Company Directory
Companies in Spanien
437 registrerede virksomheder · Side 2 af 3
Cities
madrid 199.400barcelona 120.446ES 62.071València 35.563Sevilla 28.863Málaga 27.308zaragoza 20.364Palma 19.243Alicante 17.383Murcia 15.975Marbella 13.932Bilbao 13.637Las Palmas de Gran Canaria 12.363granada 11.184A Coruña 11.105Córdoba 10.734Elche 9.607Santa Cruz de Tenerife 9.572vigo 8.751Valladolid 7.986Albacete 7.704Cádiz 7.351sabadell 7.298Girona 7.227Tarragona 7.001Terrassa 6.880Pozuelo de Alarcón 6.397Almería 6.242Badajoz 6.211Badalona 6.148Donostia 6.108Lleida 5.875L'Hospitalet de Llobregat 5.813Toledo 5.790Alcobendas 5.759valencia 5.756
437 results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Abrera | SL | 18,3 mio. € | — | 22,1 mio. € | 2023 | Active | |
| 202 | Santa Margalida | SA | 179,3 mio. €e | — | 60,3 mio. € | 2001 | Active | |
| 203 | Madrid | SA | 446 t € | — | 1,7 mio. € | 2017 | Active | |
| 204 | Madrid | SL | 1,2 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 205 | La Matanza de Acentejo | OÜ | 18 t € | — | 3 t € | 2022 | In liquidation | |
| 206 | Jávea | B.V. | 6,7 mio. €e | — | — | 2019 | Active | |
| 207 | Jávea | B.V. | 150 t €e | — | — | 2019 | Active | |
| 208 | Corella | SL | 2 mio. €e | — | 60 t € | 2009 | Active | |
| 209 | Madrid | SA | 95,2 mio. € | — | 14,7 mio. € | 2022 | Dissolved | |
| 210 | Madrid | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2021 | Active | |
| 211 | Palma | B.V. | 1,1 mio. €e | — | — | 2011 | Active | |
| 212 | Barcelona | SA | 158,9 mio. € | — | 986 t € | 2010 | Active | |
| 213 | El Pla de Santa Maria | SL | 4,4 mio. € | — | 2,6 mio. € | 2013 | Active | |
| 214 | Madrid | SA | 28,2 mio. € | — | 116 mio. € | 2017 | Active | |
| 215 | Barcelona | OÜ | 8 t € | — | 0 € | 2023 | Active | |
| 216 | Buzon 21 Benijofar (Allicante) | B.V. | 62 t €e | — | — | 2004 | Active | |
| 217 | — | SA | 1,9 mio. €e | 1.026e | 60 t € | 2018 | Active | |
| 218 | Bilbao | SA | 802 t €e | 638e | 60 t € | 2018 | Active | |
| 219 | Bilbao | SA | 43,7 mia. € | — | 5 mia. € | 2003 | Active | |
| 220 | Sariego | SL | 878 t €e | — | 1,4 mio. € | 2016 | Active | |
| 221 | Salteras | SA | 39,2 mio. € | — | — | 2024 | Active | |
| 222 | San Bartolomé de Tirajana | SA | 30 mio. €e | — | — | 2013 | Active | |
| 223 | Madrid | SA | 7,1 mio. € | — | 5 mio. € | 2019 | Active | |
| 224 | Gatika | SL | 213 t €e | — | — | 2018 | Active | |
| 225 | Alcobendas | SA | 5,5 mia. € | — | 35,3 mio. € | 1979 | Active | |
| 226 | A Coruña | SA | 39,8 mia. € | — | — | 2010 | Active | |
| 227 | Piso 10A Madrid | B.V. | 13 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 228 | Montornès del Vallès | SL | 1 mio. €e | — | 167 t € | 2021 | Active | |
| 229 | Madrid | SA | 442,5 mio. €e | 5.133e | 8,3 mio. € | 2010 | Active | |
| 230 | Zamudio | SA | 909,6 mio. €e | 3.533e | 25,2 mio. € | 2010 | Active | |
| 231 | Sevilla | SA | 210,5 mio. € | — | 37,3 mio. € | 2012 | Active | |
