CorVel

CorVel Bruttokate

Bruttokate yhtiöstä CorVel (CRVL) 6.11.2026 päivämäärällä on 24,29 %. Edellisenä vuonna Bruttokate oli 23,42 % — muutos 3,74 % (korkeampi).

Bruttokate

24,29 %

YoY

3,74%

Viimeksi päivitetty:

Bruttokate yhtiöstä CorVel on 2026 24,29 % . Bruttokate yhtiöstä CorVel oli 2025 23,42 % . Se laskee 3,74% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CorVeln myyntikate on nyt 24,3 %, pääosin vakaa 23,5 %:sta muutama vuosi sitten.

CorVel Bruttokate historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
Päivämäärä
Bruttokate
1.1.2019
20,95 USD
1.1.2020
21,26 USD
1.1.2021
22,37 USD
1.1.2022
23,54 USD
1.1.2023
22,02 USD
1.1.2024
21,59 USD
1.1.2025
23,42 USD
1.1.2026
24,29 USD
CorVel Bruttokate historia
VUOSIBruttokateYoY
24,29 %+3,74%
23,42 %+8,48%
21,59 %−1,98%
22,02 %−6,43%
23,54 %+5,23%
22,37 %+5,21%
21,26 %+1,49%
20,95 %+9,07%
19,21 %−4,92%
20,20 %−2,68%
20,76 %+2,30%
20,29 %−10,43%
22,66 %+10 511,48%
0,21 %−6,11%
0,23 %−10,36%
0,25 %+0,23%
0,25 %+6,42%
0,24 %−8,03%
0,26 %+7,85%
0,24 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CorVel Osakeanalyysi

Mitä CorVel tekee? CorVel Corp on yhdysvaltalainen yritys, joka erikoistuu vakuutus-, työnantaja- ja hallintosektoreille suunnattuihin vahingonhallintaratkaisuihin sekä terveydenhuollon palveluihin. Yritys keskittyy integroituun vahingonhallintaan ja terveysratkaisuihin työnantajille, mukaan lukien työtapaturmien kuntoutus, hoito ja ehkäisy sekä työttömyys- ja invalidivakuutuskantajien vahinkojen käsittely. CorVel Corp tarjoaa erilaisia ratkaisuja, kuten virtuaalisen lääketieteellisen hoidon, työtapaturmiin liittyvät työkalut, digitaalisen vahingonhoidon ja työnantajille suunnatun compliance-koulutuksen. Yritys on laajentanut toimintaansa eri liiketoiminta-alueille, kuten vahingonhallintaan, ryhmähenki- ja ryhmälääkevakuutuksiin, kustannusten hallintaan, työpaikkaturvallisuuteen, ryhmäonnettomuusiin sekä verkosto- ja potilashallintaan. Se tarjoaa myös räätälöityjä vakuutuspalveluita työnantajille ja vakuutusasiakkaille terveydenhuollon, hammashoitovakuutusten ja näkövakuutusten alueilla. Kustannusten hallinnan liiketoiminta-alue tarjoaa strategioita ja työkaluja työnantajien vakuutuskulujen alentamiseksi, kun taas työpaikkaturvallisuuden alue keskittyy sekä korkean että matalan riskin yritysten turvallisuuden parantamiseen. Verkosto- ja potilashallinnan yksikkö varmistaa vakuutettujen nopean ja tehokkaan pääsyn erikoislääkäripalveluihin. CorVel Corp tarjoaa myös yksittäisiä tuotteita, kuten MyCaren ja CorVel Mobilen, jotka tarjoavat mobiilialustoja vahingonhallintaan, mahdollistaen nopeamman pääsyn hoitoon ja suuremman joustavuuden. CorVel Corpista on tullut yksi johtavista yrityksistä vahingonhallinnan ja terveydenhuollon alalla, ja se pyrkii jatkamaan kasvuaan sekä laajentamaan markkina-asemaansa tulevaisuudessa. CorVel on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CorVel osakkeesta

Yhtiön CorVel Bruttokate on 24,29 % vuonna 2026.

Bruttokate yhtiöstä CorVel muuttui arvosta 23,42 % arvoon 24,29 %, mikä edustaa 3,74 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttokate CorVel:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttokate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka jää jäljelle valmistuskustannusten jälkeen. Korkeammat bruttokatteet viittaavat tehokkaampaan tuotantoon ja vahvempaan hinnoitteluvoimaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Bruttokate:n CorVel alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Bruttokate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Bruttokate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — CorVel

Kaikki tunnusluvut — CorVel