Mathios Refractory

Mathios Refractory EBIT

EBIT společnosti Mathios Refractory (MATHIO.AT) k datu 3. 11. 2026 je 304 400,00 EUR. V předchozím roce byl EBIT 41 720,00 EUR — změna o 629,63 % (vyšší).

EBIT

304 400,00EUR

YoY

629,63%

Poslední aktualizace:

V roce 2024 činil EBIT společnosti Mathios Refractory 304 400,00 EUR, což je nárůst o 629,63% oproti 41 720,00 EUR EBIT předchozího roku.

Historie Mathios Refractory EBIT

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

EBIT
Datum
EBIT
1. 1. 2016
-298 810,00 EUR
1. 1. 2017
-79 930,00 EUR
1. 1. 2018
-170 920,00 EUR
1. 1. 2019
446 390,00 EUR
1. 1. 2020
-1,34 Mil. EUR
1. 1. 2021
526 930,00 EUR
1. 1. 2022
41 720,00 EUR
1. 1. 2024
304 400,00 EUR
Historie Mathios Refractory EBIT
ROKEBITYoY
304 400,00EUR+629,63%
41 720,00EUR-92,08%
526 930,00EUR-139,25%
-1,34 Mil.EUR-400,77%
446 390,00EUR-361,17%
-170 920,00EUR+113,84%
-79 930,00EUR-73,25%
-298 810,00EUR-163,04%
474 000,00EUR-837,17%
-64 300,00EUR-142,87%
150 000,00EUR-119,23%
-780 000,00EUR-33,33%
-1,17 Mil.EUR-246,25%
800 000,00EUR+1,27%
790 000,00EUR-8,14%
860 000,00EUR-2,27%
880 000,00EUR+23,94%
710 000,00EUR+7 000,00%
10 000,00EUR-99,22%
1,28 Mil.EUR—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Mathios Refractory Tržby

Mathios Refractory tržby, EBIT, čistý příjem

  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Tržby
EBIT
Čistý příjem
Podrobnosti
Datum
Tržby
EBIT
Čistý příjem
1. 1. 2016
13,05 Mil. EUR
-298 810,00 EUR
-905 900,00 EUR
1. 1. 2017
13,46 Mil. EUR
-79 930,00 EUR
-674 320,00 EUR
1. 1. 2018
14,10 Mil. EUR
-170 920,00 EUR
-884 730,00 EUR
1. 1. 2019
17,14 Mil. EUR
446 390,00 EUR
-244 250,00 EUR
1. 1. 2020
12,11 Mil. EUR
-1,34 Mil. EUR
-1,81 Mil. EUR
1. 1. 2021
13,85 Mil. EUR
526 930,00 EUR
-197 590,00 EUR
1. 1. 2022
15,23 Mil. EUR
41 720,00 EUR
-666 980,00 EUR
1. 1. 2024
12,21 Mil. EUR
304 400,00 EUR
-777 600,00 EUR

Mathios Refractory Marže

Mathios Refractory marže akcie

Analýza Mathios Refractory maržíí zobrazuje hrubou marži, EBIT marži a také ziskovou marži Mathios Refractory. EBIT marže (EBIT/tržby) udává, jaké procento tržeb zůstane jako provozní zisk. Zisková marže ukazuje, jaké procento tržeb zůstane pro Mathios Refractory.
  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Hrubá marže
EBIT marže
Zisková marže
Podrobnosti
Datum
Hrubá marže
EBIT marže
Zisková marže
1. 1. 2016
41,66 %
-2,29 %
-6,94 %
1. 1. 2017
44,19 %
-0,59 %
-5,01 %
1. 1. 2018
40,50 %
-1,21 %
-6,28 %
1. 1. 2019
35,81 %
2,60 %
-1,43 %
1. 1. 2020
36,11 %
-11,08 %
-14,98 %
1. 1. 2021
36,67 %
3,81 %
-1,43 %
1. 1. 2022
34,74 %
0,27 %
-4,38 %
1. 1. 2024
37,01 %
2,49 %
-6,37 %

