Sabre Insurance Group

Sabre Insurance Group ROCE

Sabre Insurance Group (SBRE.L) öğesinin ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) değeri 7 Kas 2026 itibarıyla 19,76 % dir. Önceki yılda, ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) 18,80 % idi — 5,13% (daha yüksek) bir değişiklik.

ROCE

19,76 %

YoY

5,13%

Son güncelleme:

2025 yılında Sabre Insurance Group'in uygulanan sermaye üzerindeki getirisi (ROCE) 19,76 %, önceki yıla göre 5,13% artarak 18,80 % ROCE değerine ulaştı.

Sabre Insurance Group ROCE Tarihçesi

  • 3 yıl

  • 10 yıl

  • 25 Yıl

  • Maks.

ROCE
Tarih
ROCE
1 Oca 2018
23,14 GBP
1 Oca 2019
21,13 GBP
1 Oca 2020
18,47 GBP
1 Oca 2021
14,73 GBP
1 Oca 2022
6,30 GBP
1 Oca 2023
9,88 GBP
1 Oca 2024
18,80 GBP
1 Oca 2025
19,76 GBP
Sabre Insurance Group ROCE Tarihçesi
YILROCEYoY
19,76 %+5,13%
18,80 %+90,24%
9,88 %+56,75%
6,30 %-57,19%
14,73 %-20,27%
18,47 %-12,58%
21,13 %-8,71%
23,14 %-3,28%
23,93 %-19,72%
29,81 %+255,95%
8,37 %-19,61%
10,42 %—

Bu verilere Eulerpool API üzerinden ulaşın

Ayda 100.000 ücretsiz istek · kredi kartı yok

Sabre Insurance Group Hisse senedi analizi

Sabre Insurance Group ne yapar? Sabre Insurance Group PLC, merkezi Birleşik Krallık'ta bulunan ve otomobil sigortası alanında uzmanlaşmış bir İngiliz sigorta sağlayıcısıdır. Şirket, 1982 yılında Angus Ball ve Keith Morris tarafından kurulmuş olup, şu anda Birleşik Krallık ve Avrupa'daki lokasyonlarında 800'ün üzerinde çalışan istihdam etmektedir. Şirketin merkezi Surrey, Dorking'de yer almaktadır. Sabre Insurance Group'un iş modeli, otomobil sigortasına odaklanmaktadır. Şirket, sigorta ürünlerini öncelikle aracılar aracılığıyla dağıtmakta olup, bu aracılar Birleşik Krallık'ta otomobil sigortasının dağıtımında kritik bir rol oynamaktadır. Sabre, müşteri risklerini değerlendiren ve poliçe kabulüne ilişkin kararlar alan özel bir alt yazı (underwriting) ekibi çalıştırmaktadır. Şirket, rekabetçi fiyatlar ve yüksek kaliteli hizmetler sunmak amacıyla çeşitli dış analiz ve hizmet sağlayıcıları gibi ortaklarla yakın işbirliği içindedir. Sabre Insurance Group'un iş modeli, net pazar segmentasyonuna dayanmaktadır. Şirket; genç veya deneyimsiz sürücüler, daha düşük değerli araçlara sahip yaşlı sürücüler ve geçmişte ceza kaydı bulunan sürücüler gibi yüksek riskli sürücülere odaklanmaktadır. Bu niş pazar segmentine yönelik odaklanma, şirketin güçlü bir pazar konumu elde etmesini sağlamıştır. Sabre Insurance Group iki ana marka altında faaliyet göstermektedir: Sabre Insurance ve Go Girl. Sabre Insurance, daha geniş bir müşteri tabanına hitap eden bir sigorta markasıyken, Go Girl otomobil sigortası piyasasında özellikle kadınlar için tasarlanmış bir markadır. Her iki marka da Birleşik Krallık'ta mevcuttur ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere çeşitli indirim ve poliçe seçenekleri sunmaktadır. Son yıllarda şirket, otomobil sigortası sektöründe hızla gelişen bir segment olan telematik temelli sigortada da uzmanlaşmıştır. Bu yaklaşım, aracın sürüş davranışını ve verilerini yakalamak amacıyla araçlara GPS tabanlı cihazlar takılmasını ve buna göre sigorta poliçesinin ayarlanmasını içerir. Telematik temelli sigorta sayesinde Sabre Insurance Group, müşterilere gerçek sürüş davranışlarına dayalı bireysel indirimler sunabilmektedir. Sabre Insurance Group, 2017 yılında Londra Borsası'nda başarılı bir şekilde listelenmiş ve o tarihten itibaren güçlü bir iş gelişi sergilemiştir. Şirket, yeni ortaklıklar kurarak pazar konumunu güçlendirmiştir. Son yıllarda Sabre Insurance, Avrupa pazarındaki fırsatları daha iyi değerlendirmek amacıyla varlığını genişletmiş; Fransa'da ticari otomobil sigortası hizmeti sunmaya başlamış ve İspanya ile Portekiz'deki mevcut varlığını artırmıştır. Özetle Sabre Insurance Group, Birleşik Krallık ve Avrupa'da iyi konumlanmış ve köklü bir otomobil sigortası sağlayıcısıdır. Şirket, niş pazar segmentlerine odaklanan net bir iş modeline sahiptir ve poliçelerini yetkin dağıtım ortakları aracılığıyla sunmaktadır. Ayrıca şirket, artan pazar trendlerine uyum sağlamak amacıyla son dönemde telematik temelli sigortaya yönelmiştir. Genel olarak Sabre Insurance Group, dinamik bir sektörde daha fazla büyüme ve başarıyı gerçekleştirmek için iyi konumlanmış sağlam bir iş temeline sahiptir. Sabre Insurance Group, Eulerpool'daki en popüler şirketlerden biridir.

