Life Storage

Life Storage Net Kar

Delisted

Life Storage (LSI) öğesinin Kazanç değeri 4 Kas 2026 itibarıyla 259,73 M USD dir. Önceki yılda, Kazanç 159,37 M USD idi — 62,97% (daha yüksek) bir değişiklik.

Net Kar

259,73 MUSD

YoY

62,97%

Son güncelleme:

2022 yılında Life Storage'in karı 259,73 M USD idi, bu, bir önceki yılın 159,37 M USD karına göre 62,97%’lik bir artışı temsil etmektedir.

Life Storage Net Kar Tarihçesi

  • 3 yıl

  • 10 yıl

  • 25 Yıl

  • Maks.

Net Kar
Tarih
Net Kar
1 Oca 2020
67,15 M USD
1 Oca 2021
159,37 M USD
1 Oca 2022
259,73 M USD
1 Oca 2023 (e)
387,92 M USD
1 Oca 2024 (e)
431,21 M USD
1 Oca 2025 (e)
456,96 M USD
1 Oca 2026 (e)
451,81 M USD
1 Oca 2027 (e)
470,67 M USD
Life Storage Net Kar Tarihçesi
YILNet KarYoY
est470,67 MUSD+4,17%
est451,81 MUSD-1,13%
est456,96 MUSD+5,97%
est431,21 MUSD+11,16%
est387,92 MUSD+49,36%
259,73 MUSD+62,97%
159,37 MUSD+137,34%
67,15 MUSD-62,70%
180,03 MUSD-12,86%
206,59 MUSD+114,38%
96,37 MUSD+13,07%
85,23 MUSD-24,26%
112,52 MUSD+27,10%
88,53 MUSD+19,43%
74,13 MUSD+34,46%
55,13 MUSD+80,20%
30,59 MUSD-24,73%
40,64 MUSD+104,07%
19,92 MUSD-46,75%
37,40 MUSD-4,63%
39,21 MUSD+7,11%
36,61 MUSD+5,23%
34,79 MUSD+8,71%
32,00 MUSD+12,60%
28,42 MUSD—

Bu verilere Eulerpool API üzerinden ulaşın

Ayda 100.000 ücretsiz istek · kredi kartı yok

Life Storage Gelir

Life Storage Gelir, FFO, Net Gelir

  • 3 yıl

  • 5 yıl

  • 10 yıl

  • 25 Yıl

  • Maks.

Ciro
FFO
Kar
Ayrıntılar
Tarih
Ciro
FFO
Kar
1 Oca 2020
556,96 M USD
275,29 M USD
67,15 M USD
1 Oca 2021
770,99 M USD
399,29 M USD
159,37 M USD
1 Oca 2022
1,02 Md USD
559,36 M USD
259,73 M USD
1 Oca 2023 (e)
998,80 M USD
0,00 USD
387,92 M USD
1 Oca 2024 (e)
1,04 Md USD
0,00 USD
431,21 M USD
1 Oca 2025 (e)
1,21 Md USD
0,00 USD
456,96 M USD
1 Oca 2026 (e)
1,42 Md USD
0,00 USD
451,81 M USD
1 Oca 2027 (e)
1,51 Md USD
0,00 USD
470,67 M USD

Life Storage Marjlar

Life Storage Hisse Marjları

Life Storage Marjin analizi, Life Storage'nin brüt marjını, EBIT marjını ve kâr marjını göstermektedir. EBIT marjı (EBIT/Ciro) cironun yüzde kaçının operatif kâr olarak kaldığını belirtir. Kâr marjı, Life Storage'nin cironun yüzde kaçının kaldığını gösterir.
  • 3 yıl

  • 5 yıl

  • 10 yıl

  • 25 Yıl

  • Maks.

