Traphaco High Tech JSC

Traphaco High Tech JSC ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Traphaco High Tech JSC (CNC.VN) k datu 3. 11. 2026 je 23,13 %. V předchozím roce byl ROCE (Return on Capital Employed) 26,47 % — změna o -12,60 % (nižší).

ROCE

23,13 %

YoY

-12,60%

Poslední aktualizace:

V roce 2024 činila návratnost investovaného kapitálu (ROCE) společnosti Traphaco High Tech JSC 23,13 %, což představuje nárůst o -12,60% ve srovnání s 26,47 % ROCE v předchozím roce.

Historie Traphaco High Tech JSC ROCE

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROCE
Datum
ROCE
1. 1. 2017
24,61 VND
1. 1. 2018
24,19 VND
1. 1. 2019
23,38 VND
1. 1. 2020
26,52 VND
1. 1. 2021
30,08 VND
1. 1. 2022
32,20 VND
1. 1. 2023
26,47 VND
1. 1. 2024
23,13 VND
Historie Traphaco High Tech JSC ROCE
ROKROCEYoY
23,13 %-12,60%
26,47 %-17,81%
32,20 %+7,07%
30,08 %+13,41%
26,52 %+13,41%
23,38 %-3,32%
24,19 %-1,71%
24,61 %-8,82%
26,99 %-5,52%
28,57 %+6,90%
26,72 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Traphaco High Tech JSC Analýza akcií

Co dělá Traphaco High Tech JSC? Společnost Traphaco High Tech JSC se sídlem v Hung Yen ve Vietnamu vyrábí bylinné léky a botanické farmaceutické produkty. Ve svých závodech zpracovává farmaceutické přípravky ve formě tablet, ampulek a prášků. Od roku 2014 je kotována na burze cenných papírů a působí jako součást divize zpracování společnosti Traphaco Joint Stock Company. Traphaco High Tech JSC je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROCE v detailu

Odhalení rentability vloženého kapitálu (ROCE) společnosti Traphaco High Tech JSC

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) společnosti Traphaco High Tech JSC je finanční ukazatel, který měří ziskovost a efektivitu společnosti v souvislosti s vloženým kapitálem. Vypočítá se vydělením zisku před úroky a daněmi (EBIT) vloženým kapitálem. Vyšší ROCE naznačuje, že společnost efektivně využívá svůj kapitál k dosažení zisku.

Srovnání rok na rok

Roční analýza ROCE společnosti Traphaco High Tech JSC nabízí cenné vhledy do její efektivity při využívání kapitálu k dosažení zisku. Narůstající ROCE naznačuje zlepšení ziskovosti a operativní efektivity, zatímco pokles může signalizovat potenciální problémy s využíváním kapitálu nebo s provozem firmy.

Dopady na investice

ROCE společnosti Traphaco High Tech JSC je klíčovým faktorem pro investory a analytiky při hodnocení efektivity a ziskovosti společnosti. Vyšší ROCE může společnost učinit atraktivnějším investičním cílem, jelikož často indikuje, že společnost generuje adekvátní zisky ze svého vloženého kapitálu.

Interpretace fluktuace ROCE

Změny v ROCE společnosti Traphaco High Tech JSC mohou být důsledkem variací v EBIT nebo ve vloženém kapitálu. Tyto fluktuace poskytují náhled do provozní efektivity, finančního výkonu a strategické finanční správy společnosti a pomáhají investorům při informovaném rozhodování.

Často kladené otázky ohledně akcií Traphaco High Tech JSC

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Traphaco High Tech JSC činí 23,13 % v roce 2024.

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Traphaco High Tech JSC se změnilo z 26,47 % na 23,13 %, což představuje změnu o -12,60 %. Hodnota je nižší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROCE (Return on Capital Employed) Traphaco High Tech JSC od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

ROCE je ukazatel rentability a zkratka pro Return on Capital Employed, tedy výnosnost vloženého kapitálu. Tento ukazatel ukazuje poměr mezi provozním ziskem a pro tento účel využitým úročeným kapitálem. Čím vyšší je výnosnost vloženého kapitálu, tím efektivněji podnik hospodaří a tím vyšší je důležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje tu část zisků, která není na konci období potřebná pro rozšíření podnikání, ale je k dispozici akcionářům.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat Traphaco High Tech JSC společnosti ROCE (Return on Capital Employed) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — Traphaco High Tech JSC

Všechny klíčové ukazatele — Traphaco High Tech JSC