Company Directory
Companies in Spanien
437 registrerede virksomheder · Side 1 af 3
Cities
madrid 199.400barcelona 120.446ES 62.071València 35.563Sevilla 28.863Málaga 27.308zaragoza 20.364Palma 19.243Alicante 17.383Murcia 15.975Marbella 13.932Bilbao 13.637Las Palmas de Gran Canaria 12.363granada 11.184A Coruña 11.105Córdoba 10.734Elche 9.607Santa Cruz de Tenerife 9.572vigo 8.751Valladolid 7.986Albacete 7.704Cádiz 7.351sabadell 7.298Girona 7.227Tarragona 7.001Terrassa 6.880Pozuelo de Alarcón 6.397Almería 6.242Badajoz 6.211Badalona 6.148Donostia 6.108Lleida 5.875L'Hospitalet de Llobregat 5.813Toledo 5.790Alcobendas 5.759valencia 5.756
437 results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Madrid | SA | 4 mio. €e | 2e | — | 2012 | Active | |
| 2 | Forcarei | SL | 1 mio. €e | — | 9,2 mio. € | 2009 | Active | |
| 3 | Sevilla | SA | 1,4 mia. € | — | 35,9 mio. € | 2017 | In liquidation | |
| 4 | Madrid | SA | 231 t €e | 274e | 622 t € | 2022 | Active | |
| 5 | Madrid | SA | 20,2 mia. € | — | 54,9 mio. € | 2011 | Active | |
| 6 | Madrid | SA | 5,8 mia. € | — | 62,3 mio. € | 2011 | Active | |
| 7 | Madrid | SA | 49,8 mia. € | — | 138,5 mio. € | 2003 | Active | |
| 8 | Rozas de Madrid, Las | — | 1,1 mio. € | — | — | 2020 | — | |
| 9 | Roquetas de Mar | B.V. | 980 t €e | — | — | — | Active | |
| 10 | O Porriño | SL | 13 €e | 76e | — | 2017 | Active | |
| 11 | Sevilla | SA | 158,7 mio. € | — | — | 2018 | Active | |
| 12 | San Cibrao das Viñas | SA | 121,5 mio. € | — | 5,6 mio. € | 2010 | Active | |
| 13 | Ourense | SA | 139 mio. € | — | — | 2013 | Dissolved | |
| 14 | Madrid | SA | 868,8 mio. € | — | 43,7 mio. € | 2026 | Active | |
| 15 | Madrid | SA | 6,3 mia. € | — | 1,5 mia. € | 2012 | Active | |
| 16 | Madrid | B.V. | 14 mio. €e | — | — | 1999 | Active | |
| 17 | Bilbao | SA | 241 t € | — | 1,3 mio. € | 2021 | Active | |
| 18 | Elche | B.V. | 120 t €e | — | — | — | Active | |
| 19 | Madrid | — | 87 €e | 737e | 2,5 mio. € | 1990 | Active | |
| 20 | Barcelona | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2019 | Active | |
| 21 | Barcelona | OÜ | 0 € | — | 15 t € | 2024 | Active | |
| 22 | Bilbao | SA | 83,2 mio. € | — | 2,3 mio. € | 2015 | Active | |
| 23 | L'Hospitalet de Llobregat | SA | 2,4 mio. €e | — | 50,2 mio. € | 2022 | Active | |
| 24 | Llucmajor | SA | 2,8 mio. €e | 4.018e | — | 2002 | Active | |
| 25 | Madrid | SA | 94 mio. € | — | 140 mio. € | 2017 | Active | |
| 26 | Madrid | SA | 211,3 mio. € | — | 115,9 mio. € | 2015 | Active | |
| 27 | Madrid | SA | 210 mio. €e | — | 81 mio. € | 2011 | Active | |
| 28 | Barcelona | SA | 1,1 mia. € | — | 26,1 mio. € | 2007 | Active | |
| 29 | Fuenlabrada | SA | 164,4 mio. € | — | 5,4 mio. € | 2025 | Active | |
| 30 | Azpeitia | SA | 40 mio. €e | — | 4,7 mio. € | 2010 | Active | |
| 31 | Madrid | SA | 6,5 mia. € | — | 4,3 mio. € | 2010 | Active | |
| 32 | Barcelona | OÜ | 6 t € | — | 0 € | 2024 | Active | |
