Ferro

Ferro ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Ferro (FRO.WA) k datu 16. 10. 2026 je 18,13 %. V předchozím roce byl ROCE (Return on Capital Employed) 25,26 % — změna o -28,23 % (nižší).

ROCE

18,13 %

YoY

-28,23%

Poslední aktualizace:

V roce 2025 činila návratnost investovaného kapitálu (ROCE) společnosti Ferro 18,13 %, což představuje nárůst o -28,23% ve srovnání s 25,26 % ROCE v předchozím roce.

Historie Ferro ROCE

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROCE
Datum
ROCE
1. 1. 2018
22,97 PLN
1. 1. 2019
24,21 PLN
1. 1. 2020
25,29 PLN
1. 1. 2021
26,63 PLN
1. 1. 2022
26,88 PLN
1. 1. 2023
25,52 PLN
1. 1. 2024
25,26 PLN
1. 1. 2025
18,13 PLN
Historie Ferro ROCE
ROKROCEYoY
18,13 %-28,23%
25,26 %-1,02%
25,52 %-5,07%
26,88 %+0,93%
26,63 %+5,32%
25,29 %+4,45%
24,21 %+5,41%
22,97 %-4,61%
24,08 %+25,11%
19,25 %+13,11%
17,01 %-11,62%
19,25 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ferro Analýza akcií

Co dělá Ferro? Ferro SA is a company based in Skawina, Poland, operating within the Industrials sector, specifically in the Building industry. The company manufactures and sells sanitary fittings, offering products under its own brand FERRO, as well as heating system components under the Weberman brand. It also represents Italian brands Caleffi, Cewal, and Cimm in the Polish market. Ferro SA has 278 employees and went public on April 14, 2010. The company's headquarters are located in Skawina, within the Malopolskie region of Poland. Ferro SA serves the Polish market primarily but also conducts international sales in countries including Romania, France, Ukraine, Belarus, Bulgaria, and Russia. As of December 31, 2011, the company operated four subsidiaries: Ferro International Sp. z o.o., Nvaservis spol sro in the Czech Republic, Novaservis Romania SRL in Romania, and Ferro Marketign Sp. z o.o. The company's website is www.ferro.pl. Ferro SA's business activities include the production and distribution of sanitary and installation fittings, with a focus on both domestic and international markets. The company's product portfolio encompasses a range of plumbing and heating solutions, reflecting its position in the building materials sector. The company's operations are centered around its headquarters in Skawina, with a presence in multiple European markets through its subsidiaries and international sales channels. Ferro je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROCE v detailu

Odhalení rentability vloženého kapitálu (ROCE) společnosti Ferro

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) společnosti Ferro je finanční ukazatel, který měří ziskovost a efektivitu společnosti v souvislosti s vloženým kapitálem. Vypočítá se vydělením zisku před úroky a daněmi (EBIT) vloženým kapitálem. Vyšší ROCE naznačuje, že společnost efektivně využívá svůj kapitál k dosažení zisku.

Srovnání rok na rok

Roční analýza ROCE společnosti Ferro nabízí cenné vhledy do její efektivity při využívání kapitálu k dosažení zisku. Narůstající ROCE naznačuje zlepšení ziskovosti a operativní efektivity, zatímco pokles může signalizovat potenciální problémy s využíváním kapitálu nebo s provozem firmy.

Dopady na investice

ROCE společnosti Ferro je klíčovým faktorem pro investory a analytiky při hodnocení efektivity a ziskovosti společnosti. Vyšší ROCE může společnost učinit atraktivnějším investičním cílem, jelikož často indikuje, že společnost generuje adekvátní zisky ze svého vloženého kapitálu.

Interpretace fluktuace ROCE

Změny v ROCE společnosti Ferro mohou být důsledkem variací v EBIT nebo ve vloženém kapitálu. Tyto fluktuace poskytují náhled do provozní efektivity, finančního výkonu a strategické finanční správy společnosti a pomáhají investorům při informovaném rozhodování.

Často kladené otázky ohledně akcií Ferro

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Ferro činí 18,13 % v roce 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti Ferro se změnilo z 25,26 % na 18,13 %, což představuje změnu o -28,23 %. Hodnota je nižší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROCE (Return on Capital Employed) Ferro od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

ROCE je ukazatel rentability a zkratka pro Return on Capital Employed, tedy výnosnost vloženého kapitálu. Tento ukazatel ukazuje poměr mezi provozním ziskem a pro tento účel využitým úročeným kapitálem. Čím vyšší je výnosnost vloženého kapitálu, tím efektivněji podnik hospodaří a tím vyšší je důležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje tu část zisků, která není na konci období potřebná pro rozšíření podnikání, ale je k dispozici akcionářům.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat Ferro společnosti ROCE (Return on Capital Employed) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — Ferro

Všechny klíčové ukazatele — Ferro