CSR

CSR ROCE

Delisted

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti CSR (CSR.AX) k datu 16. 10. 2026 je 15,71 %. V předchozím roce byl ROCE (Return on Capital Employed) 18,82 % — změna o -16,52 % (nižší).

ROCE

15,71 %

YoY

-16,52%

Poslední aktualizace:

V roce 2024 činila návratnost investovaného kapitálu (ROCE) společnosti CSR 15,71 %, což představuje nárůst o -16,52% ve srovnání s 18,82 % ROCE v předchozím roce.

Historie CSR ROCE

  • 3 roky

  • 10 let

  • 25 Let

  • Maximum

ROCE
Datum
ROCE
1. 1. 2017
20,80 AUD
1. 1. 2018
20,20 AUD
1. 1. 2019
16,58 AUD
1. 1. 2020
18,55 AUD
1. 1. 2021
13,61 AUD
1. 1. 2022
21,41 AUD
1. 1. 2023
18,82 AUD
1. 1. 2024
15,71 AUD
Historie CSR ROCE
ROKROCEYoY
15,71 %-16,52%
18,82 %-12,08%
21,41 %+57,28%
13,61 %-26,63%
18,55 %+11,91%
16,58 %-17,91%
20,20 %-2,88%
20,80 %+15,75%
17,97 %+9,31%
16,44 %+39,21%
11,81 %—

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

CSR Analýza akcií

Co dělá CSR? Společnost CSR Ltd, která existuje již více než 160 let, zahájila svou činnost jako přední australský výrobce cihel a postupně se vyvinula v jednu z vedoucích společností v oborech stavebních materiálů, surovin a stavebnictví. Společnost se zabývá výrobou a marketingem produktů pro stavebníky, architekty, kutily a další odvětví. CSR Ltd byla založena v roce 1855 a má sídlo v Sydney v Austrálii. Kořeny společnosti sahají k výrobě cihel. CSR Ltd vyrábí širokou škálu cihel pro stavebnictví v Austrálii, na Novém Zélandu a v Asii. Produkční portfolio zahrnuje cihly pro rezidenční výstavbu i cihly pro velké průmyslové areály. V průběhu let CSR Ltd rozšířila svůj obchodní model, aby svým zákazníkům nabídla širší sortiment stavebních produktů. Patří mezi ně izolační materiály, obklady oken a fasád, střešní a stěnové materiály, jakož i cement a sádra. CSR Ltd je také předním výrobcem skelných vláken a izolačních produktů. V současné době provozuje CSR Ltd několik dceřiných společností, včetně Bradford Insulation, PGH Bricks, Viridian Glass a AFS Logistics. Bradford Insulation je jednou z předních společností v oblasti tepelné a chladové izolace v Austrálii. PGH Bricks je největším australským výrobcem cihel. Viridian Glass je přední australská společnost v oblasti plochého skla a AFS Logistics nabízí řešení pro regálové systémy a přepravu materiálu. CSR Ltd nedávno investovala do střešního byznysu, zejména prostřednictvím akvizice výrobce střešních tašek Monier Group. Tato akvizice umožnila společnosti rozšířit své střešní podnikání na klíčových trzích v Austrálii, na Novém Zélandu a v Asii. CSR Ltd se rovněž zaměřila na poskytování udržitelných řešení nabízením ekologických produktů, jako jsou solární panely a nádrže na dešťovou vodu. CSR Ltd prioritu dává také využívání udržitelných surovin, jako je recyklované sklo a recyklovaný plast, ve svých mnoha produktech. Kromě operací v Austrálii a na Novém Zélandu má CSR Ltd pobočky v Asii, včetně Číny, Singapuru a Malajsie, a vyváží své produkty do mnoha dalších zemí po celém světě. V Austrálii disponuje společnost hustou distribuční sítí s několika logistickými centry, která umožňují rychlé doručování produktů jejím zákazníkům. Celkově vzato vyvinula a rozšířila CSR Ltd úspěšný obchodní model po dobu více než 160 let, aby poskytla širokou škálu produktů a služeb pro stavební průmysl. Díky své lokální přítomnosti na klíčových trzích v Austrálii a na Novém Zélandu a expanzi do Asie je CSR Ltd dobře pozicována pro pokračující růst a poskytování špičkových řešení svým zákazníkům. CSR je jednou z nejoblíbenějších společností na Eulerpool.com.

ROCE v detailu

Odhalení rentability vloženého kapitálu (ROCE) společnosti CSR

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) společnosti CSR je finanční ukazatel, který měří ziskovost a efektivitu společnosti v souvislosti s vloženým kapitálem. Vypočítá se vydělením zisku před úroky a daněmi (EBIT) vloženým kapitálem. Vyšší ROCE naznačuje, že společnost efektivně využívá svůj kapitál k dosažení zisku.

Srovnání rok na rok

Roční analýza ROCE společnosti CSR nabízí cenné vhledy do její efektivity při využívání kapitálu k dosažení zisku. Narůstající ROCE naznačuje zlepšení ziskovosti a operativní efektivity, zatímco pokles může signalizovat potenciální problémy s využíváním kapitálu nebo s provozem firmy.

Dopady na investice

ROCE společnosti CSR je klíčovým faktorem pro investory a analytiky při hodnocení efektivity a ziskovosti společnosti. Vyšší ROCE může společnost učinit atraktivnějším investičním cílem, jelikož často indikuje, že společnost generuje adekvátní zisky ze svého vloženého kapitálu.

Interpretace fluktuace ROCE

Změny v ROCE společnosti CSR mohou být důsledkem variací v EBIT nebo ve vloženém kapitálu. Tyto fluktuace poskytují náhled do provozní efektivity, finančního výkonu a strategické finanční správy společnosti a pomáhají investorům při informovaném rozhodování.

Často kladené otázky ohledně akcií CSR

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti CSR činí 15,71 % v roce 2024.

ROCE (Return on Capital Employed) společnosti CSR se změnilo z 18,82 % na 15,71 %, což představuje změnu o -16,52 %. Hodnota je nižší než v předchozím roce.

Na Eulerpool najdete úplný historický vývoj ROCE (Return on Capital Employed) CSR od roku 2006 – s ročními hodnotami, grafy a podrobnou analýzou.

ROCE je ukazatel rentability a zkratka pro Return on Capital Employed, tedy výnosnost vloženého kapitálu. Tento ukazatel ukazuje poměr mezi provozním ziskem a pro tento účel využitým úročeným kapitálem. Čím vyšší je výnosnost vloženého kapitálu, tím efektivněji podnik hospodaří a tím vyšší je důležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje tu část zisků, která není na konci období potřebná pro rozšíření podnikání, ale je k dispozici akcionářům.

Dobrá hodnota se liší podle odvětví a fáze vývoje společnosti. Na Eulerpool můžete porovnat CSR společnosti ROCE (Return on Capital Employed) s porovnatelnými společnostmi a průměrem odvětví, abyste určili, zda je atraktivní.

Srovnávejte ukazatele s průměry odvětví, protože se normy výrazně liší. Například marže maloobchodu jsou obecně nižší než marže softwaru.

Tato data přes Eulerpool API

100 000 požadavků/měs. zdarma · bez karty

Ziskovost — CSR

Všechny klíčové ukazatele — CSR