistarpeisiin. Liiketoimintamalli keskittyy korkean tarkkuuden insinöörituotteiden toimittamiseen vakiintuneille teollisuusmarkkinoille ilman välittäjiä. Liikevaihtovirtaukset tulevat valmistettujen komponenttien ja insinööripalveluiden myynnistä kaikissa kolmessa segmentissä. Autoteollisuus-Vetovoima & Muut -segmentti palvelee kaupallisten ja henkilöautojen valmistajia, kun taas Alumiinituotteet -segmentti kohdistuu kahden pyörän ajoneuvojen ja ajoneuvonvalmistajiin. Teollisuus- ja Insinööritoiminta -segmentti kattaa laajemmat teolliset sovellukset valukappaleidensa, hammaspyöriensä ja materiaalinkäsittelylaitteidensa avulla. Kaikki segmentit toimivat teollisen valmistuksen alalla, toimittaen suoraan loppukäyttäjäteollisuuksille ilman ulkoista brändäystä tai markkinointikumppanuuksia. Craftsman Automation on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Craftsman Automation osakkeesta

Yhtiön Craftsman Automation Tuloverokulut on 1,50 Mrd. INR vuonna 2026.

Tuloverokulut yhtiöstä Craftsman Automation muuttui arvosta 687,80 M INR arvoon 1,50 Mrd. INR, mikä edustaa 118,54 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Tuloverokulut Craftsman Automation:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Verokulut edustavat maksettavaksi erääntyneitä kokonaistuloveroja. Ne heijastavat yrityksen verovelvoitteita ja efektiivistä verokantaa.

Tuloverokulut:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Tuloverokulut:n Craftsman Automation historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Craftsman Automation

Kaikki tunnusluvut — Craftsman Automation