Card Factory

Card Factory CROIC

Hotovostní výnos z investovaného kapitálu (CROIC) společnosti Card Factory (CARD.L) k datu 2. 11. 2026 je 16,38 %. V předchozím roce byl Hotovostní výnos z investovaného kapitálu (CROIC) 13,27 % — změna o 23,42 % (vyšší).

CROIC

16,38 %

YoY

23,42%

Poslední aktualizace:

Hotovostní výnos z investovaného kapitálu (CROIC) společnosti Card Factory je 2026 16,38 % . Hotovostní výnos z investovaného kapitálu (CROIC) společnosti Card Factory byl 2025 13,27 % . Klesá tak o 23,42% vyšší než v předchozím roce.

Historie Card Factory CROIC

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

CROIC
Datum
CROIC
1. 1. 2019
22,99 GBP
1. 1. 2020
18,59 GBP
1. 1. 2021
14,06 GBP
1. 1. 2022
20,36 GBP
1. 1. 2023
16,72 GBP
1. 1. 2024
16,77 GBP
1. 1. 2025
13,27 GBP
1. 1. 2026
16,38 GBP
Historie Card Factory CROIC
ROKCROICYoY
16,38 %+23,42%
13,27 %-20,86%
16,77 %+0,31%
16,72 %-17,90%
20,36 %+44,83%
14,06 %-24,36%
18,59 %-19,16%
22,99 %+41,75%
16,22 %-14,12%
18,89 %+9,93%
17,18 %+17,81%
14,58 %+8,23%
13,47 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Card Factory Analýza akcií

Co dělá Card Factory? Card Factory PLC je britská maloobchodní společnost specializující se na prodej přáníček a dárkového balicího materiálu. Společnost byla založena v roce 1997 ve Wakefieldu v západním Yorkshire Deane Hoylem a od roku 2014 je kótována na Londýnské burze cenných papírů. Obchodní model společnosti Card Factory vychází z jednoduché myšlenky: výroba a prodej vysoce kvalitních přáníček a dárkového balicího materiálu za dostupné ceny. Přáníčka navrhují týmy zkušených designérů a vyrábějí je vybraní partneři dodavatelé. Společnost provozuje více než 1 000 prodejen ve Spojeném království a Irsku, což ji řadí mezi přední hráče v tomto segmentu. V posledních letech společnost rozšířila svou nabídku a nyní také nabízí širokou škálu dárkových a oslavových produktů. Mezi ně patří dekorace na oslavy, balónky, dárkové tašky a krabice, jakož i malé dárky, jako jsou hrnky a klíčenky. Společnost Card Factory rovněž zavedla online platformu pro prodej svých produktů, aby oslovila zákazníky, kteří nežijí nebo nepracují poblíž některé z prodejen společnosti. Společnost napsala v posledních letech působivý úspěšný příběh. Neustále zvyšovala své tržby a příjmy a nyní je jedním z předních maloobchodníků s přáníčky a dárkovými předměty ve Spojeném království. Společnost také obdržela řadu ocenění, včetně Retail Systems Award 2018 za nejlepší systém loajality zákazníků a cenu Confederation of British Industry Award 2019 za mezinárodní obchod. Card Factory se však v posledních letech potýkala i s výzvami, zejména s rostoucím online obchodem, který ovlivnil prodeje v kamenných prodejnách. Tržby v roce 2019 činily 441,3 milionu liber, zatímco čistý zisk byl 35,1 milionu liber. Aby čelila této výzvě, podnikla společnost řadu opatření, včetně mezinárodní expanze a zlepšení její online přítomnosti. Společnost Card Factory je odhodlána neustále rozšiřovat svou nabídku, aby svým zákazníkům poskytla atraktivní nákupní zážitek. Společnost provozuje vlastní tým designérů, kteří pravidelně vytvářejí nová přáníčka a dárkový balicí materiál. Produkty jsou k dispozici v prodejnách společnosti, stejně jako online na webu a prostřednictvím poštovního prodeje. Celkově Card Factory nabízí svým zákazníkům široký a různorodý sortiment přáníček a dárkových předmětů za dostupné ceny. Společnosti se podařilo upevnit silnou pozici na britském maloobchodním trhu a je důležitým cílem pro lidi hledající jedinečný a dostupný způsob, jak vyjádřit lásku, vděk nebo gratulaci. Card Factory je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

Často kladené otázky ohledně akcií Card Factory

Hotovostní výnos z investovaného kapitálu (CROIC) společnosti Card Factory činí 16,38 % v roce 2026.

Hotovostní výnos z investovaného kapitálu (CROIC) společnosti Card Factory se změnilo z 13,27 % na 16,38 %, což představuje změnu o 23,42 %. Hodnota je vyšší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj Hotovostní výnos z investovaného kapitálu (CROIC) Card Factory od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

CROIC měří cashflow výnos generovaný na investovaném kapitálu. Na rozdíl od ROIC používá volný cashflow místo účetních zisků, což poskytuje čistší měřítko ziskovosti.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat Card Factory společnosti Hotovostní výnos z investovaného kapitálu (CROIC) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — Card Factory

Všechny klíčové ukazatele — Card Factory