Mathios Refractory Analýza akcií

Co dělá Mathios Refractory? Společnost Mathios Refractory SA generuje výnosy prostřednictvím výroby a prodeje tvarovaných refrakterních produktů, včetně žáruvzdorných cihel, klinkrových cihel a dekorativních stavebních komponentů. Společnost také prodává refrakterní agregáty, malty, izolační materiály a prvky obkladu pecí. Její dceřiné společnosti přispívají k tokům příjmů: Bau Market SA poskytuje služby v oblasti staveb, oprav a rekonstrukcí rodinných domů a budov, zatímco IDEAL Mathios Refractories se zaměřuje na výrobu a obchod s refrakterními materiály. Mathios GmbH distribuuje produkty v Německu a Mathios AD v Bulharsku zajišťuje výrobu a obchod s umělým kamenným obkladem. Hlavními zákazníky refrakterních materiálů jsou průmysloví klienti potřebující obklady pecí a izolační řešení. Stavební služby od Bau Market SA cílí na majitele rezidenčních i komerčních budov hledajících údržbu nebo rekonstrukci. Umělé kamenné obklady prodávané společností Mathios AD oslovují architekty a stavitelé potřebující dekorativní stavební prvky. Refrakterní produkty se využívají napříč výrobními sektory vyžadujícími materiály odolné vůči vysokým teplotám. IDEAL Mathios Refractories působí jako specializovaná dceřiná společnost pro výrobu a obchod s refrakterními materiály, která podporuje hlavní portfolia produktů mateřské společnosti. Mathios GmbH slouží jako německý distribuční kanál, který rozšiřuje tržní dosah v rámci evropské oblasti. Mathios AD se zaměřuje na umělé kamenné obklady, což je nikový segment stavebních materiálů cílící na specifické stavební aplikace. Mathios Refractory je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

EBIT v detailu

Analýza EBIT společnosti Mathios Refractory

EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) společnosti Mathios Refractory představuje operační zisk firmy. Vypočítá se odečtením všech provozních nákladů, včetně nákladů na prodané zboží (COGS) a provozních výdajů, od celkového obratu, ale bez zahrnutí úroků a daní. Poskytuje náhled do operační ziskovosti společnosti bez vlivů financování a daňových struktur.

Srovnání rok k roku

Roční srovnání EBIT společnosti Mathios Refractory může ukázat trendy v operační efektivitě a ziskovosti firmy. Zvýšení EBIT v průběhu let může signalizovat zlepšenou operační účinnost nebo růst tržeb, zatímco pokles může vyvolávat obavy týkající se zvýšených provozních nákladů nebo snižujících se tržeb.

Dopady na investice

EBIT společnosti Mathios Refractory je důležitým ukazatelem pro investory. Pozitivní EBIT naznačuje, že společnost generuje dostatek tržeb k pokrytí svých provozních nákladů, což je zásadní pro posouzení finančního zdraví a stability firmy. Investoři pozorně sledují EBIT, aby hodnotili ziskovost a potenciál budoucího růstu společnosti.

Interpretace kolísání EBIT

Fluktuace v EBIT společnosti Mathios Refractory mohou být způsobeny změnami v příjmech, provozních nákladech nebo obojím. Růst EBIT naznačuje zlepšení operačního výkonu nebo zvýšení prodeje, kdežto pokles EBIT může poukazovat na vzrůstající provozní náklady nebo snižující se příjmy, což může vyžadovat strategické úpravy.

Často kladené otázky ohledně akcií Mathios Refractory

EBIT společnosti Mathios Refractory činí 304 400,00 EUR v roce 2024.