Brüt Marj
EBIT Marjı
Kâr Marjı
Ayrıntılar
Tarih
Brüt Marj
EBIT Marjı
Kâr Marjı
1 Oca 2020
62,55 %
41,93 %
12,06 %
1 Oca 2021
68,04 %
43,12 %
20,67 %
1 Oca 2022
69,68 %
45,66 %
25,51 %
1 Oca 2023 (e)
69,68 %
52,13 %
38,84 %
1 Oca 2024 (e)
69,68 %
55,60 %
41,43 %
1 Oca 2025 (e)
69,68 %
53,71 %
37,89 %
1 Oca 2026 (e)
69,68 %
40,97 %
31,89 %
1 Oca 2027 (e)
69,68 %
0,00 %
31,13 %

Life Storage Hisse senedi analizi

Life Storage ne yapar? Life Storage Inc, ABD'de önde gelen kilitli depolama çözümleri sağlayıcılarından biridir. Şirket 1982 yılında kurulmuş ve merkezi New York'un Williamsville şehrinde bulunmaktadır. Sovran Self Storage olarak bilinen şirketin adı 2016 yılından itibaren Life Storage olarak değiştirilmiştir. Life Storage'un iş modeli, bireylere veya işletmelere depolama üniteleri ve alanları kiralamaya dayanmaktadır. Müşteriler ihtiyaçlarına uygun çeşitli boyut ve türdeki tesislerden seçim yapabilmektedir. Depolama üniteleri güvenli, temiz ve iklim kontrollüdür; bu özellik hassas envanterler için özellikle önemlidir. Şirket şu anda ABD'nin 30 eyaletinde yaklaşık 925 lokasyonda faaliyet göstermektedir. Şirket üç bölüme ayrılmıştır: Core Storage (Temel Depolama), Supplemental Storage (Ek Depolama) ve Third-Party Management (Üçüncü Taraf Yönetimi). Core Storage, Life Storage'un temel iş faaliyetlerini içermekte olup, bireylere veya işletmelere depolama üniteleri kiralamayı kapsar. Depolama üniteleri her zaman erişilebilir durumdadır ve Life Storage tarafından bakım ve izleme hizmetleri sunulmaktadır. Supplemental Storage, Life Storage'un sunduklarının bir uzantısıdır ve bu bölümde ek depolama alanına ihtiyaç duyan işletmelere depolama alanları kiralanmaktadır. Öte yandan, Third-Party Management bölümü, şirketin diğer şirketler veya yatırımcılar adına depolama ünitelerini yönettiği dış kaynak kullanımı (outsourcing) çözümleri sunmaktadır. Temel iş faaliyetlerinin yanı sıra Life Storage, müşterilere eksiksiz bir depolama çözümü sunan bazı ek ürünler de sağlamaktadır. Bunlar arasında paketleme malzemeleri, kiralık kamyonetler ve sigorta kapsamı yer almaktadır. Kiralık kamyonetler, müşterilerin envanteri depolama tesisine taşımak ve oradan almak için kullanabilmektedir. Life Storage, şirketin başarısını sağlayan net bir stratejiye dayanmaktadır. Bu strateji, mevcut depolama tesislerinin satın alınması yoluyla şirketin büyümesini ve gelişen bölgelerde yeni lokasyonların açılmasını içermektedir. Şirket, temel işini tamamlayacak veya genişletecek yeni fırsatları sürekli olarak değerlendirmektedir. Şirket, sosyal sorumluluk konusundaki kapsamlı taahhütleriyle gurur duymaktadır. Life Storage, ihtiyaç sahibi kişilerin taleplerini dile getiren çeşitli hayır kurumlarını ve vakıfları desteklemektedir. Ayrıca şirket, iş gücüne geri dönmek isteyen mahkumların yeniden topluma kazandırılmasına da destek sağlamaktadır. Genel olarak Life Storage, ABD'de önde gelen kilitli depolama çözümleri sağlayıcısıdır; net stratejisi ve hızlı büyümesiyle dikkat çekmektedir. Geniş depolama ünitesi yelpazesi, yüksek kaliteli tesisleri ve hayır kurumları ile vakıflara yönelik özverili desteğiyle Life Storage, hem müşterilerin hem de toplumun ihtiyaçlarını karşılayan bir şirkettir. Life Storage, Eulerpool'daki en popüler şirketlerden biridir.

