Strides Pharma Science

Strides Pharma Science EBIT

EBIT společnosti Strides Pharma Science (STAR.NS) k datu 6. 11. 2026 je 6,13 Mld. INR. V předchozím roce byl EBIT 3,71 Mld. INR — změna o 65,22 % (vyšší).

EBIT

6,13 Mld.INR

YoY

65,22%

Poslední aktualizace:

V roce 2025 činil EBIT společnosti Strides Pharma Science 6,13 Mld. INR, což je nárůst o 65,22% oproti 3,71 Mld. INR EBIT předchozího roku.

Historie Strides Pharma Science EBIT

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

EBIT
Datum
EBIT
1. 1. 2022
-2,35 Mld. INR
1. 1. 2023
1,45 Mld. INR
1. 1. 2024
3,71 Mld. INR
1. 1. 2025
6,13 Mld. INR
1. 1. 2026 (e)
8,50 Mld. INR
1. 1. 2027 (e)
9,92 Mld. INR
1. 1. 2028 (e)
12,98 Mld. INR
1. 1. 2029 (e)
13,15 Mld. INR
Historie Strides Pharma Science EBIT
ROKEBITYoY
est13,15 Mld.INR+1,33%
est12,98 Mld.INR+30,80%
est9,92 Mld.INR+16,74%
est8,50 Mld.INR+38,57%
6,13 Mld.INR+65,22%
3,71 Mld.INR+156,67%
1,45 Mld.INR-161,62%
-2,35 Mld.INR-154,23%
4,33 Mld.INR+15,78%
3,74 Mld.INR+153,08%
1,48 Mld.INR-43,02%
2,59 Mld.INR-36,35%
4,07 Mld.INR+40,27%
2,90 Mld.INR+56,83%
1,85 Mld.INR-7,26%
2,00 Mld.INR+66,61%
1,20 Mld.INR-72,42%
4,34 Mld.INR+47,12%
2,95 Mld.INR+101,09%
1,47 Mld.INR+373,55%
310,00 Mil.INR-153,45%
-580,00 Mil.INR-164,30%
902,00 Mil.INR+4,04%
867,00 Mil.INR—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Strides Pharma Science Tržby

Strides Pharma Science tržby, EBIT, čistý příjem

  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Tržby
EBIT
Čistý příjem
Podrobnosti
Datum
Tržby
EBIT
Čistý příjem
1. 1. 2022
30,70 Mld. INR
-2,35 Mld. INR
-4,60 Mld. INR
1. 1. 2023
36,88 Mld. INR
1,45 Mld. INR
-2,03 Mld. INR
1. 1. 2024
38,90 Mld. INR
3,71 Mld. INR
-706,12 Mil. INR
1. 1. 2025
45,65 Mld. INR
6,13 Mld. INR
35,93 Mld. INR
1. 1. 2026 (e)
48,28 Mld. INR
8,50 Mld. INR
5,42 Mld. INR
1. 1. 2027 (e)
56,72 Mld. INR
9,92 Mld. INR
6,30 Mld. INR
1. 1. 2028 (e)
67,31 Mld. INR
12,98 Mld. INR
8,62 Mld. INR
1. 1. 2029 (e)
73,44 Mld. INR
13,15 Mld. INR
8,94 Mld. INR

Strides Pharma Science Marže

Strides Pharma Science marže akcie

Analýza Strides Pharma Science maržíí zobrazuje hrubou marži, EBIT marži a také ziskovou marži Strides Pharma Science. EBIT marže (EBIT/tržby) udává, jaké procento tržeb zůstane jako provozní zisk. Zisková marže ukazuje, jaké procento tržeb zůstane pro Strides Pharma Science.
  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Hrubá marže
EBIT marže
Zisková marže
Podrobnosti
Datum
Hrubá marže
EBIT marže
Zisková marže
1. 1. 2022
44,53 %
-7,64 %
-14,99 %
1. 1. 2023
50,34 %
3,92 %
-5,49 %
1. 1. 2024
49,65 %
9,54 %
-1,82 %
1. 1. 2025
51,98 %
13,43 %
78,71 %
1. 1. 2026 (e)
51,98 %
17,60 %
11,23 %
1. 1. 2027 (e)
51,98 %
17,49 %
11,10 %
1. 1. 2028 (e)
51,98 %
19,28 %
12,81 %
1. 1. 2029 (e)
51,98 %
17,91 %
12,17 %