| 232 | Barcelona | SA | 967 mio. € | — | 227,4 mio. € | 2024 | Active | |
| 233 | Madrid | SA | 13 t € | — | 577 t € | 2009 | Active | |
| 234 | Sevilla | SA | 150 t €e | 704e | — | 1996 | In liquidation | |
| 235 | Madrid | SA | 49 t € | — | 4 mio. € | 2014 | Active | |
| 236 | Madrid | SA | 3 mio. € | — | 33,6 mio. € | 2017 | Active | |
| 237 | Madrid | — | 2,8 mio. € | — | — | 2019 | — | |
| 238 | Madrid | SA | 143,4 mio. € | — | 819 t € | 2024 | Active | |
| 239 | Gijón | SA | 161,4 mio. € | — | 3,6 mio. € | 2019 | Active | |
| 240 | Olivell Barcelona | B.V. | 330 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 241 | Santa Fe | OÜ | 133 t € | — | 3 t € | 2023 | Active | |
| 242 | Málaga | B.V. | 140 t €e | — | — | 2013 | Active | |
| 243 | Iurreta | SA | 327 t €e | — | 1 mio. € | 2015 | Active | |
| 244 | Murcia | SA | 9,2 mio. € | — | — | 2017 | Dissolved | |
| 245 | CHICLANA DELA FRONTERA Cadiz | B.V. | 250 t €e | — | — | — | Active | |
| 246 | Castelldefels | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2021 | Dissolved | |
| 247 | Alhaurín el Grande | B.V. | 140 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 248 | Madrid | OÜ | 4 t € | — | 3 t € | 2016 | In liquidation | |
| 249 | València | B.V. | 72 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 250 | bajo derecha Madrid | B.V. | 940 t €e | — | — | 1999 | Active | |
| 251 | Barcelona | OÜ | 66 t € | — | 3 t € | 2022 | Active | |
| 252 | Villanueva de Gállego | SL | 1 t €e | — | — | 2016 | Active | |
| 253 | Macael | OÜ | 1 t € | — | 3 t € | 2022 | Active | |
| 254 | Barberà del Vallès | SA | 230 mio. €e | — | — | 2007 | Active | |
| 255 | Santa Pola | OÜ | 2 t € | — | 3 t € | 2022 | Active | |
| 256 | Madrid | SL | 15,8 mio. €e | 215e | 261 t € | 2018 | Active | |
| 257 | Barcelona | OÜ | 14 t € | — | 3 t € | 2021 | Active | |
| 258 | Barcelona | OÜ | 605 € | — | 3 t € | 2022 | Active | |
| 259 | Santa Cruz de Tenerife | — | 41 t € | — | — | — | Active | |
| 260 | Culleredo | SL | 1,6 mio. € | — | — | 2005 | Active | |
| 261 | bajo derecha Madrid | B.V. | 790 t €e | — | — | 2008 | Active | |
| 262 | Rozas de Madrid, Las | — | 7 mio. € | — | — | 2019 | — | |
| 263 | Marbella | B.V. | 390 t €e | — | — | 1992 | Active | |
| 264 | Madrid | SA | 743,2 mio. € | — | 3,1 mio. € | 2010 | Active | |
| 265 | L'Hospitalet de Llobregat | SL | 28 t € | — | 9 t € | 2019 | Active | |
| 266 | Madrid | SA | 94,9 mio. € | — | 167,4 mio. € | 2025 | Active | |
| 267 | San Bartolomé de Tirajana | SL | 2,6 mio. €e | — | 3 t € | 2018 | Active | |
| 268 | Mijas | OÜ | 82 t € | — | 3 t € | 2019 | Active | |
| 269 | Madrid | SL | 15 mia. € | — | — | 2023 | Active | |
| 270 | Mijas | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2021 | Active | |
| 271 | Tres Cantos | SA | 1,1 mia. € | — | — | — | Active | |
| 272 | Paterna | OÜ | 128 t € | — | 3 t € | 2020 | Active | |
| 273 | Valladolid | SA | 79,5 mio. € | — | 10 mio. € | 2025 | Active | |
