M Food

M Food EBIT

EBIT společnosti M Food (MFD.WA) k datu 3. 11. 2026 je 4,03 Mil. PLN. V předchozím roce byl EBIT 1,18 Mil. PLN — změna o 241,03 % (vyšší).

EBIT

4,03 Mil.PLN

YoY

241,03%

Poslední aktualizace:

V roce 2025 činil EBIT společnosti M Food 4,03 Mil. PLN, což je nárůst o 241,03% oproti 1,18 Mil. PLN EBIT předchozího roku.

Historie M Food EBIT

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

EBIT
Datum
EBIT
1. 1. 2018
3,42 Mil. PLN
1. 1. 2019
-281 890,00 PLN
1. 1. 2020
5,91 Mil. PLN
1. 1. 2021
6,36 Mil. PLN
1. 1. 2022
4,77 Mil. PLN
1. 1. 2023
-234 144,93 PLN
1. 1. 2024
1,18 Mil. PLN
1. 1. 2025
4,03 Mil. PLN
Historie M Food EBIT
ROKEBITYoY
4,03 Mil.PLN+241,03%
1,18 Mil.PLN-604,10%
-234 144,93PLN-104,90%
4,77 Mil.PLN-24,96%
6,36 Mil.PLN+7,69%
5,91 Mil.PLN-2 196,03%
-281 890,00PLN-108,25%
3,42 Mil.PLN-5,88%
3,63 Mil.PLN-38,36%
5,89 Mil.PLN-24,98%
7,85 Mil.PLN-6,77%
8,42 Mil.PLN+4 110,20%
200 000,00PLN-200,00%
-200 000,00PLN—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

M Food Tržby

M Food tržby, EBIT, čistý příjem

  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Tržby
EBIT
Čistý příjem
Podrobnosti
Datum
Tržby
EBIT
Čistý příjem
1. 1. 2018
137,50 Mil. PLN
3,42 Mil. PLN
4,75 Mil. PLN
1. 1. 2019
138,62 Mil. PLN
-281 890,00 PLN
-1,34 Mil. PLN
1. 1. 2020
155,34 Mil. PLN
5,91 Mil. PLN
6,64 Mil. PLN
1. 1. 2021
188,95 Mil. PLN
6,36 Mil. PLN
-4,26 Mil. PLN
1. 1. 2022
192,80 Mil. PLN
4,77 Mil. PLN
2,29 Mil. PLN
1. 1. 2023
116,16 Mil. PLN
-234 144,93 PLN
-2,78 Mil. PLN
1. 1. 2024
122,17 Mil. PLN
1,18 Mil. PLN
-1,55 Mil. PLN
1. 1. 2025
111,61 Mil. PLN
4,03 Mil. PLN
2,45 Mil. PLN

M Food Marže

M Food marže akcie

Analýza M Food maržíí zobrazuje hrubou marži, EBIT marži a také ziskovou marži M Food. EBIT marže (EBIT/tržby) udává, jaké procento tržeb zůstane jako provozní zisk. Zisková marže ukazuje, jaké procento tržeb zůstane pro M Food.
  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Hrubá marže
EBIT marže
Zisková marže
Podrobnosti
Datum
Hrubá marže
EBIT marže
Zisková marže
1. 1. 2018
10,93 %
2,48 %
3,45 %
1. 1. 2019
10,31 %
-0,20 %
-0,96 %
1. 1. 2020
16,05 %
3,80 %
4,28 %
1. 1. 2021
17,59 %
3,37 %
-2,25 %
1. 1. 2022
18,89 %
2,48 %
1,19 %
1. 1. 2023
13,36 %
-0,20 %
-2,39 %
1. 1. 2024
16,45 %
0,97 %
-1,27 %
1. 1. 2025
19,35 %
3,61 %
2,19 %