| 33 | Madrid | SA | 730 t €e | — | 50,9 mio. € | 2000 | Active | |
| 34 | Madrid | SL | 1,7 mio. €e | 570e | 74,4 mio. € | 2018 | Active | |
| 35 | Madrid | SA | 281,7 mio. € | — | 113,8 mio. € | 2011 | Active | |
| 36 | Madrid | SE | 2,6 mia. € | — | 22 mio. € | 2023 | Active | |
| 37 | Radomireşti | — | 0 € | — | — | — | — | |
| 38 | Mogán | SL | 2,2 mio. €e | — | — | 2021 | In liquidation | |
| 39 | Madrid | SA | 2,1 mia. € | — | 12,9 mio. € | 2024 | Active | |
| 40 | Irun | SLP | 211 t € | — | — | 2007 | Active | |
| 41 | Sallent | SL | 2 mio. € | — | 3,5 mio. € | 2013 | Active | |
| 42 | Barcelona | GmbH | 9,9 mio. €e | — | 25 t € | 2001 | Dissolved | |
| 43 | Sabadell | SL | 38 t €e | — | — | 2013 | Active | |
| 44 | Barcelona | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2022 | Dissolved | |
| 45 | Madrid | SA | 27,7 mio. € | — | 31,8 mio. € | 2018 | Active | |
| 46 | Mungia | SA | 508,4 mio. € | — | 5,8 mio. € | 2002 | Active | |
| 47 | Madrid | SA | 31,5 mio. €e | 41e | 263 t € | 2018 | Active | |
| 48 | Pola de Lena | SA | 80,1 mio. € | — | 25,7 mio. € | 2014 | Active | |
| 49 | Madrid | SA | 64,3 mio. € | — | — | 2018 | Active | |
| 50 | San Sebastián de los Reyes | SA | 893,7 mio. € | — | 169,3 mio. € | 2012 | Active | |
| 51 | Madrid | SA | 141 mio. € | — | 760 t € | 2019 | Active | |
| 52 | Barcelona | SA | 1,9 mia. € | — | 45,3 mio. € | 2008 | Active | |
| 53 | Rozas de Madrid, Las | — | 6 t € | — | — | 2018 | — | |
| 54 | Madrid | SA | 26,4 mio. € | — | 531 t € | 2022 | Active | |
| 55 | Madrid | SL | 98 t €e | — | 4 t € | 2013 | Active | |
| 56 | Peralta | — | 211,1 mio. € | — | — | 2011 | — | |
| 57 | València | SL | 21,6 mia. € | — | — | 2016 | Active | |
| 58 | Barcelona | B.V. | 280 t €e | — | — | — | Active | |
| 59 | Sabadell | SA | 7,5 mia. € | — | 596,1 mio. € | 1987 | Active | |
| 60 | bajo derecha Madrid | B.V. | 2,5 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 61 | Donostia | SL | 156 t €e | — | — | 2022 | Active | |
| 62 | Rozas de Madrid, Las | — | 0 € | — | — | 2012 | — | |
| 63 | Papiol, El | ApS | — | 39 | — | 2020 | Active | |
| 64 | Madrid | B.V. | 220 t €e | — | — | 2020 | Active | |
| 65 | Barcelona | OÜ | 10 t € | — | 3 t € | 2022 | Active | |
| 66 | Valdemoro | SL | 1,9 mio. €e | 2.310e | — | 2024 | Active | |
| 67 | Madrid | SL | 400 t €e | 328e | 3 mio. € | 2019 | Active | |
| 68 | Alfaz Del Pi | B.V. | 84 t €e | — | — | — | Active | |
| 69 | A343 km 38 Alora | B.V. | 38 t €e | — | — | — | Active | |
| 70 | Tarragona | SA | 65,4 mio. €e | 298e | 1,3 mio. € | 1999 | Active | |
| 71 | Barcelona | OÜ | 4 t € | — | 3 t € | 2019 | Dissolved | |
| 72 | Madrid | SL | 5,6 mio. €e | — | — | 2006 | Active | |
| 73 | Madrid | SA | 8,3 mio. €e | — | 4,8 mio. € | 2012 | Active | |
| 74 | Cenicero | SA | 13,6 mio. € | — | 3,8 mio. € | 2014 | Active | |
| 75 | Reus | SA | 117 mio. € | — | — | 2017 | Active | |
| 76 | Barcelona | OÜ | 0 € | — | 10 t € | 2024 | Active | |
