EnerSys

EnerSys EBIT

EBIT společnosti EnerSys (ENS) k datu 3. 11. 2026 je 476,61 Mil. USD. V předchozím roce byl EBIT 464,69 Mil. USD — změna o 2,57 % (vyšší).

EBIT

476,61 Mil.USD

YoY

2,57%

Poslední aktualizace:

V roce 2026 činil EBIT společnosti EnerSys 476,61 Mil. USD, což je nárůst o 2,57% oproti 464,69 Mil. USD EBIT předchozího roku.

Historie EnerSys EBIT

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

EBIT
Datum
EBIT
1. 1. 2022
206,25 Mil. USD
1. 1. 2023
278,36 Mil. USD
1. 1. 2024
351,57 Mil. USD
1. 1. 2025
464,69 Mil. USD
1. 1. 2026
476,61 Mil. USD
1. 1. 2027 (e)
645,28 Mil. USD
1. 1. 2028 (e)
698,72 Mil. USD
1. 1. 2029 (e)
711,08 Mil. USD
Historie EnerSys EBIT
ROKEBITYoY
est711,08 Mil.USD+1,77%
est698,72 Mil.USD+8,28%
est645,28 Mil.USD+35,39%
476,61 Mil.USD+2,57%
464,69 Mil.USD+32,17%
351,57 Mil.USD+26,30%
278,36 Mil.USD+34,96%
206,25 Mil.USD-4,68%
216,38 Mil.USD+13,76%
190,20 Mil.USD-10,50%
212,50 Mil.USD-21,09%
269,30 Mil.USD+14,16%
235,90 Mil.USD+12,33%
210,00 Mil.USD-20,27%
263,40 Mil.USD+35,42%
194,51 Mil.USD-22,15%
249,87 Mil.USD+18,53%
210,81 Mil.USD+14,69%
183,81 Mil.USD+60,82%
114,30 Mil.USD-19,76%
142,45 Mil.USD+19,35%
119,35 Mil.USD+27,15%
93,86 Mil.USD—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

EnerSys Tržby

EnerSys tržby, EBIT, čistý příjem

  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Tržby
EBIT
Čistý příjem
Podrobnosti
Datum
Tržby
EBIT
Čistý příjem
1. 1. 2022
3,36 Mld. USD
206,25 Mil. USD
143,91 Mil. USD
1. 1. 2023
3,71 Mld. USD
278,36 Mil. USD
175,81 Mil. USD
1. 1. 2024
3,58 Mld. USD
351,57 Mil. USD
269,10 Mil. USD
1. 1. 2025
3,62 Mld. USD
464,69 Mil. USD
363,74 Mil. USD
1. 1. 2026
3,75 Mld. USD
476,61 Mil. USD
293,56 Mil. USD
1. 1. 2027 (e)
3,90 Mld. USD
645,28 Mil. USD
539,29 Mil. USD
1. 1. 2028 (e)
4,09 Mld. USD
698,72 Mil. USD
589,43 Mil. USD
1. 1. 2029 (e)
4,25 Mld. USD
711,08 Mil. USD
600,31 Mil. USD

EnerSys Marže

EnerSys marže akcie

Analýza EnerSys maržíí zobrazuje hrubou marži, EBIT marži a také ziskovou marži EnerSys. EBIT marže (EBIT/tržby) udává, jaké procento tržeb zůstane jako provozní zisk. Zisková marže ukazuje, jaké procento tržeb zůstane pro EnerSys.
  • 3 roky

  • 5 let

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

Hrubá marže
EBIT marže
Zisková marže
Podrobnosti
Datum
Hrubá marže
EBIT marže
Zisková marže
1. 1. 2022
22,34 %
6,14 %
4,29 %
1. 1. 2023
22,65 %
7,51 %
4,74 %
1. 1. 2024
27,44 %
9,82 %
7,51 %
1. 1. 2025
30,20 %
12,85 %
10,05 %
1. 1. 2026
29,26 %
12,70 %
7,83 %
1. 1. 2027 (e)
29,26 %
16,54 %
13,82 %
1. 1. 2028 (e)
29,26 %
17,08 %
14,41 %
1. 1. 2029 (e)
29,26 %
16,74 %
14,14 %