| 274 | Madrid | SA | 19,3 mio. € | — | 321 t € | 2025 | Active | |
| 275 | Madrid | SA | 129,7 mio. € | — | 116 t € | 2020 | Active | |
| 276 | Leganés | SA | 13,5 mia. € | — | 26,6 mio. € | 2014 | Active | |
| 277 | Larrabetzu | SA | 183,2 mio. €e | 583e | — | 2019 | Active | |
| 278 | Las Palmas de Gran Canaria | SL | 34,3 mio. €e | — | 99 t € | 2016 | Active | |
| 279 | Lomas de Cabo Roig Orihuela Costa Valencia | B.V. | 85 t €e | — | — | 2021 | Active | |
| 280 | Mogán | SL | 28 t €e | — | — | 2009 | Active | |
| 281 | Cullera | OÜ | 38 t € | — | 3 t € | 2020 | Active | |
| 282 | Barcelona | SL | 13 t €e | — | — | 2020 | Dissolved | |
| 283 | Madrid | SA | 348,3 mio. € | — | 91 t € | 2019 | Active | |
| 284 | Ştefăneştii de Jos | — | 0 € | — | — | 2002 | — | |
| 285 | Majadahonda | — | 1 mio. €e | — | — | 2025 | — | |
| 286 | Majadahonda | SA | 26,4 mia. € | — | — | 2022 | Active | |
| 287 | Rellinars | SA | 318 t €e | — | 781 t € | 2011 | Active | |
| 288 | Alginet | B.V. | 180 t €e | — | — | 1992 | Active | |
| 289 | Madrid | SA | 281 t €e | — | — | 2012 | Active | |
| 290 | Castrillón | SA | 41,1 mio. € | 6 | — | 2023 | Active | |
| 291 | Madrid | SA | 58,5 mio. € | — | 84 t € | 2016 | Active | |
| 292 | Madrid | SA | 1,7 mia. € | — | 156,6 mio. € | 2011 | Dissolved | |
| 293 | Palma | SA | 2,1 mia. € | — | 44,1 mio. € | 2005 | Active | |
| 294 | cp 07830 San José Ibiza | B.V. | 150 t €e | — | — | 2010 | Active | |
| 295 | Sa Ràpita | B.V. | 54 t €e | — | — | — | Active | |
| 296 | Barcelona | OÜ | 101 t € | — | 3 t € | 2020 | Active | |
| 297 | Madrid | SA | 549,8 mio. € | — | 620 mio. € | 2014 | Active | |
| 298 | Barcelona | OÜ | 504 € | — | 3 t € | 2022 | Dissolved | |
| 299 | Madrid | SA | 2,4 mia. € | — | 871,5 mio. € | 2002 | Active | |
| 300 | Barcelona | SA | 313,8 mio. € | — | 75 mio. € | 2015 | Active | |
| 301 | Sant Andreu de la Barca | SL | 374 t € | — | 3 t € | 2013 | Dissolved | |
| 302 | Madrid | SA | 136 t € | — | — | 2014 | Active | |
| 303 | Las Palmas de Gran Canaria | SA | 7,2 mio. € | — | 32 mio. € | 2009 | Active | |
| 304 | Zaragoza | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2021 | Active | |
| 305 | planta 3 Madrid | B.V. | 180 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 306 | Getafe | SA | 48 mio. € | — | 3,5 mio. € | 2011 | Active | |
| 307 | Madrid | SA | 19,5 mia. € | — | 969,6 mio. € | 2009 | Active | |
| 308 | Madrid | — | 47,6 mio. € | — | — | 2014 | — | |
| 309 | Okondo | SA | 48,1 mio. € | — | — | 2019 | Active | |
| 310 | Adeje | SL | 60 t €e | — | 476 t € | 2016 | Active | |
| 311 | Madrid | SL | 10,4 mio. €e | — | 4 t € | 2024 | Active | |
| 312 | San Bartolomé de Tirajana | B.V. | 80 t €e | — | — | — | Active | |
| 313 | Bilbao | SA | 709,1 mio. € | — | 375,9 mio. € | 2021 | Active | |
| 314 | Oleiros | SA | 23,8 mio. € | — | 3 mio. € | 2019 | Active | |
| 315 | Torrejón de Ardoz | OÜ | 0 € | — | 3 t € | 2022 | Active | |