| 77 | Alicante | OÜ | 14 t € | — | 3 t € | 2019 | Dissolved | |
| 78 | Ciudad Rodrigo | OÜ | 0 € | — | 1 € | 2023 | Dissolved | |
| 79 | Barcelona | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2019 | Dissolved | |
| 80 | València | SA | 24,1 mia. € | — | 7 mia. € | 2018 | Active | |
| 81 | Alcobendas | SA | 71,4 mio. € | 44e | 511 t € | 2001 | Active | |
| 82 | Barcelona | B.V. | 770 t €e | — | — | — | Active | |
| 83 | Rozas de Madrid, Las | sp. z o.o. | 212 t € | — | — | 2022 | Active | |
| 84 | Padrón | SL | 900 t €e | — | — | 2019 | Dissolved | |
| 85 | Huesca | SL | 7 t € | — | 1,3 mio. € | 2011 | Active | |
| 86 | Madrid | SA | 14 mio. € | — | 375 t € | 2010 | Active | |
| 87 | Barcelona | OÜ | 7 t € | — | 3 t € | 2022 | Active | |
| 88 | Madrid | SA | 3,2 mio. € | — | 200 t € | 2019 | Dissolved | |
| 89 | Madrid | SA | 4,2 mia. € | — | 166 mio. € | 2019 | Active | |
| 90 | Donostia | SL | 87 t €e | — | 1,7 mio. € | 2019 | Active | |
| 91 | Madrid | SA | 7,5 mia. € | — | 1,3 mia. € | 2009 | Active | |
| 92 | Málaga | B.V. | 30 t €e | — | — | — | Active | |
| 93 | Zaragoza | SL | 138,1 mio. €e | — | 5 mio. € | 2005 | Active | |
| 94 | º-6 Tarragona | B.V. | 3 t €e | — | — | — | Active | |
| 95 | Bilbao | SA | 4 mia. € | — | 30 mio. € | 2010 | Active | |
| 96 | Terrassa | SA | 1,7 mia. € | — | 84 mio. € | 2025 | Active | |
| 97 | Sant Miguel Tarragona | B.V. | 750 t €e | — | — | 1997 | Active | |
| 98 | Madrid | SA | 3,5 mio. €e | — | 60 t € | 2010 | Dissolved | |
| 99 | Murcia | SA | 14,1 mio. € | — | 727 t € | 2011 | Active | |
| 100 | Tomares | SA | 8,6 mio. € | — | 300 t € | 2014 | Dissolved | |
| 101 | C30 Corralejo | B.V. | 23 t €e | — | — | 2015 | Active | |
| 102 | Madrid | SA | 301,8 mio. € | — | — | 2010 | Active | |
| 103 | Alicante | SAD | 565 t € | — | 2,6 mio. € | 2021 | Active | |
| 104 | Madrid | SA | 920 mio. €e | — | — | 2015 | Active | |
| 105 | Roquetas de Mar | OÜ | 16 t € | — | 3 t € | 2018 | Active | |
| 106 | Dosrius | OÜ | 0 € | — | 1 € | 2024 | In liquidation | |
| 107 | Madrid | SA | 423,7 mio. € | — | 1,5 mia. € | 2015 | Active | |
| 108 | Sevilla | SL | 1,5 mio. €e | 24e | 2 mio. € | 2011 | Active | |
| 109 | Barcelona | SA | 510 t €e | — | — | 2010 | Active | |
| 110 | Corella | SA | 90 t €e | — | 581 t € | 2011 | Active | |
| 111 | Beasain | SA | 4,5 mia. € | — | — | 2017 | Active | |
| 112 | Pamplona | SA | 3,5 mio. €e | — | — | 2014 | In liquidation | |
| 113 | Palma | SL | 520 t €e | — | 3 t € | 2018 | Active | |
| 114 | Madrid | SA | 141 mio. € | — | 58,3 mio. € | 2016 | Active | |
| 115 | Gijón | SL | 36,8 mio. € | 42 | — | 2014 | Active | |
| 116 | Barcelona | SL | 2,7 mio. €e | — | — | 2008 | Active | |
| 117 | Madrid | SA | 160 mio. €e | — | 18 mio. € | 2011 | Active | |
| 118 | Las Rozas de Madrid | SL | 333 t €e | — | 80 t € | 2009 | Active | |
| 119 | Guardamar del Segura | B.V. | 210 t €e | — | — | 2022 | Dissolved | |