M Food Analýza akcií

Co dělá M Food? Společnost M FOOD SA působí jako holdingová společnost zaměřená na výrobu surovin a potravinářských produktů pro včelařský průmysl. Příjmy společnosti pocházejí ze tří segmentů: VÝROBA SUROVIN, který spravuje vlastní infrastrukturu pro zásobování surovinami; DOLNÍ TOK (DOWNSTREAM), který se zabývá získáváním, logistikou, skladováním a balením surovin nakupovaných z mezinárodních trhů; a MALOOBCHODNÍ PRODEJ, který spravuje maloobchodní sítě a prodej hotových medových produktů. Segment VÝROBA SUROVIN kontroluje dodávky surovin prostřednictvím infrastruktury společnosti, zatímco segment DOWNSTREAM se zaměřuje na mezinárodní nákupy a velkoobchodní trhy. Segment MALOOBCHODNÍ PRODEJ cílí na maloobchodní sítě pro distribuci finálních produktů a spravuje infrastrukturu a logistiku těchto kanálů. Segment DOWNSTREAM společnosti organizuje a spravuje logistiku a skladování pomocí pozemní a námořní infrastruktury, nakupuje suroviny z mezinárodních trhů a organizuje velkoobchodní prodej. Segment MALOOBCHODNÍ PRODEJ působí prostřednictvím maloobchodních sítí a spravuje infrastrukturu a logistiku pro prodej balených medových produktů. Příjmové toky firmy pocházejí z prodeje medu a souvisejících včelařských produktů ve všech třech segmentech, přičemž segment VÝROBA SUROVIN zajišťuje kontrolu nad řetězcem dodávek a segment DOWNSTREAM rozšiřuje dosah trhu prostřednictvím mezinárodního zdroje. Obchodní model společnosti M FOOD SA spočívá ve vertikální integraci napříč dodavatelským řetězcem včelařství, od výroby surovin až po maloobchodní prodej. Segment VÝROBA SUROVIN zajišťuje kontrolu nad zdrojem medu, segment DOWNSTREAM spravuje mezinárodní logistiku a velkoobchodní distribuci a segment MALOOBCHODNÍ PRODEJ řeší přímý prodej spotřebitelům prostřednictvím maloobchodních sítí. Tato struktura umožňuje společnosti zachytit hodnotu v každém stupni dodavatelského řetězce bez závislosti na externích partnerech pro klíčové operace. M Food je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

EBIT v detailu

Analýza EBIT společnosti M Food

EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) společnosti M Food představuje operační zisk firmy. Vypočítá se odečtením všech provozních nákladů, včetně nákladů na prodané zboží (COGS) a provozních výdajů, od celkového obratu, ale bez zahrnutí úroků a daní. Poskytuje náhled do operační ziskovosti společnosti bez vlivů financování a daňových struktur.

Srovnání rok k roku

Roční srovnání EBIT společnosti M Food může ukázat trendy v operační efektivitě a ziskovosti firmy. Zvýšení EBIT v průběhu let může signalizovat zlepšenou operační účinnost nebo růst tržeb, zatímco pokles může vyvolávat obavy týkající se zvýšených provozních nákladů nebo snižujících se tržeb.

Dopady na investice

EBIT společnosti M Food je důležitým ukazatelem pro investory. Pozitivní EBIT naznačuje, že společnost generuje dostatek tržeb k pokrytí svých provozních nákladů, což je zásadní pro posouzení finančního zdraví a stability firmy. Investoři pozorně sledují EBIT, aby hodnotili ziskovost a potenciál budoucího růstu společnosti.

Interpretace kolísání EBIT

Fluktuace v EBIT společnosti M Food mohou být způsobeny změnami v příjmech, provozních nákladech nebo obojím. Růst EBIT naznačuje zlepšení operačního výkonu nebo zvýšení prodeje, kdežto pokles EBIT může poukazovat na vzrůstající provozní náklady nebo snižující se příjmy, což může vyžadovat strategické úpravy.

Často kladené otázky ohledně akcií M Food

EBIT společnosti M Food činí 4,03 Mil. PLN v roce 2025.