ROCE detayları

Sabre Insurance Group tarafından kullanılan sermayenin karlılığının (ROCE) çözümlenmesi

Sabre Insurance Group tarafından kullanılan sermayenin karlılığı (ROCE), şirketin kullanılan sermayeye göre karlılık ve verimliliğini ölçen bir finansal göstergedir. ROCE, faiz ve vergiler öncesi karın (EBIT) kullanılan sermaye ile bölünmesiyle hesaplanır. Daha yüksek bir ROCE, şirketin sermayesini kar elde etmek için etkili bir şekilde kullandığını gösterir.

Yıl içinde Yıl Karşılaştırması

Sabre Insurance Group tarafından ROCE'nin yıllık analizi, sermayesini kar elde etmek için kullanma verimliliği konusunda değerli içgörüler sunar. Artan bir ROCE, iyileştirilmiş karlılık ve operasyonel verimliliği işaret ederken, bir düşüş, sermaye kullanımında veya işletme operasyonlarında olası sorunları sinyal verebilir.

Yatırımlar Üzerindeki Etkiler

Sabre Insurance Group ROCE'si, şirketin verimliliği ve karlılığını değerlendirirken yatırımcılar ve analistler için kritik bir faktördür. Daha yüksek bir ROCE, genellikle şirketin kullanılan sermayesinden yeterli kar elde ettiğini gösterdiği için, şirketi cazip bir yatırım haline getirebilir.

ROCE Dalgalanmalarının Yorumlanması

Sabre Insurance Group ROCE'indeki değişiklikler, EBIT'deki veya kullanılan sermayedeki varyasyonlardan kaynaklanır. Bu dalgalanmalar, şirketin operasyonel verimliliği, finansal performansı ve stratejik finans yönetimi hakkında içgörüler sağlar ve yatırımcıların bilinçli karar verme süreçlerine destek olur.

Sabre Insurance Group hisse senedi hakkında sık sorulan sorular

Sabre Insurance Group şirketinin ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) değeri 2025 yılında 19,76 %.

Sabre Insurance Group öğesinin ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) değeri 18,80 % değerinden 19,76 % değerine değişmiş ve bu %5,13 değişimi temsil etmektedir. Değer önceki yıldan daha yüksek dir.

Eulerpool'da ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) öğesinin Sabre Insurance Group değerinin 2006'dan itibaren tam tarihsel gelişimini bulabilirsiniz — yıllık değerler, grafikler ve ayrıntılı analiz ile.

ROCE, bir karlılık göstergesidir ve Return on Capital Employed yani sermayenin getirisi anlamına gelir. Bu gösterge, operatif kar ile bu amaç için kullanılan faizli sermaye arasındaki ilişkiyi gösterir. Kullanılan sermaye üzerinden elde edilen getiri ne kadar yüksekse, bir şirket o kadar karlı çalışır ve önemli olan Free Cash Flow o kadar yüksek olur. Free Cash Flow, bir dönem sonunda şirketin genişlemesi için gerekli olmayan ve hissedarlara ayrılan karların bir kısmını ifade eder.

İyi bir değeri endüstriye ve şirketin aşamasına göre değişir. Eulerpool'da, ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç)'nin Sabre Insurance Group değerini sektör emsalleriyle ve endüstri ortalamasıyla karşılaştırarak cazip olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç)'nin değerini değerlendirmek için, aynı endüstri ve sektördeki emsalleriyle karşılaştırması önemlidir. Eulerpool'da ROCE (Sermaye Üzerinden Kazanç) için doğrudan endüstri karşılaştırmaları bulabilirsiniz.

Bu verilere Eulerpool API üzerinden ulaşın

Ayda 100.000 ücretsiz istek · kredi kartı yok

Kârlılık — Sabre Insurance Group

Tüm Kilit Metrikler — Sabre Insurance Group