Talbros Engineering

Talbros Engineering ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Talbros Engineering (538987.BO) k datu 5. 11. 2026 je 26,45 %. V předchozím roce byl ROCE (Return on Capital Employed) 24,83 % — změna o 6,50 % (vyšší).

ROCE

26,45 %

YoY

6,50%

Poslední aktualizace:

V roce 2026 činila návratnost investovaného kapitálu (ROCE) společnosti Talbros Engineering 26,45 %, což představuje nárůst o 6,50% ve srovnání s 24,83 % ROCE v předchozím roce.

Historie Talbros Engineering ROCE

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROCE
Datum
ROCE
1. 1. 2019
28,85 INR
1. 1. 2020
20,13 INR
1. 1. 2021
27,82 INR
1. 1. 2022
39,45 INR
1. 1. 2023
36,98 INR
1. 1. 2024
24,33 INR
1. 1. 2025
24,83 INR
1. 1. 2026
26,45 INR
Historie Talbros Engineering ROCE
ROKROCEYoY
26,45 %+6,50%
24,83 %+2,08%
24,33 %-34,22%
36,98 %-6,26%
39,45 %+41,82%
27,82 %+38,17%
20,13 %-30,22%
28,85 %-6,74%
30,93 %+4,19%
29,69 %+76,14%
16,86 %-37,15%
26,82 %-13,71%
31,08 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Talbros Engineering Analýza akcií

Co dělá Talbros Engineering? Společnost Talbros Engineering Ltd se sídlem ve Faridabadu v Haryana vyrábí díly pro automobilový průmysl, přičemž se specializuje na polo-plaváková a plaváková nápravová hřídele pro osobní i užitková vozidla, terénní techniku a traktory. Společnost nabízí komplexní sortiment nápravových hřídelí a kovaných komponentů o hmotnosti 3 až 50 kg s přesně definovanými rozměrovými rozsahy. Její plně integrované závody ve Faridabadu a Hathin zajišťují kování, tepelné zpracování, obrábění a indukční kalření přímo v rámci vlastní výroby. Společnost Talbros obsluhuje jak domácí, tak mezinárodní trhy. Talbros Engineering je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROCE v detailu

Odhalení rentability vloženého kapitálu (ROCE) společnosti Talbros Engineering

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) společnosti Talbros Engineering je finanční ukazatel, který měří ziskovost a efektivitu společnosti v souvislosti s vloženým kapitálem. Vypočítá se vydělením zisku před úroky a daněmi (EBIT) vloženým kapitálem. Vyšší ROCE naznačuje, že společnost efektivně využívá svůj kapitál k dosažení zisku.

Srovnání rok na rok

Roční analýza ROCE společnosti Talbros Engineering nabízí cenné vhledy do její efektivity při využívání kapitálu k dosažení zisku. Narůstající ROCE naznačuje zlepšení ziskovosti a operativní efektivity, zatímco pokles může signalizovat potenciální problémy s využíváním kapitálu nebo s provozem firmy.

Dopady na investice

ROCE společnosti Talbros Engineering je klíčovým faktorem pro investory a analytiky při hodnocení efektivity a ziskovosti společnosti. Vyšší ROCE může společnost učinit atraktivnějším investičním cílem, jelikož často indikuje, že společnost generuje adekvátní zisky ze svého vloženého kapitálu.

Interpretace fluktuace ROCE

Změny v ROCE společnosti Talbros Engineering mohou být důsledkem variací v EBIT nebo ve vloženém kapitálu. Tyto fluktuace poskytují náhled do provozní efektivity, finančního výkonu a strategické finanční správy společnosti a pomáhají investorům při informovaném rozhodování.

Často kladené otázky ohledně akcií Talbros Engineering

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Talbros Engineering činí 26,45 % v roce 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Talbros Engineering se změnilo z 24,83 % na 26,45 %, což představuje změnu o 6,50 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROCE (Return on Capital Employed) Talbros Engineering od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

ROCE je ukazatel rentability a zkratka pro Return on Capital Employed, tedy výnosnost vloženého kapitálu. Tento ukazatel ukazuje poměr mezi provozním ziskem a pro tento účel využitým úročeným kapitálem. Čím vyšší je výnosnost vloženého kapitálu, tím efektivněji podnik hospodaří a tím vyšší je důležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje tu část zisků, která není na konci období potřebná pro rozšíření podnikání, ale je k dispozici akcionářům.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat Talbros Engineering společnosti ROCE (Return on Capital Employed) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — Talbros Engineering

Všechny klíčové ukazatele — Talbros Engineering