VRG

VRG ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti VRG (VRG.WA) k datu 16. 10. 2026 je 12,31 %. V předchozím roce byl ROCE (Return on Capital Employed) 11,92 % — změna o 3,31 % (vyšší).

ROCE

12,31 %

YoY

3,31%

Poslední aktualizace:

V roce 2025 činila návratnost investovaného kapitálu (ROCE) společnosti VRG 12,31 %, což představuje nárůst o 3,31% ve srovnání s 11,92 % ROCE v předchozím roce.

Historie VRG ROCE

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROCE
Datum
ROCE
1. 1. 2018
8,93 PLN
1. 1. 2019
10,13 PLN
1. 1. 2020
-4,71 PLN
1. 1. 2021
10,96 PLN
1. 1. 2022
14,91 PLN
1. 1. 2023
12,28 PLN
1. 1. 2024
11,92 PLN
1. 1. 2025
12,31 PLN
Historie VRG ROCE
ROKROCEYoY
12,31 %+3,31%
11,92 %-2,97%
12,28 %-17,63%
14,91 %+36,05%
10,96 %-332,89%
-4,71 %-146,44%
10,13 %+13,46%
8,93 %-22,88%
11,58 %+12,08%
10,33 %+1,09%
10,22 %+19,63%
8,55 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

VRG Analýza akcií

Co dělá VRG? VRG SA je švýcarská společnost, která zahájila svou činnost v roce 1995. Vznikla sloučením dvou firem specializujících se na vývoj a prodej bezpečnostních řešení. Od té doby VRG SA neustále rozvíjí své aktivity a stává se významným hráčem v oboru. Základním podnikáním společnosti je vývoj a výroba bezpečnostních produktů. VRG SA nabízí širokou škálu výrobků, aby svým zákazníkům poskytla komplexní nabídku. Mezi tyto produkty patří systémy řízení přístupu, poplašné systémy a systémy video surveillance. Lze je nasadit v různých typech prostor, jako jsou soukromé domy, kanceláře, továrny nebo veřejná zařízení, například nemocnice či školy. Společnost má několik divizí, z nichž každá se specializuje na odlišnou oblast. Jednou z nich je divize „Řízení přístupu a časové evidence“, která přizpůsobuje své produkty potřebám podniků. Produkty pomáhají omezit přístup do určitých místností nebo oblastí a zároveň usnadňují sledování pracovní doby nebo harmonogramů, čímž zlepšují řízení času. Další divize VRG SA se zaměřuje na poplašné systémy a tísňová volací centra. Prostřednictvím inovativních technologií a monitorovacích zařízení poskytuje společnost svým zákazníkům vysokou úroveň zabezpečení v nouzových situacích. Tyto produkty mohou využívat jak jednotlivci, tak firmy. VRG SA přijímá nejnovější technologie a inovativní řešení. Proto je další divizí společnosti „Vývoj softwaru“. VRG SA vyvíjí pro své klienty software na míru, který lze využít v různých oblastech, například při plánování a řízení provozu nebo při správě dat zákazníků a účetnictví. Společnost hrdě uvádí, že vlastní vlastní vývojové oddělení, které jí umožňuje splňovat specifické požadavky zákazníků. Toto oddělení tvoří specializovaní inženýři a odborníci, kteří individuálně řeší všechny dotazy. Zaměření společnosti spočívá v poskytování komplexních a na míru šitých systémových řešení vyvinutých podle konkrétních potřeb zákazníků. VRG SA si vybudovala pozici kompetentního partnera v bezpečnostním průmyslu. To je důvodem, proč ji dodávají mnozí uznávaní výrobci v tomto oboru. Díky úzké spolupráci s těmito výrobci má VRG SA přístup k špičkovým technologiím, což jí umožňuje vždy nabízet svým zákazníkům nejnovější řešení. Shrnutím lze konstatovat, že VRG SA je švýcarská společnost specializující se na vývoj a výrobu bezpečnostních produktů. Společnost nabízí širokou škálu výrobků a má zastoupení v různých typech prostor. VRG SA vyniká svou inovativností, technologickým pokrokem a řešeními na míru. Různé divize společnosti jsou navrženy tak, aby vyhověly individuálním potřebám jejích zákazníků a konzistentně poskytovaly systémová řešení na míru. VRG je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROCE v detailu

Odhalení rentability vloženého kapitálu (ROCE) společnosti VRG

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) společnosti VRG je finanční ukazatel, který měří ziskovost a efektivitu společnosti v souvislosti s vloženým kapitálem. Vypočítá se vydělením zisku před úroky a daněmi (EBIT) vloženým kapitálem. Vyšší ROCE naznačuje, že společnost efektivně využívá svůj kapitál k dosažení zisku.

Srovnání rok na rok

Roční analýza ROCE společnosti VRG nabízí cenné vhledy do její efektivity při využívání kapitálu k dosažení zisku. Narůstající ROCE naznačuje zlepšení ziskovosti a operativní efektivity, zatímco pokles může signalizovat potenciální problémy s využíváním kapitálu nebo s provozem firmy.

Dopady na investice

ROCE společnosti VRG je klíčovým faktorem pro investory a analytiky při hodnocení efektivity a ziskovosti společnosti. Vyšší ROCE může společnost učinit atraktivnějším investičním cílem, jelikož často indikuje, že společnost generuje adekvátní zisky ze svého vloženého kapitálu.

Interpretace fluktuace ROCE

Změny v ROCE společnosti VRG mohou být důsledkem variací v EBIT nebo ve vloženém kapitálu. Tyto fluktuace poskytují náhled do provozní efektivity, finančního výkonu a strategické finanční správy společnosti a pomáhají investorům při informovaném rozhodování.

Často kladené otázky ohledně akcií VRG

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti VRG činí 12,31 % v roce 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti VRG se změnilo z 11,92 % na 12,31 %, což představuje změnu o 3,31 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROCE (Return on Capital Employed) VRG od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

ROCE je ukazatel rentability a zkratka pro Return on Capital Employed, tedy výnosnost vloženého kapitálu. Tento ukazatel ukazuje poměr mezi provozním ziskem a pro tento účel využitým úročeným kapitálem. Čím vyšší je výnosnost vloženého kapitálu, tím efektivněji podnik hospodaří a tím vyšší je důležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje tu část zisků, která není na konci období potřebná pro rozšíření podnikání, ale je k dispozici akcionářům.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat VRG společnosti ROCE (Return on Capital Employed) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — VRG

Všechny klíčové ukazatele — VRG