| 316 | Burgos | SA | 119,1 mio. € | — | 9,9 mio. € | 2006 | Active | |
| 317 | Madrid | SLP | 1,8 mio. €e | — | 3 t € | 2023 | Active | |
| 318 | Alcobendas | SL | 25,7 mio. € | — | 11 mio. € | 2015 | Active | |
| 319 | Madrid | SL | 3 t €e | — | 297 t € | 2015 | Active | |
| 320 | Madrid | SL | 34 t €e | — | — | 2010 | Active | |
| 321 | Madrid | — | 30,4 mio. € | — | — | 2009 | — | |
| 322 | Madrid | — | 6,8 mio. € | — | — | 2006 | — | |
| 323 | Madrid | SA | 3,5 mia. € | — | 345,9 mio. € | 1911 | Active | |
| 324 | Madrid | SA | 111,8 mio. € | — | 3 mio. € | 2015 | Active | |
| 325 | Madrid | SA | 2,9 mio. € | — | 12,8 mio. € | 2017 | Active | |
| 326 | Málaga | SE | — | 10e | 120 t € | 2006 | Dissolved | |
| 327 | Madrid | — | 0 € | — | — | 2010 | — | |
| 328 | Donostia | — | 258 t € | — | 3 t € | 2016 | Active | |
| 329 | Zaragoza | SA | 14,5 mio. € | — | 724 t € | 2025 | Active | |
| 330 | Barcelona | SA | 48,9 mio. € | — | 199 t € | 2012 | Active | |
| 331 | Barcelona | SA | 1 mio. €e | — | 60 t € | 2020 | Dissolved | |
| 332 | València | B.V. | 37 t €e | — | — | 2014 | Active | |
| 333 | Redondela | SA | 317 t € | — | 172,4 mio. € | 2013 | In liquidation | |
| 334 | Colmenar Viejo | SA | 221,3 mio. € | — | 10,8 mio. € | 2015 | Active | |
| 335 | Palau de Plegamans | SA | 47,3 mio. € | — | 8,1 mio. € | 2015 | Active | |
| 336 | Móstoles | SA | 251,8 mio. € | — | 10 € | 2015 | Active | |
| 337 | Zaragoza | SL | 17 mio. €e | — | 326 t € | 2015 | Active | |
| 338 | Logroño | SA | 344,1 mio. € | — | 904 t € | 2011 | Active | |
| 339 | Llinars del Vallès | SA | 14,1 mio. € | — | 2 mio. € | 2021 | Active | |
| 340 | Madrid | SA | 883,2 mio. € | — | 134,9 mio. € | 2013 | Active | |
| 341 | Manzanares el Real | — | 23 t €e | — | — | 1993 | Dissolved | |
| 342 | Madrid | SA | 2 mia. € | — | 29,5 mio. € | 2016 | Active | |
| 343 | Madrid | SA | 4,9 mia. € | — | 32,7 mio. € | 2011 | Active | |
| 344 | L'Hospitalet de Llobregat | SA | 2,3 mia. € | — | 128,5 mio. € | 2022 | Active | |
| 345 | Fraga | SL | 308 t € | — | 66 t € | 2012 | Active | |
| 346 | L'Hospitalet de Llobregat | SA | 128,6 mio. € | — | 3,8 mio. € | 2010 | Active | |
| 347 | Alcalá de Henares | B.V. | 150 t €e | — | — | — | Active | |
| 348 | Madrid | SA | 326,8 mio. € | — | 362,3 mio. € | 2001 | Active | |
| 349 | Alcobendas | SA | 1,6 mia. € | — | — | 2023 | Active | |
| 350 | Vila-real | OÜ | 511 t € | — | 3 t € | 2022 | Dissolved | |
| 351 | Pedreguer | B.V. | 37 t €e | — | — | 2009 | Active | |
| 352 | Madrid | SA | 300,3 mio. € | — | 18,3 mio. € | 2011 | Active | |
| 353 | Barcelona | SA | 45,4 mio. € | — | 32,9 mio. € | 2002 | Active | |
| 354 | Madrid | SA | 54,9 mia. € | — | 1,1 mia. € | 1986 | Active | |
| 355 | Adsubia Alicante | B.V. | 52 t €e | — | — | — | Active | |
| 356 | Alcalá de Henares | SL | 35 t € | — | 29 t € | 2012 | Active | |
| 357 | Palma de Mallorca | SA | 8,2 mio. € | — | 668 t € | 2021 | Active | |
