CorVel

CorVel EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä CorVel (CRVL) 6.11.2026 päivämäärällä on 18,46 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 27,05 % — muutos −31,74 % (matalampi).

EBIT-kasvu

18,46 %

YoY

−31,74%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä CorVel on 2026 18,46 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä CorVel oli 2025 27,05 % . Se laskee −31,74% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CorVel EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
28,41 USD
1.1.2020
−1,30 USD
1.1.2021
−2,53 USD
1.1.2022
42,82 USD
1.1.2023
0,05 USD
1.1.2024
12,47 USD
1.1.2025
27,05 USD
1.1.2026
18,46 USD
CorVel EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
18,46 %−31,74%
27,05 %+116,84%
12,47 %+24 999,43%
0,05 %−99,88%
42,82 %−1 792,36%
−2,53 %+94,05%
−1,30 %−104,59%
28,41 %+3 716,22%
0,74 %−76,97%
3,23 %+196,97%
1,09 %−105,62%
−19,37 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CorVel Osakeanalyysi

Mitä CorVel tekee? CorVel Corp on yhdysvaltalainen yritys, joka erikoistuu vakuutus-, työnantaja- ja hallintosektoreille suunnattuihin vahingonhallintaratkaisuihin sekä terveydenhuollon palveluihin. Yritys keskittyy integroituun vahingonhallintaan ja terveysratkaisuihin työnantajille, mukaan lukien työtapaturmien kuntoutus, hoito ja ehkäisy sekä työttömyys- ja invalidivakuutuskantajien vahinkojen käsittely. CorVel Corp tarjoaa erilaisia ratkaisuja, kuten virtuaalisen lääketieteellisen hoidon, työtapaturmiin liittyvät työkalut, digitaalisen vahingonhoidon ja työnantajille suunnatun compliance-koulutuksen. Yritys on laajentanut toimintaansa eri liiketoiminta-alueille, kuten vahingonhallintaan, ryhmähenki- ja ryhmälääkevakuutuksiin, kustannusten hallintaan, työpaikkaturvallisuuteen, ryhmäonnettomuusiin sekä verkosto- ja potilashallintaan. Se tarjoaa myös räätälöityjä vakuutuspalveluita työnantajille ja vakuutusasiakkaille terveydenhuollon, hammashoitovakuutusten ja näkövakuutusten alueilla. Kustannusten hallinnan liiketoiminta-alue tarjoaa strategioita ja työkaluja työnantajien vakuutuskulujen alentamiseksi, kun taas työpaikkaturvallisuuden alue keskittyy sekä korkean että matalan riskin yritysten turvallisuuden parantamiseen. Verkosto- ja potilashallinnan yksikkö varmistaa vakuutettujen nopean ja tehokkaan pääsyn erikoislääkäripalveluihin. CorVel Corp tarjoaa myös yksittäisiä tuotteita, kuten MyCaren ja CorVel Mobilen, jotka tarjoavat mobiilialustoja vahingonhallintaan, mahdollistaen nopeamman pääsyn hoitoon ja suuremman joustavuuden. CorVel Corpista on tullut yksi johtavista yrityksistä vahingonhallinnan ja terveydenhuollon alalla, ja se pyrkii jatkamaan kasvuaan sekä laajentamaan markkina-asemaansa tulevaisuudessa. CorVel on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CorVel osakkeesta

Yhtiön CorVel Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 18,46 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu CorVel:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n CorVel historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — CorVel

Kaikki tunnusluvut — CorVel