Clear Secure

Clear Secure ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Clear Secure (YOU) 5.11.2026 päivämäärällä on 61,42 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli 85,54 % — muutos −28,20 % (matalampi).

ROIC

61,42 %

YoY

−28,20%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Clear Secure on 2025 61,42 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Clear Secure oli 2024 85,54 % . Se laskee −28,20% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Clear Secure ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2019
−35,69 USD
1.1.2020
−11,30 USD
1.1.2021
−13,00 USD
1.1.2022
−22,53 USD
1.1.2023
12,05 USD
1.1.2024
85,54 USD
1.1.2025
61,42 USD
Clear Secure ROIC historia
VUOSIROICYoY
61,42 %−28,20%
85,54 %+610,10%
12,05 %−153,47%
−22,53 %+73,33%
−13,00 %+14,97%
−11,30 %−68,33%
−35,69 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Clear Secure Osakeanalyysi

Mitä Clear Secure tekee? Clear Secure Inc tuottaa tuloja teknologia-alustallaan, joka mahdollistaa kitkattoman ja turvallisen henkilöllisyyden vahvistamisen biometrian avulla. Yritys tarjoaa CLEAR Plus -kuluttajalentokenttätilauspalvelun, joka antaa pääsyn nopeutettuihin turvavartiojärjestelmiin koko maassa. Sen lippulaiva Clear-sovellus tarjoaa ilmaisia kuluttajatuotteita kuten Home to Gate - ja Health Pass -toiminnot, kun taas Reserve powered by CLEAR toimittaa virtuaalijonoteknologiaa asiakasvuorojen hallintaan. CLEAR Plus on suunnattu matkustajille, jotka hakevat nopeampaa lentokenttien turvallisuuskokemusta, ja kuluttajat tilaavat palvelun saadakseen pääsyn omille vuoroluikueilleen. CLEAR App palvelee yksittäisiä käyttäjiä ilmaisilla tarjousilla kuten Home to Gate, joka tehostaa matkasuunnittelua, ja Health Pass, joka varmistaa terveydentilan todisteet. Reserve powered by CLEAR myydään yrityksille, jotka tarvitsevat tehokkaita vuoronhallintaratkaisuja hyödyntäen yrityksen virtuaalijonoteknologiaa fyysisten paikkojen asiakasvirran optimoimiseksi. Yrityksen tulovirrat sisältävät CLEAR Plus -tilausmaksut, kun taas CLEAR Appin ilmaiset palvelut lisäävät käyttäjien sitoutumista ja keräävät dataa. Reserve powered by CLEAR tuottaa tuloja lisensoimalla virtuaalijonoteknologiaansa eri alojen yrityksille. Alustan turvallinen henkilöllisyyden infrastruktuuri tukee näitä kaikkiin tarjouksiin vahvistaen henkilöllisyydet opt-in-periaatteella edistyneiden biometristen ja tunnistautumisteknologioiden avulla. Clear Secure on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Clear Secure osakkeesta

Yhtiön Clear Secure Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on 61,42 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Clear Secure muuttui arvosta 85,54 % arvoon 61,42 %, mikä edustaa −28,20 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) Clear Secure:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n Clear Secure alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Clear Secure

Kaikki tunnusluvut — Clear Secure