Výroba cementu Tchaj-wan

Aktuální Výroba cementu pro Tchaj-wan

Kurz

668 538 Tuny

Změna +/-

-6 466 Tuny

Procentní změna

-0,96 %

Průměr

1,35 Mil. Tuny

Historické maximum

2,20 Mil. Tuny

1. 12. 1992

Historické minimum

530 402,00 Tuny

1. 4. 2024

Aktuální hodnota Výroba cementu v Tchaj-wan je 668 538 Tuny. Výroba cementu v Tchaj-wan klesla na 668 538 Tuny dne 1. 7. 2026, poté co byla 675 004 Tuny dne 1. 6. 2026. Od 1. 1. 1981 do 1. 7. 2026 činilo průměrné HDP v Tchaj-wan 1,35 Mil. Tuny. Dosavadní maximum bylo dosaženo dne 1. 12. 1992 s 2,20 Mil. Tuny, zatímco nejnižší hodnota byla zaznamenána dne 1. 4. 2024 s 530 402,00 Tuny.

Zdroj: Ministry of Economic Affairs, Taiwan

Výroba cementu v Tchaj-wan se snížil dne 1. 7. 2026 z 675 004 Tuny dne 1. 6. 2026 na 668 538 Tuny. Výroba cementu v Tchaj-wan se v průměru rovnal 1,35 Mil. Tuny od 1. 1. 1981 do 1. 7. 2026, dosáhl historického maxima 2,20 Mil. Tuny dne 1. 12. 1992 a rekordu minima 530 402,00 Tuny dne 1. 4. 2024.

Výroba cementu

Výroba cementu

  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Produkce cementu
Datum
Produkce cementu
12. 1. 2025
868 854,00 Tonnes
1. 1. 2026
897 766,00 Tonnes
2. 1. 2026
603 284,00 Tonnes
3. 1. 2026
738 097,00 Tonnes
4. 1. 2026
786 291,00 Tonnes
5. 1. 2026
686 527,00 Tonnes
6. 1. 2026
675 004,00 Tonnes
7. 1. 2026
668 538,00 Tonnes
Tato data přes Eulerpool API

Výroba cementu Historie

Výroba cementu — Historie
DatumHodnota
668 538 Tuny
675 004 Tuny
686 527 Tuny
786 291 Tuny
738 097 Tuny
603 284 Tuny
897 766 Tuny
868 854 Tuny
661 839 Tuny
740 369 Tuny
...

Podobné Makroekonomické Ukazatele k Výroba cementu

Co je Výroba cementu?