| 120 | Córdoba | SA | 820,9 mio. € | — | — | 2021 | Active | |
| 121 | Almussafes | OÜ | 62 t € | — | 3 t € | 2021 | In liquidation | |
| 122 | Pontevedra | SA | 37 €e | 243e | 800 t € | 2006 | Active | |
| 123 | Vigo | SA | 71 mio. €e | — | — | 1993 | Active | |
| 124 | Las Rozas de Madrid | SA | 5,7 mia. € | — | 290,3 mio. € | 2025 | Active | |
| 125 | Madrid | SA | -1 t € | — | 19,8 mio. € | 2023 | Active | |
| 126 | Albacete | OÜ | 2 t € | — | 3 t € | 2024 | In liquidation | |
| 127 | Madrid | SA | 1,1 mio. €e | 2.556e | 499 mio. € | 1998 | Active | |
| 128 | Teulada | B.V. | 8 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 129 | Madrid | SL | 1,4 mio. €e | 41e | 82 t € | 2024 | Active | |
| 130 | Gijón | SA | 161,1 mio. € | — | 12,5 mio. € | 2013 | Active | |
| 131 | Ribeira | OÜ | 0 € | — | 265 € | 2023 | Active | |
| 132 | Madrid | SA | 3 mia. € | — | — | 2003 | Active | |
| 133 | Madrid | OÜ | 0 € | — | 20 t € | 2021 | Active | |
| 134 | Altea | B.V. | 73 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 135 | A Coruña | SA | 84,7 mio. € | — | 18,2 mio. € | 2020 | Active | |
| 136 | Rozas de Madrid, Las | — | 5,8 mio. € | — | — | 2022 | — | |
| 137 | Oviedo | SA | 2,6 mia. € | — | 5,3 mia. € | 2018 | Active | |
| 138 | Madrid | Srl | 808,5 mio. € | — | 1,5 mia. € | 2010 | Active | |
| 139 | Madrid | SA | 668,5 mio. € | — | 11,3 mio. € | 2025 | Active | |
| 140 | Cúllar | B.V. | 4,9 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 141 | Barberà del Vallès | SA | — | 2e | 1,4 mio. € | 2022 | Active | |
| 142 | Albacete | SL | 457,2 mio. €e | 2.651e | 41 mio. € | 2002 | Active | |
| 143 | Madrid | SA | 4,4 mia. € | — | 8,7 mio. € | 1958 | Active | |
| 144 | 08029 Barcelona | SL | 617 t €e | — | 5 t € | 2025 | Active | |
| 145 | Barcelona | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2019 | Active | |
| 146 | Marbella | B.V. | 610 t €e | — | — | 2016 | Active | |
| 147 | Vidreres | B.V. | 5 t €e | — | — | — | Active | |
| 148 | Madrid | SL | 59,7 mio. €e | 148e | — | 2014 | Active | |
| 149 | Madrid | SA | 960,4 mio. € | — | 393 mio. € | 2012 | Active | |
| 150 | Madrid | SA | 747,3 mio. € | — | 221,6 mio. € | 2022 | Active | |
| 151 | Madrid | SA | 20,6 mia. € | — | 1,3 mia. € | 2010 | Active | |
| 152 | Canet d'En Berenguer | SA | 8,8 mio. € | — | 250 t € | 2018 | Active | |
| 153 | València | B.V. | 13 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 154 | Barro | SA | 138,8 mio. € | — | 1,7 mio. € | 2009 | Active | |
| 155 | Barcelona | SA | 1,1 mio. € | — | — | — | Active | |
| 156 | Barcelona | SA | 5,2 mio. € | — | 440 t € | 2010 | Active | |
| 157 | Benahavís | B.V. | 94 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 158 | San Bartolomé de Tirajana | SL | 3,3 mio. €e | — | — | 2017 | Active | |
| 159 | Rozas de Madrid, Las | sp. z o.o. | 756 t € | — | — | 2016 | Active | |
| 160 | Medio Cudeyo | — | 653 t € | — | — | 2012 | Active | |