Strides Pharma Science Analýza akcií

Co dělá Strides Pharma Science? Společnost Strides Pharma Science Ltd. generuje příjmy prostřednictvím vývoje, výroby a distribuce generických léčiv a biotechnologických produktů založených na duševním vlastnictví ve svých segmentech farmaceutického a biotechnologického průmyslu. Společnost obsluhuje globální trhy, včetně Afriky, Austrálie, Asie (mimo Indii), Severní Ameriky, Evropy, Indie a dalších regionů, přičemž nabízí specializované farmaceutické produkty v různých dávkových formách, jako jsou tekutiny, krémy, masti, měkké želatinové kapsle, sáčky, tablety a modifikované uvolňovací formy. Její výrobní závody v Bengalúru, Puducherry, Čennaí, Singapuru, Miláně, Floridě a Nairobi vyrábějí antiretrovirální, antimalarikální, protituberkulózní léky, léky proti hepatitidě a další léky proti infekčním nemocem, spolu s měkkými želatinovými kapslemi. Příjmové zdroje firmy pocházejí z prodeje jejích specializovaných farmaceutických produktů založených na duševním vlastnictví zdravotnickým zařízením, distributorům a globálním farmaceutickým společnostem působícím ve specifikovaných geografických segmentech. Mezi klíčové kategorie produktů patří léčby proti retrovirům, malárii, tuberkulóze a hepatitidě, které jsou distribuovány prostřednictvím jejího globálního výrobního systému. Zaměření společnosti na specializované segmenty léčiv zajišťuje stabilní poptávku ze strany zdravotnických systémů a institucí spravujících infekční nemoci. Společnost Strides Pharma Science Ltd. cílí na zdravotnická zařízení, distributory a farmaceutické společnosti v oblastech, jako jsou Severní Amerika, Evropa, Indie a Afrika, kde správa infekčních nemocí vyžaduje specializovanou léčbu. Její výrobní přítomnost v několika zemích podporuje přímý přístup na trh a nákladovou efektivitu, což umožňuje dodávat dostupné farmaceutické řešení. Portfolia produktů společnosti zdůrazňují terapeutické oblasti s vysokou poptávkou, což je v souladu s globálními zdravotními prioritami pro léčbu infekčních nemocí. Strides Pharma Science je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

EBIT v detailu

Analýza EBIT společnosti Strides Pharma Science

EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) společnosti Strides Pharma Science představuje operační zisk firmy. Vypočítá se odečtením všech provozních nákladů, včetně nákladů na prodané zboží (COGS) a provozních výdajů, od celkového obratu, ale bez zahrnutí úroků a daní. Poskytuje náhled do operační ziskovosti společnosti bez vlivů financování a daňových struktur.

Srovnání rok k roku

Roční srovnání EBIT společnosti Strides Pharma Science může ukázat trendy v operační efektivitě a ziskovosti firmy. Zvýšení EBIT v průběhu let může signalizovat zlepšenou operační účinnost nebo růst tržeb, zatímco pokles může vyvolávat obavy týkající se zvýšených provozních nákladů nebo snižujících se tržeb.

Dopady na investice

EBIT společnosti Strides Pharma Science je důležitým ukazatelem pro investory. Pozitivní EBIT naznačuje, že společnost generuje dostatek tržeb k pokrytí svých provozních nákladů, což je zásadní pro posouzení finančního zdraví a stability firmy. Investoři pozorně sledují EBIT, aby hodnotili ziskovost a potenciál budoucího růstu společnosti.

Interpretace kolísání EBIT

Fluktuace v EBIT společnosti Strides Pharma Science mohou být způsobeny změnami v příjmech, provozních nákladech nebo obojím. Růst EBIT naznačuje zlepšení operačního výkonu nebo zvýšení prodeje, kdežto pokles EBIT může poukazovat na vzrůstající provozní náklady nebo snižující se příjmy, což může vyžadovat strategické úpravy.

Často kladené otázky ohledně akcií Strides Pharma Science

EBIT společnosti Strides Pharma Science činí 6,13 Mld. INR v roce 2025.

