MITech Co

MITech Co PEG

PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst) for MITech Co (179290.KQ) pr. 20. okt. 2026 er 5,27. I foregående år var PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst) 5,86 — en ændring på -10,06 % (lavere).

PEG

5,27

YoY

-10,06%

Senest opdateret:

PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst) for MITech Co er 2025 5,27 . PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst) for MITech Co var 2024 5,86 . Det falder dermed med -10,06% lavere sammenlignet med året før.

MITech Co PEG historik

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Maks

PEG
Dato
PEG
1. jan. 2018
274,67 KRW
1. jan. 2019
29,25 KRW
1. jan. 2020
16,04 KRW
1. jan. 2021
8,75 KRW
1. jan. 2022
5,60 KRW
1. jan. 2023
8,37 KRW
1. jan. 2024
5,86 KRW
1. jan. 2025
5,27 KRW
MITech Co PEG historik
ÅRPEGYoY
5,27-10,06%
5,86-30,03%
8,37+49,62%
5,60-36,05%
8,75-45,44%
16,04-45,16%
29,25-89,35%
274,67+425,78%
52,24-1,95%
53,28-70,16%
178,55—

Hent disse data via Eulerpool API

100.000 requests/md. gratis · intet kreditkort

MITech Co Aktieanalyse

Hvad laver MITech Co? MITech Co er et af de mest populære virksomheder på Eulerpool.com.

Hyppigt stillede spørgsmål om MITech Co aktie

PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst) for MITech Co er 5,27 i 2025.

PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst) for MITech Co ændrede sig fra 5,86 til 5,27, hvilket repræsenterer en ændring på -10,06 %. Værdien er lavere end i foregående år.

På Eulerpool kan du finde den fuldstændige historiske udvikling af PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst) MITech Co siden 2006 – med årlige værdier, diagrammer og detaljeret analyse.

PEG-forholdet justerer P/E-forholdet for den forventede vækstrate i indtjeningen. Et PEG under 1 kan indikere en undervurderet aktie i forhold til dets vækstpotentiale.

PEG = K/G-forhold / Forventet årlig EPS-vækstrate

For at evaluere PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst)s er det afgørende at sammenligne det med andre virksomheder i samme branche og sektor. På Eulerpool kan du finde branchsammenligninger for PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst).

En 'god' varierer efter branche og virksomhedens udviklingsstadium. På Eulerpool kan du sammenligne PEG-forhold (Pris/Indtjening-til-vækst)s MITech Co med konkurrenter og branchegjennemsnittet for at afgøre, om den er attraktiv.

Hent disse data via Eulerpool API

100.000 requests/md. gratis · intet kreditkort

Værdiansættelse — MITech Co

Alle nøgletal — MITech Co