Besalco

Besalco Yritysostot (netto)

Yritysostot (netto) yhtiöstä Besalco (BESALCO.SN) 4.11.2026 päivämäärällä on 83,53 Mrd. CLP. Edellisenä vuonna Yritysostot (netto) oli 49,62 Mrd. CLP — muutos 68,34 % (korkeampi).

Yritysostot (netto)

83,53 Mrd.CLP

YoY

68,34%

Viimeksi päivitetty:

Yritysostot (netto) yhtiöstä Besalco on 2025 83,53 Mrd. CLP. Yritysostot (netto) yhtiöstä Besalco oli 2024 49,62 Mrd. CLP. Se laskee 68,34% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Besalco Yritysostot (netto) historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Yritysostot (netto)
Päivämäärä
Yritysostot (netto)
1.1.2018
180,17 M CLP
1.1.2019
5,34 Mrd. CLP
1.1.2020
10,18 Mrd. CLP
1.1.2021
15,32 Mrd. CLP
1.1.2022
50,32 Mrd. CLP
1.1.2023
57,42 Mrd. CLP
1.1.2024
49,62 Mrd. CLP
1.1.2025
83,53 Mrd. CLP
Besalco Yritysostot (netto) historia
VUOSIYritysostot (netto)YoY
83,53 Mrd.CLP+68,34%
49,62 Mrd.CLP−13,59%
57,42 Mrd.CLP+14,10%
50,32 Mrd.CLP+228,42%
15,32 Mrd.CLP+50,51%
10,18 Mrd.CLP+90,74%
5,34 Mrd.CLP+2 862,58%
180,17 MCLP−99,05%
18,98 Mrd.CLP+125,02%
8,43 Mrd.CLP+81,61%
4,64 Mrd.CLP−75,62%
19,05 Mrd.CLP—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Besalco Osakeanalyysi

Mitä Besalco tekee? Besalco SA tuottaa tuloja kuuden liiketoiminta-alueen kautta: Rakennukset, joka toteuttaa tunneli-, maantie- ja teollisuusputkihankkeita sekä yksityistä infrastruktuurikehitystä; Kiinteistöt, joka keskittyy asuin kiinteistöjen rakentamiseen, markkinointiin ja myyntiin; Koneet, joka tarjoaa raskaiden kalustojen vuokrauspalveluita; Konssiot, joka hallinnoi yksityisiä ja julkisia urakkasopimuksia tieliikenteen kunnossapidosta, vesivarastoista ja insinööritoimista; Kokoonpano, joka tarjoaa teknistä tukea teollisille hankkeille; sekä lisäpalvelut kuten konsultointi ja ilmakuljetukset. Yritys palvelee asiakkaita, jotka tarvitsevat infrastruktuurin kehittämiseen, rakentamiseen ja insinöörituotteisiin liittyviä ratkaisuja, mukaan lukien julkiset toimielimet konssiosopimuksia varten ja yksityiset kehittäjät kiinteistökohteita varten. Tytäryhtiöt kuten Besalco Construcciones SA ja Besalco-MD Montajes SA tukevat näitä toimintoja Besalco SA:n puitteissa. Besalco SA:n tulovirrat sisältävät rakennushankkeiden toteutuksen, kiinteistömyynnit Kiinteistöt-liiketoiminta-alueella, kaluston vuokraus Koneet-liiketoiminta-alueella ja konssiohallinto infrastruktuurin ylläpitoon. Yritys kohdistaa palvelunsa julkisen ja yksityisen sektorin asiakkaille insinööri- ja infrastruktuuripalveluissaan, ja tytäryhtiöt hoitavat erikoistuneita tehtäviä kuten teollista kokoonpanoa ja rakentamista. Sen liiketoimintamalli perustuu kokonaisvaltaisten ratkaisujen tarjoamiseen useilla sektoreilla ilman suoraa kuluttajavetoista tuotetarjontaa. Yrityksen ensisijaisia ostajia ovat julkiset toimielimet, jotka hallinnoivat infrastruktuurikonssioita, ja yksityiset kehittäjät, jotka ostavat asuin kiinteistöjä. Koneiden vuokraus palvelee rakennusyrityksiä, jotka tarvitsevat raskasta kalustoa, kun taas konssiosopimukset sisältävät pitkäaikaisia kumppansuhteita tie- ja vesiprojekteihin. Besalco SA:n tytäryhtiöt, mukaan lukien Kipreos Ingenieros SA, edistävät erikoistuneita insinööri- ja rakennuspalveluita laajemman konsernirakenteen alla. Besalco on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Besalco osakkeesta

Yhtiön Besalco Yritysostot (netto) on 83,53 Mrd. CLP vuonna 2025.

Yritysostot (netto) yhtiöstä Besalco muuttui arvosta 49,62 Mrd. CLP arvoon 83,53 Mrd. CLP, mikä edustaa 68,34 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Yritysostot (netto) Besalco:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Netto yritysostot edustavat muiden liiketoimintojen hankkimiseen käytettyjä käteisiä, vähennettyinä myynneillä. Suuret yritysostot voivat muuttaa yrityksen kasvun kehitysrataa.

Yritysostot (netto):n CLP on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Yritysostot (netto):n Besalco historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kassavirta — Besalco

Kaikki tunnusluvut — Besalco