EBIT společnosti Strides Pharma Science se změnilo z 3,71 Mld. INR na 6,13 Mld. INR, což představuje změnu o 65,22 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj EBIT Strides Pharma Science od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

Earnings before interest and taxes, zkráceně EBIT, je také označován jako provozní výsledek podniku. Jedná se o ukazatel, který umožňuje zjistit zisk za určité období, obvykle za účetní rok. Daně a úroky nejsou v případě EBIT již odečteny, a proto je EBIT vhodné pro mezinárodní srovnání různých společností.

Rokový přebytek
+ Daňové výdaje
+ Úrokové výdaje a další finanční výdaje
- Úrokové příjmy a další finanční příjmy
= EBIT (provozní výsledek)

INR společnosti EBIT je důležitým faktorem pro investory. Změny v tomto ukazateli mohou signalizovat zlepšování nebo zhoršování fundamentů, což může ovlivnit cenu akcie. Na Eulerpool můžete sledovat Strides Pharma Science společnosti EBIT historicky.

Tržby jsou důležité pro hodnocení akcií.

EBIT je zkratka pro "Earnings Before Interest and Tax" (zisk před úroky a daněmi) a představuje hrubý zisk společnosti před odečtením daní a úroků. Výše EBIT se často používá jako metrika k hodnocení společnosti.

Historie

EBIT byl původně zaveden v 40. letech 20. století, když americká služba pro daně (IRS) přijala nový zákon o daních. Tento zákon vyžadoval od společností výpočet zisku před odečtením daní a úroků na půjčky (nebo "úroků a daní"). Od té doby se EBIT používá jako jeden z klíčových finančních ukazatelů při hodnocení společnosti.

Použití

EBIT lze použít k posouzení společnosti porovnáním jejích finančních výsledků se benchmarkem nebo srovnávací hodnotou. EBIT se také používá k určení, kolik budou akcionáři společnosti brát z jejího provozního příjmu.

Výpočet

EBIT se vypočítá odečtením daní a úroků z půjček od čistého zisku společnosti. Tuto výši lze vypočítat různými způsoby, ale nejčastější metoda je následující:

EBIT = Čistý zisk + úroky a daně

Příklad:
Čistý zisk XYZ Co. = 1 000 000 EUR
Úroky a daně = 500 000 EUR
EBIT XYZ Co. = 1 500 000 EUR

Aplikace

Hodnota EBIT se často používá k určení a hodnocení finanční stability společnosti. Hodnota EBIT se také může použít k určení, kolik peněz může společnost utratit za investice nebo dividendy.

Použití EBIT v investování do akcií

Investoři používají EBIT k určení, zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená. Pokud má společnost vysokou hodnotu EBIT, může to naznačovat, že její akcie je nadhodnocená, protože zisk, který generuje, by mohl být nižší, než by byl se jinou akcií.

Výhody EBIT

EBIT je užitečná metrika pro určení finanční stability společnosti. Existuje několik výhod spojených s používáním EBIT, jako jsou:
- EBIT eliminuje dopad financování na zisk společnosti.
- Je to užitečná metrika pro určení zisků, které společnost může distribuovat svým akcionářům.
- Lze jej použít k určení, zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená.

Nevýhody EBIT

Existují také některé nevýhody používání EBIT, jako jsou:
- EBIT nelze používat jako jedinou metriku pro hodnocení společnosti, protože nereflektuje celkový zisk společnosti.
- EBIT může být ovlivněn nepředvídanými ereignostmi, jako je zvýšení daní.
- EBIT není vždy spolehlivým indikátorem budoucího vývoje zisku společnosti.

Závěr

EBIT je důležitá metrika používaná k hodnocení společnosti. Lze jej použít k určení, kolik peněz může společnost generovat ze svých operačních výsledků a zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená. EBIT má však také některé nevýhody, protože nereflektuje celkovou ziskovost společnosti a může být ovlivněn nepředvídanými událostmi. Proto je důležité zvažovat EBIT v kombinaci s dalšími finančními ukazateli, aby se získal úplný obraz o společnosti.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Výkaz zisku a ztráty — Strides Pharma Science

Všechny klíčové ukazatele — Strides Pharma Science