Coface

Coface ROA

ROA (Return on Assets) společnosti Coface (COFA.PA) k datu 3. 11. 2026 je 2,74 %. V předchozím roce byl ROA (Return on Assets) 3,23 % — změna o -15,03 % (nižší).

ROA

2,74 %

YoY

-15,03%

Poslední aktualizace:

V roce 2025 byla návratnost celkového jmění (ROA) společnosti Coface 2,74 %, což je nárůst o -15,03% ve srovnání s 3,23 % ROA v předchozím roce.

Historie Coface ROA

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROA
Datum
ROA
1. 1. 2018
1,69 EUR
1. 1. 2019
1,99 EUR
1. 1. 2020
1,10 EUR
1. 1. 2021
3,08 EUR
1. 1. 2022
2,85 EUR
1. 1. 2023
3,04 EUR
1. 1. 2024
3,23 EUR
1. 1. 2025
2,74 EUR
Historie Coface ROA
ROKROAYoY
2,74 %-15,03%
3,23 %+6,06%
3,04 %+7,02%
2,85 %-7,59%
3,08 %+180,53%
1,10 %-44,77%
1,99 %+17,28%
1,69 %+47,10%
1,15 %+95,88%
0,59 %-67,94%
1,83 %-3,36%
1,90 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Coface Analýza akcií

Co dělá Coface? Coface SA je francouzská společnost založená v roce 1946, která se dnes řadí mezi přední světové poskytovatele úvěrového pojištění a řešení pro řízení rizik. Společnost působí ve 99 zemích a má celosvětově více než 4 000 zaměstnanců. Coface je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROA v detailu

Porozumění kapitálové rentabilitě (ROA) společnosti Coface

Kapitálová rentabilita (ROA) společnosti Coface je klíčový ukazatel, který měří ziskovost společnosti ve vztahu k celkovému majetku. Vypočítá se vydělením čistého zisku celkovým majetkem. Vyšší ROA naznačuje efektivní využití majetku pro dosahování zisku a odráží efektivitu řízení a finanční zdraví.

Srovnání rok k roku

Porovnání ROA společnosti Coface z roku na rok poskytuje vhled do provozní efektivity a trendů využívání majetku společnosti. Zvyšující se ROA značí zlepšování efektivity majetku a ziskovosti, zatímco klesající ROA může naznačovat provozní nebo finanční výzvy.

Dopady na investice

Investoři považují ROA společnosti Coface za zásadní metriku pro hodnocení ziskovosti a efektivity společnosti. Vyšší ROA znamená, že společnost efektivně využívá svá aktiva k získávání zisku, což ji činí potenciálně atraktivním investičním cílem.

Interpretace fluktuací ROA

Fluktuace v ROA společnosti Coface mohou být způsobeny změnami čistého zisku, nákupem majetku, nebo provozní efektivitou. Analýza těchto kolísání pomáhá při hodnocení finančního výkonu, efektivity řízení a strategického finančního postavení společnosti.

Často kladené otázky ohledně akcií Coface

ROA (Return on Assets) společnosti Coface činí 2,74 % v roce 2025.

ROA (Return on Assets) společnosti Coface se změnilo z 3,23 % na 2,74 %, což představuje změnu o -15,03 %. Hodnota je nižší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROA (Return on Assets) Coface od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

Return on Assets, také nazývaný ROA, je finanční ukazatel používaný k měření ziskovosti společnosti. Používá se k určení, jak efektivně společnost využívá svá aktiva k dosažení zisku. Označuje také poměr čistého zisku k celkovým aktivům. ROA je důležitým ukazatelem celkové finanční výkonnosti společnosti, protože měří schopnost společnosti generovat více zisku z vložených aktiv.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat Coface společnosti ROA (Return on Assets) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — Coface

Všechny klíčové ukazatele — Coface