Craftsman Automation

Craftsman Automation P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Craftsman Automation (CRAFTSMAN.NS) 21.10.2026 päivämäärällä on 5,66. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 6,46 — muutos −12,48 % (matalampi).

P/B

5,66

YoY

−12,48%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Craftsman Automation on 2026 5,66 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Craftsman Automation oli 2025 6,46 . Se laskee −12,48% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Craftsman Automation P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2019
27,02 INR
1.1.2020
25,68 INR
1.1.2021
19,05 INR
1.1.2022
16,26 INR
1.1.2023
13,41 INR
1.1.2024
11,14 INR
1.1.2025
6,46 INR
1.1.2026
5,66 INR
Craftsman Automation P/B historia
VUOSIP/BYoY
5,66−12,48%
6,46−41,96%
11,14−16,95%
13,41−17,51%
16,26−14,64%
19,05−25,84%
25,68−4,96%
27,02−12,67%
30,95−4,18%
32,30−6,61%
34,58−7,79%
37,51−6,92%
40,29—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Craftsman Automation Osakeanalyysi

Mitä Craftsman Automation tekee? Craftsman Automation on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Craftsman Automation osakkeesta

Yhtiön Craftsman Automation P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 5,66 vuonna 2026.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Craftsman Automation muuttui arvosta 6,46 arvoon 5,66, mikä edustaa −12,48 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Craftsman Automation:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Craftsman Automation alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Craftsman Automation

Kaikki tunnusluvut — Craftsman Automation