EBIT společnosti Mathios Refractory se změnilo z 41 720,00 EUR na 304 400,00 EUR, což představuje změnu o 629,63 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj EBIT Mathios Refractory od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

Earnings before interest and taxes, zkráceně EBIT, je také označován jako provozní výsledek podniku. Jedná se o ukazatel, který umožňuje zjistit zisk za určité období, obvykle za účetní rok. Daně a úroky nejsou v případě EBIT již odečteny, a proto je EBIT vhodné pro mezinárodní srovnání různých společností.

Rokový přebytek
+ Daňové výdaje
+ Úrokové výdaje a další finanční výdaje
- Úrokové příjmy a další finanční příjmy
= EBIT (provozní výsledek)

EUR společnosti EBIT je důležitým faktorem pro investory. Změny v tomto ukazateli mohou signalizovat zlepšování nebo zhoršování fundamentů, což může ovlivnit cenu akcie. Na Eulerpool můžete sledovat Mathios Refractory společnosti EBIT historicky.

Tržby jsou důležité pro hodnocení akcií.

EBIT je zkratka pro "Earnings Before Interest and Tax" (zisk před úroky a daněmi) a představuje hrubý zisk společnosti před odečtením daní a úroků. Výše EBIT se často používá jako metrika k hodnocení společnosti.

Historie

EBIT byl původně zaveden v 40. letech 20. století, když americká služba pro daně (IRS) přijala nový zákon o daních. Tento zákon vyžadoval od společností výpočet zisku před odečtením daní a úroků na půjčky (nebo "úroků a daní"). Od té doby se EBIT používá jako jeden z klíčových finančních ukazatelů při hodnocení společnosti.

Použití

EBIT lze použít k posouzení společnosti porovnáním jejích finančních výsledků se benchmarkem nebo srovnávací hodnotou. EBIT se také používá k určení, kolik budou akcionáři společnosti brát z jejího provozního příjmu.

Výpočet

EBIT se vypočítá odečtením daní a úroků z půjček od čistého zisku společnosti. Tuto výši lze vypočítat různými způsoby, ale nejčastější metoda je následující:

EBIT = Čistý zisk + úroky a daně

Příklad:
Čistý zisk XYZ Co. = 1 000 000 EUR
Úroky a daně = 500 000 EUR
EBIT XYZ Co. = 1 500 000 EUR

Aplikace

Hodnota EBIT se často používá k určení a hodnocení finanční stability společnosti. Hodnota EBIT se také může použít k určení, kolik peněz může společnost utratit za investice nebo dividendy.

Použití EBIT v investování do akcií

Investoři používají EBIT k určení, zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená. Pokud má společnost vysokou hodnotu EBIT, může to naznačovat, že její akcie je nadhodnocená, protože zisk, který generuje, by mohl být nižší, než by byl se jinou akcií.

Výhody EBIT

EBIT je užitečná metrika pro určení finanční stability společnosti. Existuje několik výhod spojených s používáním EBIT, jako jsou:
- EBIT eliminuje dopad financování na zisk společnosti.
- Je to užitečná metrika pro určení zisků, které společnost může distribuovat svým akcionářům.
- Lze jej použít k určení, zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená.

Nevýhody EBIT

Existují také některé nevýhody používání EBIT, jako jsou:
- EBIT nelze používat jako jedinou metriku pro hodnocení společnosti, protože nereflektuje celkový zisk společnosti.
- EBIT může být ovlivněn nepředvídanými ereignostmi, jako je zvýšení daní.
- EBIT není vždy spolehlivým indikátorem budoucího vývoje zisku společnosti.

Závěr

EBIT je důležitá metrika používaná k hodnocení společnosti. Lze jej použít k určení, kolik peněz může společnost generovat ze svých operačních výsledků a zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená. EBIT má však také některé nevýhody, protože nereflektuje celkovou ziskovost společnosti a může být ovlivněn nepředvídanými událostmi. Proto je důležité zvažovat EBIT v kombinaci s dalšími finančními ukazateli, aby se získal úplný obraz o společnosti.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Výkaz zisku a ztráty — Mathios Refractory

Všechny klíčové ukazatele — Mathios Refractory