74Software

74Software Osakkeet

Osakkeiden lukumäärä yhtiöstä 74Software (74SW.PA) 7.11.2026 päivämäärällä on 29,75 M. Edellisenä vuonna Osakkeiden lukumäärä oli 29,75 M — muutos 0,00 % (matalampi).

Osakkeet

29,75 M

YoY

0,00%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 74Software:lla oli 29,75 M ulkona olevaa osaketta, mikä on muutos 0,00% verrattuna 29,75 M osakkeeseen edellisenä vuonna.

74Software Osakkeet historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osakkeet
Päivämäärä
Osakkeet
1.1.2023
29,75 M EUR
1.1.2024
29,75 M EUR
1.1.2025
29,75 M EUR
1.1.2026 (e)
29,36 EUR
1.1.2027 (e)
29,36 EUR
1.1.2028 (e)
29,36 EUR
1.1.2029 (e)
29,36 EUR
1.1.2030 (e)
29,36 EUR
74Software Osakkeet historia
VUOSIOsakkeetYoY
est29,360,00%
est29,360,00%
est29,360,00%
est29,360,00%
est29,36−100,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M0,00%
29,75 M+145,10 M%
20,50+6,80%
19,20+6,13%
18,09+763,42%
2,10−0,04%
2,10−87,67%
17,00—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

74Software Osakkeiden lukumäärä

74Software osakkeiden lukumäärä

Yhtiön 74Software osakkeiden lukumäärä oli 29,36 M vuonna 2025. Tämä ilmoittaa, kuinka moneen osakkeeseen 74Software jakautuu. Koska osakkeenomistajat ovat yrityksen omistajia, jokainen osake todistaa pienen osuuden yrityksen omistuksesta.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osakkeiden lukumäärä
Tiedot
Päivämäärä
Osakkeiden lukumäärä
1.1.2023
20,94 M Osakkeet
1.1.2024
26,72 M Osakkeet
1.1.2025
29,36 M Osakkeet
1.1.2026 (e)
29,36 M Osakkeet
1.1.2027 (e)
29,36 M Osakkeet
1.1.2028 (e)
29,36 M Osakkeet
1.1.2029 (e)
29,36 M Osakkeet
1.1.2030 (e)
29,36 M Osakkeet

74Software Osakeanalyysi

Mitä 74Software tekee? Axway Software SA on ranskalainen yritys, joka erikoistuu digitaalisten liiketoimintaprosessien ratkaisujen kehittämiseen. Se tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluja, kuten integraatio-, API-hallinta-, B2B- ja sisältöyhteistyöratkaisuja. Yritys perustettiin vuonna 2001, ja se on kasvanut strategisten kumppanuuksien ja hankintojen kautta. Sen liiketoimintamalli keskittyy räätälöityjen ratkaisujen tarjoamiseen asiakkaiden tehokkuuden ja joustavuuden parantamiseksi rahoitus-, vähittäiskauppa- ja terveydenhuoltoaloilla. Axway jakautuu kolmeen pääosastoon: integraatio, API-hallinta ja B2B, joista kukin tarjoaa erikoistuneita tuotteita ja palveluja. Tärkeimpiä tuotteita ovat muun muassa Axway Amplify, Axway API Management ja Axway SecureTransport. Kokonaisuudessaan Axway on vakiinnuttanut asemansa johtavana toimijana digitaalisten liiketoimintaprosessiratkaisujen markkinoilla ja on asetettu menestyksen edellytyksiin tulevaisuudessa. 74Software on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Osakkeet yksityiskohtaisesti

74Software:n ulkona olevien osakkeiden arviointi

74Software:n ulkona olevat osakkeet tarkoittavat osakkeiden kokonaismäärää, jotka tällä hetkellä omistavat kaikki osakkeenomistajat, mukaan lukien institutionaaliset sijoittajat ja yrityksen sisäpiiriläisten ja johtohenkilöiden hallussa olevat rajoitetut osakkeet. Ulkona olevien osakkeiden määrä on ratkaiseva yrityksen markkina-arvon määrittämisessä ja sijoittajat käyttävät sitä arvioidessaan yrityksen kokoa, taloudellista terveyttä ja sijoituspotentiaalia.

Vuosi-vuosi vertailu

74Software:n ulkona olevien osakkeiden vuosittaisen muutoksen seuraaminen voi tarjota sijoittajille käsityksen yrityksen taloudellisista strategioista ja markkina-arvosta. Ulkona olevien osakkeiden lisääntyminen voi johtua toimenpiteistä, kuten uusien osakkeiden liikkeeseenlaskusta, kun taas väheneminen voi johtua takaisinostoista.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajille on tärkeää ymmärtää 74Software:n ulkona olevat osakkeet arvioidessaan osakekohtaista tuottoa (EPS) ja markkina-arvoa. Osakkeiden määrän muutos voi vaikuttaa EPS:n, mikä on merkittävä osakekurssien ja sijoituspäätösten ajuri.

Ulkona olevien osakkeiden muutosten tulkinta

74Software:n ulkona olevien osakkeiden muutokset voivat viitata muutoksiin yrityksen rahoitusstrategiassa. Lisääntyminen voi laimentaa EPS:ää ja osakkeen arvoa, ja se voi viitata potentiaalisiin varainhankintoihin tai yritysostoihin. Toisaalta väheneminen, joka usein johtuu osakkeiden takaisinostoista, voi nostaa osakkeen arvoa ja viitata yrityksen luottamukseen sen taloudellisessa suorituskyvyssä.

Usein kysytyt kysymykset 74Software osakkeesta

Yhtiön 74Software Osakkeiden lukumäärä on 29,75 M vuonna 2025.

Osakkeiden lukumäärä yhtiöstä 74Software muuttui arvosta 29,75 M arvoon 29,75 M, mikä edustaa 0,00 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osakkeiden lukumäärä 74Software:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osakemäärä ilmaisee yrityksen osakkeiden kokonaismäärän. Tähän kuuluvat paitsi markkinoilla olevat osakkeet, myös osakkeenomistajien hallussa olevat osakkeet sekä yrityksen hallussa olevat osakkeet.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Muut — 74Software

Kaikki tunnusluvut — 74Software