| 161 | Barcelona | SA | 626,8 mio. € | — | 27,4 mio. € | 2010 | Active | |
| 162 | D Abanilla Murcia | B.V. | 200 t €e | — | — | 1994 | Active | |
| 163 | Rozas de Madrid, Las | — | 372 t € | — | — | 2022 | — | |
| 164 | Cerdanyola del Vallès | SL | 3 t €e | — | — | 2011 | Active | |
| 165 | Porreres | GmbH | 91 t €e | — | 25 t € | 2001 | Dissolved | |
| 166 | Alicante | SA | 36 mio. € | — | 1,1 mio. € | 2012 | Active | |
| 167 | Leioa | SA | 610,5 mio. € | — | 31,6 mio. € | 2010 | Active | |
| 168 | Barrika | B.V. | 85 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 169 | Barcelona | SA | 3 mio. €e | — | — | 1983 | Active | |
| 170 | Felanitx | SL | 1 t €e | — | 100 t € | 2017 | Active | |
| 171 | Madrid | SA | 968,2 mio. € | — | 233,6 mio. € | 2011 | Active | |
| 172 | Madrid | SA | 8,1 mia. € | — | 147,5 mio. € | 2009 | Active | |
| 173 | Madrid | SL | 470 mio. €e | — | 193 t € | 2020 | Active | |
| 174 | Barcelona | SA | 10,4 mio. € | — | — | 2023 | Active | |
| 175 | Sant Cugat del Vallès | SA | 2,2 mia. € | — | 192,1 mio. € | 2010 | Active | |
| 176 | Barcelona | SA | 9,7 mia. € | — | 473 mio. € | 2024 | Active | |
| 177 | Alfaz Del Pi | B.V. | 120 t €e | — | — | — | Active | |
| 178 | Madrid | SL | 4 t €e | — | 3 t € | 2017 | Active | |
| 179 | Artà | SL | 360 t €e | — | 3 t € | 2016 | Active | |
| 180 | Pozuelo de Alarcón | B.V. | 240 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 181 | Rozas de Madrid, Las | sp. z o.o. | 3,1 mio. € | — | — | 2008 | Active | |
| 182 | Madrid | SA | 316,1 mio. € | — | 94,6 mio. € | 2010 | Active | |
| 183 | º Modulo A Madrid | B.V. | 1,4 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 184 | º Modulo A Madrid | B.V. | 1,4 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 185 | º Modulo A Madrid | B.V. | 4,3 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 186 | º Modulo A Madrid | B.V. | 4,2 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 187 | Donostia | SL | 412 € | — | 2,8 mio. € | 2008 | Active | |
| 188 | Abadiño | SA | 11,3 mia. € | — | 287,8 mio. € | 2001 | Active | |
| 189 | Alcobendas | SA | 74,4 mio. € | — | 251 t € | 2011 | Active | |
| 190 | Bilbao | SA | 1 mia. € | — | 18,9 mio. € | 2014 | Active | |
| 191 | Madrid | SA | 136,4 mio. € | — | 9,4 mio. € | 2005 | Active | |
| 192 | Sant Gregori | OÜ | 32 t € | — | 3 t € | 2021 | Active | |
| 193 | Donostia | SL | 4,7 mio. € | — | — | — | Active | |
| 194 | Pozuelo de Alarcón | SL | 6,5 mio. €e | — | 231 t € | 2012 | Active | |
| 195 | Madrid | SA | 1,1 mia. € | — | 10 mio. € | 2010 | Active | |
| 196 | Sant Cugat del Vallès | SA | 7,5 mia. € | — | 119,6 mio. € | 2015 | Active | |
| 197 | Lleida | SA | 74,1 mio. € | — | 612 t € | 2011 | Active | |
| 198 | Madrid | SA | 2,5 mia. € | — | — | 2026 | Active | |
| 199 | Madrid | SA | 1,6 mia. € | — | 2 mio. € | 2009 | Active | |
| 200 | Sevilla | SA | 34,3 mio. € | — | 104 t € | 2026 | Active |