Net Kar detayları

Life Storage Kazancının Anlaşılması

Life Storage kazancı, tüm işletme giderleri, maliyetler ve vergiler düşüldükten sonra satışlardan kalan net kârı temsil eder. Bu rakam, Life Storage’ın finansal sağlığının, operasyonel verimliliğinin ve karlılığının net bir göstergesidir. Yüksek kar marjları, daha iyi maliyet yönetimi ve gelir elde etme becerisini gösterir.

Yıl-a-Yıl Karşılaştırma

Life Storage kazancının yıllık bazda değerlendirilmesi, finansal büyümesi, istikrarı ve trendleri hakkında önemli içgörüler sağlayabilir. Sürekli bir kazanç artışı, gelişmiş operasyonel verimlilik, maliyet yönetimi veya artan satışları gösterebilir, bunun aksine bir azalış artan maliyetleri, azalan satışları veya operasyonel zorlukları işaret edebilir.

Yatırımlar Üzerindeki Etkiler

Life Storage’ın kazanç rakamları, yatırımcılar için şirketin finansal durumunu ve gelecekteki büyüme beklentilerini anlamada hayati öneme sahiptir. Artan kazançlar genellikle yüksek hisse senedi değerlemelerine, yatırımcı güveninin artmasına ve daha fazla yatırım çekmeye yol açar.

Kazanç Dalgalanmalarının Yorumlanması

Life Storage’ın kazancı arttığında, bu genellikle gelişmiş operasyonel verimlilik veya artan satışları işaret eder. Bunun tersi olarak, bir kazanç azalışı operasyonel verimsizliklere, artan maliyetlere veya rekabet baskısına işaret edebilir, bu da karlılığın artırılması için stratejik müdahaleleri gerektirir.

Life Storage hisse senedi hakkında sık sorulan sorular

Life Storage şirketinin Kazanç değeri 2022 yılında 259,73 M USD.

Life Storage öğesinin Kazanç değeri 159,37 M USD değerinden 259,73 M USD değerine değişmiş ve bu %62,97 değişimi temsil etmektedir. Değer önceki yıldan daha yüksek dir.

Eulerpool'da Kazanç öğesinin Life Storage değerinin 2006'dan itibaren tam tarihsel gelişimini bulabilirsiniz — yıllık değerler, grafikler ve ayrıntılı analiz ile.

Kâr elde etme bir şirketin en büyük hedefidir. Kâr dağıtım veya yeniden yatırım için kullanılabilir. Kâr (aynı zamanda yıllık fazla veya EAT, vergiler sonrası kazanç olarak da anılmaktadır) gelir ve gider tablosunda gösterildiği gibi bir dönem içinde gelir ve giderleri arasında pozitif farktır. Negatif bir yıllık fazla, yıllık işletme zararı veya kayıp olarak adlandırılmaktadır. Her iki performans ölçüsü de tarafsız yıllık sonuç terimi altında birleştirilmektedir.

Net Gelir, incelenen dönemdeki tüm gelir / satışlardan masraflar çıkarılarak elde edilir. Aşağıdaki genel bakış, yıllık fazlanın hangi kalemlere katkıda bulunduğunu ve EBT, EBIT ve EBITDA gibi diğer kâr çeşitleri ile karşılaştırıldığında farklılıkların nerede olduğunu açıkça gösterir.

Kazanç'nin USD, yatırımcılar için kilit bir faktördür. Bu metrikte yapılan değişiklikler temel faktörlerin iyileşmesini veya kötüleşmesini gösterebilir ve hisse senedi fiyatını doğrudan etkiler. Eulerpool'da Kazanç'nin Life Storage değerini tarihsel olarak ve gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Bir hisse senedini değerlendirmede kâr

Menkul kıymet ticaretinde kazancın tarihi, kullanımı, hesaplanması ve uygulanması.

