Vieworks Co

Vieworks Co ROCE

Vieworks Co (100120.KQ) öğesinin ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) değeri 19 Eki 2026 itibarıyla 8,61 % dir. Önceki yılda, ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) 11,36 % idi — -24,20% (daha düşük) bir değişiklik.

ROCE

8,61 %

YoY

-24,20%

Son güncelleme:

2025 yılında Vieworks Co'in uygulanan sermaye üzerindeki getirisi (ROCE) 8,61 %, önceki yıla göre -24,20% artarak 11,36 % ROCE değerine ulaştı.

Vieworks Co ROCE Tarihçesi

  • 3 yıl

  • 10 yıl

  • 25 Yıl

  • Maks.

ROCE
Tarih
ROCE
1 Oca 2018
16,02 KRW
1 Oca 2019
16,37 KRW
1 Oca 2020
17,07 KRW
1 Oca 2021
18,51 KRW
1 Oca 2022
20,87 KRW
1 Oca 2023
8,40 KRW
1 Oca 2024
11,36 KRW
1 Oca 2025
8,61 KRW
Vieworks Co ROCE Tarihçesi
YILROCEYoY
8,61 %-24,20%
11,36 %+35,34%
8,40 %-59,76%
20,87 %+12,73%
18,51 %+8,43%
17,07 %+4,28%
16,37 %+2,18%
16,02 %-29,40%
22,70 %-17,80%
27,61 %+35,81%
20,33 %+8,73%
18,70 %—

Bu verilere Eulerpool API üzerinden ulaşın

Ayda 100.000 ücretsiz istek · kredi kartı yok

Vieworks Co Hisse senedi analizi

Vieworks Co ne yapar? Vieworks Co Ltd, headquartered in Anyang, South Korea, operates in the Health Care sector, specializing in digital imaging solutions. The company develops and distributes CCD and flat panel DR detectors for medical diagnostics, including systems under brands like Maxxray and QXR, alongside industrial cameras. Listed on April 10, 2009, Vieworks serves domestic and international markets, including the United States, Japan, China, and Europe. Vieworks Co, Eulerpool'daki en popüler şirketlerden biridir.

ROCE detayları

Vieworks Co tarafından kullanılan sermayenin karlılığının (ROCE) çözümlenmesi

Vieworks Co tarafından kullanılan sermayenin karlılığı (ROCE), şirketin kullanılan sermayeye göre karlılık ve verimliliğini ölçen bir finansal göstergedir. ROCE, faiz ve vergiler öncesi karın (EBIT) kullanılan sermaye ile bölünmesiyle hesaplanır. Daha yüksek bir ROCE, şirketin sermayesini kar elde etmek için etkili bir şekilde kullandığını gösterir.

Yıl içinde Yıl Karşılaştırması

Vieworks Co tarafından ROCE'nin yıllık analizi, sermayesini kar elde etmek için kullanma verimliliği konusunda değerli içgörüler sunar. Artan bir ROCE, iyileştirilmiş karlılık ve operasyonel verimliliği işaret ederken, bir düşüş, sermaye kullanımında veya işletme operasyonlarında olası sorunları sinyal verebilir.

Yatırımlar Üzerindeki Etkiler

Vieworks Co ROCE'si, şirketin verimliliği ve karlılığını değerlendirirken yatırımcılar ve analistler için kritik bir faktördür. Daha yüksek bir ROCE, genellikle şirketin kullanılan sermayesinden yeterli kar elde ettiğini gösterdiği için, şirketi cazip bir yatırım haline getirebilir.

ROCE Dalgalanmalarının Yorumlanması

Vieworks Co ROCE'indeki değişiklikler, EBIT'deki veya kullanılan sermayedeki varyasyonlardan kaynaklanır. Bu dalgalanmalar, şirketin operasyonel verimliliği, finansal performansı ve stratejik finans yönetimi hakkında içgörüler sağlar ve yatırımcıların bilinçli karar verme süreçlerine destek olur.

Vieworks Co hisse senedi hakkında sık sorulan sorular

Vieworks Co şirketinin ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) değeri 2025 yılında 8,61 %.

Vieworks Co öğesinin ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) değeri 11,36 % değerinden 8,61 % değerine değişmiş ve bu %-24,20 değişimi temsil etmektedir. Değer önceki yıldan daha düşük dir.

Eulerpool'da ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) öğesinin Vieworks Co değerinin 2006'dan itibaren tam tarihsel gelişimini bulabilirsiniz — yıllık değerler, grafikler ve ayrıntılı analiz ile.

ROCE, bir karlılık göstergesidir ve Return on Capital Employed yani sermayenin getirisi anlamına gelir. Bu gösterge, operatif kar ile bu amaç için kullanılan faizli sermaye arasındaki ilişkiyi gösterir. Kullanılan sermaye üzerinden elde edilen getiri ne kadar yüksekse, bir şirket o kadar karlı çalışır ve önemli olan Free Cash Flow o kadar yüksek olur. Free Cash Flow, bir dönem sonunda şirketin genişlemesi için gerekli olmayan ve hissedarlara ayrılan karların bir kısmını ifade eder.

İyi bir değeri endüstriye ve şirketin aşamasına göre değişir. Eulerpool'da, ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç)'nin Vieworks Co değerini sektör emsalleriyle ve endüstri ortalamasıyla karşılaştırarak cazip olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç)'nin değerini değerlendirmek için, aynı endüstri ve sektördeki emsalleriyle karşılaştırması önemlidir. Eulerpool'da ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) için doğrudan endüstri karşılaştırmaları bulabilirsiniz.

Bu verilere Eulerpool API üzerinden ulaşın

Ayda 100.000 ücretsiz istek · kredi kartı yok

Kârlılık — Vieworks Co

Tüm Kilit Metrikler — Vieworks Co