CSR

CSR SGA/Liikevaihto

Delisted

SGA suhteessa tuloihin yhtiöstä CSR (CSR.AX) 3.11.2026 päivämäärällä on 21,32 %. Edellisenä vuonna SGA suhteessa tuloihin oli 20,56 % — muutos 3,70 % (korkeampi).

SGA/Liikevaihto

21,32 %

YoY

3,70%

Viimeksi päivitetty:

SGA suhteessa tuloihin yhtiöstä CSR on 2024 21,32 % . SGA suhteessa tuloihin yhtiöstä CSR oli 2023 20,56 % . Se laskee 3,70% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

CSR SGA/Liikevaihto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

SGA/Liikevaihto
Päivämäärä
SGA/Liikevaihto
1.1.2017
23,24 AUD
1.1.2018
22,24 AUD
1.1.2019
21,40 AUD
1.1.2020
21,67 AUD
1.1.2021
20,85 AUD
1.1.2022
20,90 AUD
1.1.2023
20,56 AUD
1.1.2024
21,32 AUD
CSR SGA/Liikevaihto historia
VUOSISGA/LiikevaihtoYoY
21,32 %+3,70%
20,56 %−1,62%
20,90 %+0,24%
20,85 %−3,78%
21,67 %+1,27%
21,40 %−3,80%
22,24 %−4,29%
23,24 %−0,85%
23,44 %+1,05%
23,19 %−2,92%
23,89 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

CSR Osakeanalyysi

Mitä CSR tekee? CSR Ltd, joka on toiminut yli 160 vuotta, aloitti toimintansa Australian johtavana tiilentuottajana ja on sittemmin kehittynyt yhdeksi johtavista yrityksistä rakennusmateriaalien, raaka-aineiden ja rakentamisen aloilla. Yritys valmistaa ja markkinoi tuotteita rakentajille, arkkitehdeille, DIY-käyttäjille ja muille teollisuudenaloille. CSR Ltd perustettiin vuonna 1855, ja sen pääkonttori sijaitsee Sydneysissä, Australiassa. Yrjuksen juuret ovat tiilivalmistuksessa. CSR Ltd tuottaa laajan valikoiman rakennustiiliä Australiaan, Uuteen-Seelantiin ja Aasiaan. Tuotevalikoimaan kuuluvat asuinrakentamiseen tarkoitetut tiilet sekä suuriin teollisuusalueisiin tarkoitetut tiilet. Vuosisatojen kuluessa CSR Ltd on laajentanut liiketoimintamalliaan palveleakseen asiakkaitaan laajemmalla rakennustuotevalikoimalla. Tämä sisältää eristemateriaalit, ikkunat ja julkisivupaneelit, kattomateriaalit sekä seinämateriaalit, kuten sementti ja kipsi. CSR Ltd on myös johtava lasikuitu- ja eristetuotteiden tuottaja. Tällä hetkellä CSR Ltd:llä on useita tytäryhtiöitä, mukaan lukien Bradford Insulation, PGH Bricks, Viridian Glass ja AFS Logistics. Bradford Insulation on yksi Australian johtavista lämpö- ja kylmäeristeiden toimittajista. PGH Bricks on Australian suurin tiilentuottaja. Viridian Glass on johtava australialainen tasolasiin erikoistunut yritys, ja AFS Logistics tarjoaa ratkaisuja hyllyjärjestelmiin ja materiaalinkuljetukseen. CSR Ltd on viime aikoina panostanut kattoliiketoimintaan erityisesti ostamalla kattotiilivalmistaja Monier Groupin. Tämä hankinta mahdollisti yrityksen kattoliiketoiminnan laajentamisen keskeisillä markkinoilla Australiassa, Uudessa-Seelannissa ja Aasiassa. CSR Ltd on keskittynyt myös kestävyyden ratkaisuihin tarjoamalla ympäristöystävällisiä tuotteita, kuten aurinkopaneелеja ja sadavesisäiliöitä. CSR Ltd on myös priorisoinut kestävästen raaka-aineiden käytön, kuten kierrätetyn lasin ja kierrätetyn muovin, monissa tuotteissaan. Australiassa ja Uudessa-Seelannissa tapahtuvan toiminnan lisäksi CSR Ltd:llä on toimipisteitä Aasiassa, mukaan lukien Kiina, Singapore ja Malesia, ja se vie tuotteitaan moniin muihin maihin maailmanlaajuisesti. Australiassa yrityksellä on tiheä jakeluverkosto, jossa on useita logistiikkakeskuksia, jotka mahdollistavat nopean toimituksen asiakkaille. Yhteenvetona voidaan todeta, että CSR Ltd on kehittänyt ja laajentanut menestyvää liiketoimintamalliaan yli 160 vuoden ajan tarjotakseen laajan valikoiman tuotteita ja palveluja rakennusteollisuudelle. Paikallisella läsnäolollaan keskeisillä markkinoilla Australiassa ja Uudessa-Seelannissa sekä laajentumisellaan Aasiaan CSR Ltd on hyvässä asemassa jatkaakseen kasvuaan ja tarjotakseen asiakkailleen huippulaatuisia ratkaisuja. CSR on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset CSR osakkeesta

Yhtiön CSR SGA suhteessa tuloihin on 21,32 % vuonna 2024.

SGA suhteessa tuloihin yhtiöstä CSR muuttui arvosta 20,56 % arvoon 21,32 %, mikä edustaa 3,70 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää SGA suhteessa tuloihin CSR:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

SGA/Tuotto-suhde näyttää, kuinka suuri osa tuloista kuluu myynti-, hallinto- ja yleisiin kuluihin. Pienemmät suhteet osoittavat suurempaa operatiivista tehokkuutta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata SGA suhteessa tuloihin:n CSR alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen SGA suhteessa tuloihin:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja SGA suhteessa tuloihin:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — CSR

Kaikki tunnusluvut — CSR