Chuo Spring Co

Chuo Spring Co FCF-marginaali

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Chuo Spring Co (5992.T) 5.11.2026 päivämäärällä on −1,01 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran kate oli 1,31 % — muutos −177,66 % (matalampi).

FCF-marginaali

−1,01 %

YoY

−177,66%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Chuo Spring Co on 2026 −1,01 % . Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Chuo Spring Co oli 2025 1,31 % . Se laskee −177,66% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Chuo Spring Co FCF-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-marginaali
Päivämäärä
FCF-marginaali
1.1.2019
−0,11 JPY
1.1.2020
2,09 JPY
1.1.2021
−0,96 JPY
1.1.2022
−4,21 JPY
1.1.2023
−1,51 JPY
1.1.2024
−0,95 JPY
1.1.2025
1,31 JPY
1.1.2026
−1,01 JPY
Chuo Spring Co FCF-marginaali historia
VUOSIFCF-marginaaliYoY
−1,01 %−177,66%
1,31 %−236,75%
−0,95 %−36,78%
−1,51 %−64,10%
−4,21 %+339,81%
−0,96 %−145,69%
2,09 %−2 019,76%
−0,11 %−124,66%
0,44 %−91,55%
5,23 %+246,22%
1,51 %+13,29%
1,33 %−209,25%
−1,22 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Chuo Spring Co Osakeanalyysi

Mitä Chuo Spring Co tekee? Chuo Spring Co., Ltd. saa tuottoja jousien, ohjauskaapelien ja automobiilivarusteiden valmistuksesta ja myynnistä neljän maantieteellisen segmentin kautta. Japan-segmentti keskittyy alustajousiin, tarkkuusjousiin, kaapeleihin, automobiiliosien suunnitteluun ja kehitykseen, niihin liittyvän laitteiston valmistukseen, rakennusmateriaalilaiteprosessointiin, kelasuunnitteluun, pinnoitusprosessointiin ja kuljetuspalveluihin. Pohjois-Amerikan ja Kiinan segmentit erikoistuvat tarkkuusjousiin ja kaapeleihin, kun taas Aasia-segmentti kehittää ja myy tarkkuusjousia, kaapeleita sekä automobiiliosien suunnittelua ja laitteita. Asiakkaita ovat automobiilivalmistajat ja teollisuusasiakkaat, jotka tarvitsevat tarkkuuskomponentteja ja ajoneuvovarusteita. Yrityksen tuotteet palvelevat automobiili- ja teollisuusmarkkinoita, joissa Japani on ensisijainen kotimarkkina ja Pohjois-Amerikka, Kiina sekä Aasia tärkeitä kansainvälisiä segmenttejä. Tuotot syntyvät komponenttien valmistuksesta ajoneuvojärjestelmiin, mukaan lukien vaimennusosia kuten alustajousia ja automobiilikokoonpanossa käytettäviä tarkkuuskaapeleita. Yrityksen monipuolinen tuotevalikoima segmenteittäin takaa tasaisen kysynnän automobiilitoimittajilta ja laitevalmistajilta. Chuo Springin toimintamalli korostaa paikallista tuotantoa ja myyntiä jokaisessa segmentissä: Japani hoitaa kattavan automobiiliosien kehityksen ja valmistuksen, kun taas Pohjois-Amerikka, Kiina ja Aasia keskittyvät tarkkuusjousien ja kaapelien tuotantoon. Tämä rakenne mahdollistaa yritykselle alueellisten automobiiliteollisuuden tarpeiden täyttämisen ilman suoraa kilpailua päällekkäisillä markkinoilla. Chuo Spring Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Chuo Spring Co osakkeesta

Yhtiön Chuo Spring Co Vapaan kassavirran kate on −1,01 % vuonna 2026.

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Chuo Spring Co muuttui arvosta 1,31 % arvoon −1,01 %, mikä edustaa −177,66 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran kate Chuo Spring Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran kate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka muuntuu vapaaksi kassavvirraksi. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa kassaa liiketoiminnastaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran kate:n Chuo Spring Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Chuo Spring Co

Kaikki tunnusluvut — Chuo Spring Co