EnerSys Analýza akcií

Co dělá EnerSys? EnerSys je přední výrobce baterií pro průmyslové využití. Společnost má sídlo v USA a působí ve více než 100 zemích. Byla založena v roce 1888 jako Oldham & Son ve Velké Británii, kde původně vyráběla karbidové lampy a později rozšířila činnost na výrobu baterií. V roce 2000 se skupina Oldham Batteries Group spojila se skupinou Hawker Batteries Group za účelem vytvoření Hawker EnerSys Group, která se následným akvizicemi a fúzemi stala společností EnerSys. EnerSys se zaměřuje na výrobu a prodej baterií pro různé průmyslové aplikace, včetně telekomunikací, energetiky a zásobování energií, dopravy a logistiky oraz vojenské technologie. Společnost nabízí širokou škálu produktů, včetně olověných, lithiových-iontových a nikl-kadmiových baterií. Je rozdělena do různých divizí, které odpovídají potřebám různých zákazníků, včetně divize trakčních baterií, záložních zdrojů energie a obnovitelných zdrojů. Divize trakčních baterií vyrábí baterie a nabíječky pro vysokozdvižné vozíky, železniční vozidla a další aplikace, známé svou vysokou hustotou výkonu, dlouhou životností a nízkými provozními náklady. Divize záložních zdrojů energie vyrábí baterie pro aplikace vyžadující spolehlivý dodávku energie, jako jsou systémy UPS, telekomunikační zařízení, lékařská přístroje a alarmové systémy. Divize obnovitelných zdrojů energie produkuje baterie a nabíječky pro solární systémy, větrné turbíny a jiné zdroje obnovitelné energie, vhodné pro použití v odlehlých oblastech díky své vysoké kapacitě a spolehlivosti. Kromě výroby baterií nabízí EnerSys také řešení pro skladování a údržbu baterií. Společnost má globální distribuční síť a poskytuje širokou škálu služeb, včetně poradenství, školení, údržby a oprav. Celkově je EnerSys celosvětově působící společnost specializující se na výrobu baterií pro průmyslové aplikace. Díky své dlouhé historii a komplexní nabídce produktů a služeb je dobře pozicována k uspokojení rostoucí poptávky po průmyslových bateriích po celém světě. EnerSys je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

EBIT v detailu

Analýza EBIT společnosti EnerSys

EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) společnosti EnerSys představuje operační zisk firmy. Vypočítá se odečtením všech provozních nákladů, včetně nákladů na prodané zboží (COGS) a provozních výdajů, od celkového obratu, ale bez zahrnutí úroků a daní. Poskytuje náhled do operační ziskovosti společnosti bez vlivů financování a daňových struktur.

Srovnání rok k roku

Roční srovnání EBIT společnosti EnerSys může ukázat trendy v operační efektivitě a ziskovosti firmy. Zvýšení EBIT v průběhu let může signalizovat zlepšenou operační účinnost nebo růst tržeb, zatímco pokles může vyvolávat obavy týkající se zvýšených provozních nákladů nebo snižujících se tržeb.

Dopady na investice

EBIT společnosti EnerSys je důležitým ukazatelem pro investory. Pozitivní EBIT naznačuje, že společnost generuje dostatek tržeb k pokrytí svých provozních nákladů, což je zásadní pro posouzení finančního zdraví a stability firmy. Investoři pozorně sledují EBIT, aby hodnotili ziskovost a potenciál budoucího růstu společnosti.

Interpretace kolísání EBIT

Fluktuace v EBIT společnosti EnerSys mohou být způsobeny změnami v příjmech, provozních nákladech nebo obojím. Růst EBIT naznačuje zlepšení operačního výkonu nebo zvýšení prodeje, kdežto pokles EBIT může poukazovat na vzrůstající provozní náklady nebo snižující se příjmy, což může vyžadovat strategické úpravy.

Často kladené otázky ohledně akcií EnerSys

EBIT společnosti EnerSys činí 476,61 Mil. USD v roce 2026.