Kazancın tarihi, modern işletme örgütlenmesinin başlangıcına kadar uzanır. Endüstriyalizasyonun başlangıcından beri, şirketler kâr elde etmek için kurulmuş ve kârlar kurumsal yönetimin temel bir parçası olarak kabul edilmiştir. Son yıllarda, birçok yatırımcı güçlü kâr elde eden hisse senetleri bulmaya çalıştığından, yatırımcılar için kazancın önemi daha da artmıştır.

Kazancın Kullanımı

Menkul kıymet ticaretinde, hisse senedinin değerini belirlemek için kârlar kullanılır. Kâr elde eden bir şirket finansal olarak sağlıklı kabul edilir ve hisse senetleri daha yüksek değerlendirilirken, kâr elde etmeyen bir şirket daha az güvenilir kabul edilir ve bu nedenle daha düşük bir değerleme alır. Yatırımcılar, gelir tablosu, yıllık mali tablolar ve gelir vergisi denetimleri gibi ilgili belgeleri inceleyerek her şirketin kârlarını gözden geçirebilirler.

Kazancın hesaplanması

Kârları hesaplamanın birkaç farklı yolu vardır. Kârı hesaplamanın en basit yolu net kazancı hesaplamaktır. Net kazanç, şirketin gelirinden giderlerini çıkararak hesaplanır. Kârları hesaplamanın bir başka yolu, işletme gelirini hesaplamaktır. İşletme geliri, şirketin gelirinden malzeme maliyetleri ve çalışan ücretleri ve maaşlarını çıkararak hesaplanır.

Kazancın Kullanımı

Hisse senetlerini değerlendirirken yatırımcıların kârları kullanabileceği birçok farklı yol vardır. Bir örnek, fiyat-kazanç oranının (F/K oranı) hesaplanmasıdır. F/K oranı, bir hisse senedinin fiyatı ile şirketin kazançları arasındaki ilişkidir. F/K oranı hesaplanırken, hisse senedi fiyatı şirketin kazançlarına bölünür. Düşük bir F/K değeri, hisse senedinin iyi bir fiyat-performans oranına sahip olduğunu gösterirken, yüksek bir F/K değeri, hisse senedinin kötü bir fiyat-performans oranına sahip olduğunu gösterir.

Kazancları kullanmanın avantajları ve dezavantajları

Menkul kıymet ticaretinde kazancları kullanmanın birçok avantajı vardır. Birincisi, yatırımcılar kazançları analiz ederek bir şirketin finansal sağlığını kontrol edebilirler. İkincisi, yatırımcılar F/K oranını hesaplayarak bir hisse senedinin değerlendirilmesi hakkında daha iyi bir karar verebilirler. Üçüncüsü, yatırımcılar düşük F/K oranına sahip hisse senetleri seçerek risklerini azaltabilirler.

Ancak, kârlara bağlı kalmanın bazı dezavantajları da vardır. Birincisi, bir şirket maliyet kesme önlemleri aracılığıyla kârlarını artırırsa, kârlar bozulabilir. İkincisi, kârlar doğru hesaplanmıyorsa, bir şirketin finansal sağlığının yanlış bir resmini sunabilir. Üçüncüsü, kârlar kolaylıkla dalgalanabileceğinden, her zaman bir şirketin geleceğinin güvenilir bir göstergesi olmayabilir.

t('components_kpi_Explanation_34')

Genel olarak, menkul kıymet ticaretinde kârların bir şirketin finansal sağlığının önemli bir göstergesi olduğu söylenebilir. Yatırımcılar şirketin finansal sağlığı hakkında daha iyi bir anlayış elde etmek ve hisse senedi değerlemesi hakkında bilinçli kararlar vermek için kârları analiz edebilirler. Ancak, kârlar bazen bozulabilir veya yanlış olabileceğinden, kârları kullanmanın bazı dezavantajları vardır. Bu nedenle, yatırımcıların hisse senedi satın almak veya satmak için karar vermeden önce dikkatli olması ve kârları dikkatle analiz etmesi önemlidir.

Bu verilere Eulerpool API üzerinden ulaşın

Ayda 100.000 ücretsiz istek · kredi kartı yok

Gelir Tablosu — Life Storage

Tüm Kilit Metrikler — Life Storage