S&S Tech

S&S Tech ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti S&S Tech (101490.KQ) k datu 7. 11. 2026 je 16,56 %. V předchozím roce byl ROCE (Return on Capital Employed) 11,94 % — změna o 38,68 % (vyšší).

ROCE

16,56 %

YoY

38,68%

Poslední aktualizace:

V roce 2025 činila návratnost investovaného kapitálu (ROCE) společnosti S&S Tech 16,56 %, což představuje nárůst o 38,68% ve srovnání s 11,94 % ROCE v předchozím roce.

Historie S&S Tech ROCE

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROCE
Datum
ROCE
1. 1. 2018
6,51 KRW
1. 1. 2019
12,51 KRW
1. 1. 2020
6,82 KRW
1. 1. 2021
6,61 KRW
1. 1. 2022
8,47 KRW
1. 1. 2023
11,34 KRW
1. 1. 2024
11,94 KRW
1. 1. 2025
16,56 KRW
Historie S&S Tech ROCE
ROKROCEYoY
16,56 %+38,68%
11,94 %+5,31%
11,34 %+33,94%
8,47 %+28,16%
6,61 %-3,16%
6,82 %-45,45%
12,51 %+92,11%
6,51 %+104,64%
3,18 %-67,31%
9,73 %-37,17%
15,49 %+13,75%
13,62 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

S&S Tech Analýza akcií

Co dělá S&S Tech? Společnost S&S TECH Corp. generuje příjmy především z výroby prázdných masek pro polovodiče a ploché displeje, včetně materiálů pro foto masky TFT-LCD a barevných filtrů. Společnost také prodává dotykové panelové moduly (TSP) pro chytré telefony, tablety a další elektroniku spolu s chemikáliemi pro polovodiče a detektory štěpných produktů (FPD). Mezi klíčové zákazníky patří Samsung Electronics, Hynix Semiconductor a LG Display, přičemž produkty jsou distribuovány jak na domácím, tak na mezinárodním trhu. Investice venture kapitálu tvoří sekundární zdroj příjmů, který doplňuje její hlavní výrobní činnosti. Firma cílí na výrobce polovodičů a displejů jako své primární odběratele a využívá svou produkci prázdných masek a TSP k obsluze významných hráčů v odvětví. Společnosti Samsung Electronics, Hynix Semiconductor a LG Display představují významné segmenty její zákaznické základny a pohánějí poptávku po jejích specializovaných materiálech. Domácí i zahraniční trhy tvoří distribuční kanály společnosti, což zajišťuje široké pokrytí trhu v obou regionech. S&S TECH Corp. se zaměřuje na komponenty s vysokou poptávkou, jako jsou materiály pro foto masky a dotykové panely, čímž odpovídá potřebám předních výrobců elektroniky. Její portfolií produktů zahrnuje chemikálie pro polovodiče a FPD, které slouží specializovaným aplikacím v rámci odvětví. Udržováním vztahů s etablovanými klienty, jako jsou Samsung Electronics a Hynix Semiconductor, společnost zabezpečuje stabilní příjmy ze svých hlavních byznys segmentů. S&S Tech je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROCE v detailu

Odhalení rentability vloženého kapitálu (ROCE) společnosti S&S Tech

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) společnosti S&S Tech je finanční ukazatel, který měří ziskovost a efektivitu společnosti v souvislosti s vloženým kapitálem. Vypočítá se vydělením zisku před úroky a daněmi (EBIT) vloženým kapitálem. Vyšší ROCE naznačuje, že společnost efektivně využívá svůj kapitál k dosažení zisku.

Srovnání rok na rok

Roční analýza ROCE společnosti S&S Tech nabízí cenné vhledy do její efektivity při využívání kapitálu k dosažení zisku. Narůstající ROCE naznačuje zlepšení ziskovosti a operativní efektivity, zatímco pokles může signalizovat potenciální problémy s využíváním kapitálu nebo s provozem firmy.

Dopady na investice

ROCE společnosti S&S Tech je klíčovým faktorem pro investory a analytiky při hodnocení efektivity a ziskovosti společnosti. Vyšší ROCE může společnost učinit atraktivnějším investičním cílem, jelikož často indikuje, že společnost generuje adekvátní zisky ze svého vloženého kapitálu.

Interpretace fluktuace ROCE

Změny v ROCE společnosti S&S Tech mohou být důsledkem variací v EBIT nebo ve vloženém kapitálu. Tyto fluktuace poskytují náhled do provozní efektivity, finančního výkonu a strategické finanční správy společnosti a pomáhají investorům při informovaném rozhodování.

Často kladené otázky ohledně akcií S&S Tech

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti S&S Tech činí 16,56 % v roce 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti S&S Tech se změnilo z 11,94 % na 16,56 %, což představuje změnu o 38,68 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROCE (Return on Capital Employed) S&S Tech od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

ROCE je ukazatel rentability a zkratka pro Return on Capital Employed, tedy výnosnost vloženého kapitálu. Tento ukazatel ukazuje poměr mezi provozním ziskem a pro tento účel využitým úročeným kapitálem. Čím vyšší je výnosnost vloženého kapitálu, tím efektivněji podnik hospodaří a tím vyšší je důležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje tu část zisků, která není na konci období potřebná pro rozšíření podnikání, ale je k dispozici akcionářům.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat S&S Tech společnosti ROCE (Return on Capital Employed) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — S&S Tech

Všechny klíčové ukazatele — S&S Tech