Produkce cementu představuje klíčovou složku v makroekonomické analýze, hrající významnou roli v hospodářském růstu a infrastrukturním rozvoji. Na našem webu Eulerpool se specializujeme na zobrazování makroekonomických dat a cementová produkce je jedním z důležitých ukazatelů, který detailně sledujeme. Tento popis poskytne přehled o významech, procesech a ekonomických aspektech spojených s produkcí cementu v České republice a na světové úrovni. Cement je základní složkou stavebních materiálů a jeho produkce je nepostradatelná pro výstavbu silnic, mostů, bytových a nebytových budov, stejně jako pro mnoho dalších infrastrukturních projektů. Produkce cementu je proto silně ovlivněna hospodářským cyklem a úrovní investic do infrastruktury. V období hospodářského růstu se zvyšuje poptávka po stavebních materiálech, což vede k nárůstu produkce cementu. Naopak v době hospodářské recese může dojít k poklesu poptávky a snížení produkce. Výroba cementu zahrnuje několik klíčových fází. Prvním krokem je těžba surovin, jako je vápenec, hlína, písek a železná ruda. Tyto suroviny jsou poté rozdrceny a smíchány ve správném poměru, aby vznikla surová směs. Následuje proces kalcinace, během kterého je surová směs zahřívána ve cementářské peci na velmi vysokou teplotu kolem 1450°C. Tento proces vede k chemickým reakcím, které přeměňují surovou směs na slínkové částice, což je klíčová složka cementu. Slínek je poté ochlazován a jemně mlet na velmi jemný prášek, kterým je portlandský cement. Makroekonomická analýza produkce cementu může poskytnout cenné informace o stavu ekonomiky. Vysoká úroveň cementové produkce často koreluje s expanzivními ekonomickými podmínkami, zatímco pokles produkce může signalizovat ekonomické problémy nebo pokles investic do stavebnictví. Cementový průmysl je také citlivý na ceny energetických zdrojů, jelikož výroba cementu je energeticky náročná. Fluktuace v cenách surovin a energetických nákladů tedy mohou významně ovlivnit produkční náklady a konečnou cenu cementu. Česká republika má robustní cementářský průmysl, který hraje klíčovou roli v národním hospodářství. Lokální produkce pokrývá jak domácí poptávku, tak i exportní potřeby. Cementárny v České republice jsou také předmětem přísných environmentálních regulací vzhledem k vysokým emisím CO2 spojeným s produkcí cementu. Výrobci cementu proto investují do inovací a technologií zaměřených na snižování emisí a zvyšování energetické efektivity. Významné cementářské společnosti v České republice rovněž usilují o maximální využití alternativních paliv a surovin, čímž přispívají k udržitelnému rozvoji. Globální trendy v cementářském průmyslu zahrnují růst poptávky po nízkouhlíkových a udržitelných stavebních materiálech. To vede k inovacím a novým technologiím, jako je výroba low-carbon cementu nebo využití odpadních materiálů v produkčním procesu. Cementářský průmysl se tak vyvíjí nejen v odpověď na ekonomické potřeby, ale také s ohledem na environmentální požadavky a udržitelnost. Další důležitý aspekt makroekonomické analýzy cementové produkce je její vliv na zaměstnanost a regionální ekonomický rozvoj. Produkce cementu vytváří pracovní příležitosti nejen v samotných cementárnách, ale i v dodavatelských řetězcích a stavebním průmyslu, který cement využívá. To má pozitivní dopady na regionální ekonomiku, zejména v průmyslových a těžebních oblastech. Z pohledu investic je cementový průmysl atraktivní pro investory díky své stabilitě a klíčovému postavení ve stavebním sektoru. Investice do modernizace výrobních závodů a zlepšení technologických procesů mohou vést k vyšší efektivitě a konkurenceschopnosti na trhu. Proto je důležité mít k dispozici aktuální a přesná makroekonomická data o produkci cementu, která umožní informované rozhodování. Na našem webu Eulerpool nabízíme podrobné analýzy a statistické přehledy o produkci cementu, kterými se můžete řídit při ekonomických analýzách, investičních rozhodnutích nebo podnikových strategiích. Naše data jsou pravidelně aktualizována a poskytujeme je v uživatelsky přívětivém formátu, aby byla snadno dostupná a interpretovatelná. Celkově vzato, produkce cementu je zásadním indikátorem makroekonomického vývoje, jehož sledování může poskytnout hlubší vhled do ekonomických trendů a pomoci při strategickém plánování. Vzhledem k jeho nepostradatelnému významu ve stavebnictví a infrastruktuře zůstává cementový průmysl klíčovým prvkem ekonomického růstu a rozvoje. Na Eulerpool jsme zde, abychom vám poskytli veškeré potřebné informace a data pro detailní a informovanou makroekonomickou analýzu cementové produkce.

Výroba cementu Tchaj-wan — FAQ

Jaká je aktuální Výroba cementu v Tchaj-wan?

Aktuální Výroba cementu v Tchaj-wan je 668 538 Tuny k 1. 7. 2026.

Jak se Výroba cementu v Tchaj-wan nedávno změnila?

Výroba cementu v Tchaj-wan klesla z 675 004 Tuny (1. 6. 2026) na 668 538 Tuny (1. 7. 2026).

Jaké je historické maximum Výroba cementu v Tchaj-wan?

Historické maximum Výroba cementu v Tchaj-wan bylo 2,20 Mil. Tuny dne 1. 12. 1992.

Jaké je historické minimum Výroba cementu v Tchaj-wan?

Historické minimum Výroba cementu v Tchaj-wan bylo 530 402,00 Tuny dne 1. 4. 2024.

Jaký je historický průměr Výroba cementu v Tchaj-wan?

Historický průměr Výroba cementu v Tchaj-wan je 1,35 Mil. Tuny od 1. 1. 1981 do 1. 7. 2026.

Odkud pocházejí data Výroba cementu pro Tchaj-wan?

Data Výroba cementu pro Tchaj-wan pocházejí z Ministry of Economic Affairs, Taiwan a zveřejňuje je Eulerpool.

Další nástroje a analýzy

Bezplatné nástroje a tržní data od Eulerpool.