EBIT společnosti EnerSys se změnilo z 464,69 Mil. USD na 476,61 Mil. USD, což představuje změnu o 2,57 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj EBIT EnerSys od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

Earnings before interest and taxes, zkráceně EBIT, je také označován jako provozní výsledek podniku. Jedná se o ukazatel, který umožňuje zjistit zisk za určité období, obvykle za účetní rok. Daně a úroky nejsou v případě EBIT již odečteny, a proto je EBIT vhodné pro mezinárodní srovnání různých společností.

Rokový přebytek
+ Daňové výdaje
+ Úrokové výdaje a další finanční výdaje
- Úrokové příjmy a další finanční příjmy
= EBIT (provozní výsledek)

USD společnosti EBIT je důležitým faktorem pro investory. Změny v tomto ukazateli mohou signalizovat zlepšování nebo zhoršování fundamentů, což může ovlivnit cenu akcie. Na Eulerpool můžete sledovat EnerSys společnosti EBIT historicky.

Tržby jsou důležité pro hodnocení akcií.

EBIT je zkratka pro "Earnings Before Interest and Tax" (zisk před úroky a daněmi) a představuje hrubý zisk společnosti před odečtením daní a úroků. Výše EBIT se často používá jako metrika k hodnocení společnosti.

Historie

EBIT byl původně zaveden v 40. letech 20. století, když americká služba pro daně (IRS) přijala nový zákon o daních. Tento zákon vyžadoval od společností výpočet zisku před odečtením daní a úroků na půjčky (nebo "úroků a daní"). Od té doby se EBIT používá jako jeden z klíčových finančních ukazatelů při hodnocení společnosti.

Použití

EBIT lze použít k posouzení společnosti porovnáním jejích finančních výsledků se benchmarkem nebo srovnávací hodnotou. EBIT se také používá k určení, kolik budou akcionáři společnosti brát z jejího provozního příjmu.

Výpočet

EBIT se vypočítá odečtením daní a úroků z půjček od čistého zisku společnosti. Tuto výši lze vypočítat různými způsoby, ale nejčastější metoda je následující:

EBIT = Čistý zisk + úroky a daně

Příklad:
Čistý zisk XYZ Co. = 1 000 000 EUR
Úroky a daně = 500 000 EUR
EBIT XYZ Co. = 1 500 000 EUR

Aplikace

Hodnota EBIT se často používá k určení a hodnocení finanční stability společnosti. Hodnota EBIT se také může použít k určení, kolik peněz může společnost utratit za investice nebo dividendy.

Použití EBIT v investování do akcií

Investoři používají EBIT k určení, zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená. Pokud má společnost vysokou hodnotu EBIT, může to naznačovat, že její akcie je nadhodnocená, protože zisk, který generuje, by mohl být nižší, než by byl se jinou akcií.

Výhody EBIT

EBIT je užitečná metrika pro určení finanční stability společnosti. Existuje několik výhod spojených s používáním EBIT, jako jsou:
- EBIT eliminuje dopad financování na zisk společnosti.
- Je to užitečná metrika pro určení zisků, které společnost může distribuovat svým akcionářům.
- Lze jej použít k určení, zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená.

Nevýhody EBIT

Existují také některé nevýhody používání EBIT, jako jsou:
- EBIT nelze používat jako jedinou metriku pro hodnocení společnosti, protože nereflektuje celkový zisk společnosti.
- EBIT může být ovlivněn nepředvídanými ereignostmi, jako je zvýšení daní.
- EBIT není vždy spolehlivým indikátorem budoucího vývoje zisku společnosti.

Závěr

EBIT je důležitá metrika používaná k hodnocení společnosti. Lze jej použít k určení, kolik peněz může společnost generovat ze svých operačních výsledků a zda je akcie nadhodnocená nebo podhodnocená. EBIT má však také některé nevýhody, protože nereflektuje celkovou ziskovost společnosti a může být ovlivněn nepředvídanými událostmi. Proto je důležité zvažovat EBIT v kombinaci s dalšími finančními ukazateli, aby se získal úplný obraz o společnosti.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Výkaz zisku a ztráty — EnerSys

Všechny klíčové ukazatele — EnerSys