| 358 | Riba-roja de Túria | OÜ | 36 t € | — | 3 t € | 2022 | Dissolved | |
| 359 | Madrid | SL | 11 €e | — | 3 t € | 2019 | Active | |
| 360 | Azkoitia | SL | 3,1 mio. €e | — | — | 2016 | Active | |
| 361 | Madrid | SA | 4,7 mia. € | — | 805,8 mio. € | 2010 | Active | |
| 362 | Boadilla del Monte | SA | 111 t €e | 1.564e | 4 mio. € | 2005 | Dissolved | |
| 363 | Boadilla del Monte | SL | — | 9.316e | 168,2 mio. € | 2005 | Active | |
| 364 | Madrid | SL | 5 t €e | — | — | 2015 | Active | |
| 365 | Madrid | SL | 119,7 mio. €e | 339e | 6 t € | 2022 | Active | |
| 366 | Madrid | B.V. | 4,4 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 367 | Lleida | SL | 141,1 mio. €e | — | — | 2025 | Dissolved | |
| 368 | Oiartzun | SL | 84 t € | — | 3 t € | 2014 | Active | |
| 369 | Cerdanyola del Vallès | SL | 455 t €e | — | 11 t € | 2018 | Active | |
| 370 | Sant Cugat del Vallès | B.V. | 960 t €e | — | — | — | Dissolved | |
| 371 | Madrid | SA | 117,9 mio. € | — | 5,3 mio. € | 2017 | Active | |
| 372 | Madrid | SA | 197,4 mio. € | — | 1,3 mio. € | 2011 | Active | |
| 373 | Alcarràs | B.V. | 3 €e | — | — | 2021 | Active | |
| 374 | Palma de Mallorca | B.V. | 360 t €e | — | — | 2018 | Dissolved | |
| 375 | Alcobendas | SL | 271 t € | — | — | 2015 | Active | |
| 376 | Molina de Segura | SA | 69,7 mio. € | — | 22,8 mio. € | 2019 | Active | |
| 377 | Castellón de la Plana | SA | 36,5 mio. € | — | 109 t € | 2011 | Active | |
| 378 | Madrid | SA | 243,5 mio. € | — | 48 mio. € | 2014 | Active | |
| 379 | Barcelona | SL | 1 t €e | — | — | 2019 | Active | |
| 380 | Talavera de la Reina | SA | 18 mio. € | — | 470 t € | 2011 | Active | |
| 381 | Madrid | SA | 3,4 mio. € | 8 | 11 mio. € | 2016 | Active | |
| 382 | Vitoria-Gasteiz | SA | 618,2 mio. € | — | 40,5 mio. € | 2009 | Active | |
| 383 | Barcelona | SL | 554 t €e | — | — | 2014 | Dissolved | |
| 384 | Madrid | SA | 6,5 mia. € | — | 8 mio. € | 2023 | Active | |
| 385 | Madrid | SL | 537 t €e | 626e | 1 mio. € | 2009 | Active | |
| 386 | Madrid | SA | 35,1 mia. € | — | 5,7 mia. € | 2005 | Active | |
| 387 | Puente Genil | SA | 355 t € | — | — | 2015 | Active | |
| 388 | º Izq. Madrid | B.V. | 410 t €e | — | — | — | Active | |
| 389 | Almería | Ltd. | 94 t € | — | — | 2003 | Active | |
| 390 | Camas | SA | 21,8 mio. € | — | 100 t € | 2025 | Active | |
| 391 | Torrevieja | Oy | 297 t € | — | — | 2021 | Active | |
| 392 | Fontellas | OÜ | 0 € | — | 1 € | 2023 | Active | |
| 393 | Madrid | SA | 23,7 mio. €e | — | 53 mio. € | 2012 | Active | |
| 394 | Leganés | SA | 21 mio. €e | — | — | 2012 | Active | |
| 395 | Madrid | SA | 9,9 mio. €e | 17e | 125 t € | 2025 | Active | |
| 396 | Laudio/Llodio | — | 719,3 mio. € | — | — | 2009 | — | |
| 397 | Amurrio | SA | 365,7 mio. € | — | 3,5 mio. € | 2019 | Active | |
| 398 | València | SA | 19,9 mio. € | — | — | — | Active | |
| 399 | València | SA | 24,2 mio. € | — | 486 t € | 2026 | Active | |
| 400 | Málaga | SA | 2,6 mia. € | — | 642,9 mio. € | 2011 | Active |