EBIT společnosti M Food se změnilo z 1,18 Mil. PLN na 4,03 Mil. PLN, což představuje změnu o 241,03 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj EBIT M Food od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

Earnings before interest and taxes, zkráceně EBIT, je také označován jako provozní výsledek podniku. Jedná se o ukazatel, který umožňuje zjistit zisk za určité období, obvykle za účetní rok. Daně a úroky nejsou v případě EBIT již odečteny, a proto je EBIT vhodné pro mezinárodní srovnání různých společností.

Rokový přebytek
+ Daňové výdaje
+ Úrokové výdaje a další finanční výdaje
- Úrokové příjmy a další finanční příjmy
= EBIT (provozní výsledek)

PLN společnosti EBIT je důležitým faktorem pro investory. Změny v tomto ukazateli mohou signalizovat zlepšování nebo zhoršování fundamentů, což může ovlivnit cenu akcie. Na Eulerpool můžete sledovat M Food společnosti EBIT historicky.

Tržby jsou důležité pro hodnocení akcií.

EBIT je zkratka pro "Earnings Before Interest and Tax" (zisk před úroky a daněmi) a představuje hrubý zisk společnosti před odečtením daní a úroků. Výše EBIT se často používá jako metrika k hodnocení společnosti.

Historie

EBIT byl původně zaveden v 40. letech 20. století, když americká služba pro daně (IRS) přijala nový zákon o daních. Tento zákon vyžadoval od společností výpočet zisku před odečtením daní a úroků na půjčky (nebo "úroků a daní"). Od té doby se EBIT používá jako jeden z klíčových finančních ukazatelů při hodnocení společnosti.

Použití

EBIT lze použít k posouzení společnosti porovnáním jejích finančních výsledků se benchmarkem nebo srovnávací hodnotou. EBIT se také používá k určení, kolik budou akcionáři společnosti brát z jejího provozního příjmu.

Výpočet

EBIT se vypočítá odečtením daní a úroků z půjček od čistého zisku společnosti. Tuto výši lze vypočítat různými způsoby, ale nejčastější metoda je následující:

EBIT = Čistý zisk + úroky a daně

Příklad:
Čistý zisk XYZ Co. = 1 000 000 EUR
Úroky a daně = 500 000 EUR
EBIT XYZ Co. = 1 500 000 EUR

Aplikace

Hodnota EBIT se často používá k určení a hodnocení finanční stability společnosti. Hodnota EBIT se také může použít k určení, kolik peněz může společnost utratit za investice nebo dividendy.

Použití EBIT v investování do akcií

Investoři používají EBIT k určení, zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená. Pokud má společnost vysokou hodnotu EBIT, může to naznačovat, že její akcie je nadhodnocená, protože zisk, který generuje, by mohl být nižší, než by byl se jinou akcií.

Výhody EBIT

EBIT je užitečná metrika pro určení finanční stability společnosti. Existuje několik výhod spojených s používáním EBIT, jako jsou:
- EBIT eliminuje dopad financování na zisk společnosti.
- Je to užitečná metrika pro určení zisků, které společnost může distribuovat svým akcionářům.
- Lze jej použít k určení, zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená.

Nevýhody EBIT

Existují také některé nevýhody používání EBIT, jako jsou:
- EBIT nelze používat jako jedinou metriku pro hodnocení společnosti, protože nereflektuje celkový zisk společnosti.
- EBIT může být ovlivněn nepředvídanými ereignostmi, jako je zvýšení daní.
- EBIT není vždy spolehlivým indikátorem budoucího vývoje zisku společnosti.

Závěr

EBIT je důležitá metrika používaná k hodnocení společnosti. Lze jej použít k určení, kolik peněz může společnost generovat ze svých operačních výsledků a zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená. EBIT má však také některé nevýhody, protože nereflektuje celkovou ziskovost společnosti a může být ovlivněn nepředvídanými událostmi. Proto je důležité zvažovat EBIT v kombinaci s dalšími finančními ukazateli, aby se získal úplný obraz o společnosti.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Výkaz zisku a ztráty — M Food

Všechny klíčové ukazatele — M Food