Compuage Infocom

Compuage Infocom EBITDA

EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar) för Compuage Infocom (COMPINFO.NS) per 4 nov. 2026 är −90,30 M INR. Föregående år var EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar) −3,24 Mrd INR — en förändring på −97,21 % (högre).

EBITDA

−90,30 MINR

YoY

−97,21%

Senast uppdaterad:

EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar) för Compuage Infocom är 2025 −90,30 M INR. EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar) för Compuage Infocom var 2024 −3,24 Mrd INR. Det minskar därmed med −97,21% högre jämfört med året innan.

Compuage Infocom EBITDA Historik

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Max

EBITDA
Datum
EBITDA
1 jan. 2018
695,98 M INR
1 jan. 2019
769,83 M INR
1 jan. 2020
895,12 M INR
1 jan. 2021
770,37 M INR
1 jan. 2022
986,52 M INR
1 jan. 2023
−1,30 Mrd INR
1 jan. 2024
−3,24 Mrd INR
1 jan. 2025
−90,30 M INR
Compuage Infocom EBITDA Historik
ÅREBITDAYoY
−90,30 MINR−97,21%
−3,24 MrdINR+148,21%
−1,30 MrdINR−232,19%
986,52 MINR+28,06%
770,37 MINR−13,94%
895,12 MINR+16,28%
769,83 MINR+10,61%
695,98 MINR+22,09%
570,08 MINR+10,99%
513,61 MINR+3,78%
494,90 MINR+7,13%
461,94 MINR—

Hämta dessa data via Eulerpool API

100 000 anrop/mån gratis · inget kreditkort

Compuage Infocom Aktieanalys

Vad gör Compuage Infocom? Compuage Infocom Ltd. genererar intäkter genom sina fyra produktsegment: IT-konsument- och livsstilsprodukter, företagslösningar, molndrift och hårdvarutjänster. IT-konsument- och livsstilsprodukter omfattar persondatorer (PC), ljud-/videoprodukter och periferienheter som säljs till slutkonsumenter. Företagslösningar riktar sig mot företag med nätverks- och ströminfrastruktur, mjukvara och produkter för cybersäkerhet. Molndrift erbjuder molninfrastruktur och molntjänster till anställda, medan hårdvarutjänster tillhandahåller reparation och garantitjänster för IT-produkter. Företaget säljer till både enskilda konsumenter och företagskunder inom dessa segment. Företaget handlar med datorreservdelar och periferienheter, mjukvara samt telekomprodukter, där produktsupporttjänster utgör ett nyckelerbjudande. IT-konsument fokuserar på PC, ljud-/videoprodukter och periferienheter för privat bruk. Företagslösningar inkluderar nätverks- och ströminfrastruktur, mjukvara och cybersäkerhet för företagskunder. Molndrift tillgodoser interna behov hos de anställda med infrastruktur och tjänster, och hårdvarutjänster hanterar reparation och garantiarbete. Alla segment bidrar till företagets intäkter genom direkta försäljningar och serviceavtal. Compuage Infocom Ltd. verkar med en tydlig segmenteringsstrategi, där olika kundgrupper adresseras via de fyra affärssegmenten. IT-konsument- och livsstilsprodukter vänder sig till enskilda konsumenter som köper PC och relaterade tillbehör. Företagslösningar betjänar företag som kräver nätverksinfrastruktur, mjukvara och säkerhetslösningar. Molndrift stödjer interna verksamheter med infrastrukturtjänster, och hårdvarutjänster underhåller IT-utrustning genom reparations- och garantiprogram. Företagets intäktsflöden är diversifierade över dessa segment utan överlappande kundbas. Compuage Infocom är ett av de mest populära företagen på Eulerpool.

Vanliga frågor om Compuage Infocom-aktien

EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar) för Compuage Infocom är −90,30 M INR år 2025.

EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar) för Compuage Infocom förändrades från −3,24 Mrd INR till −90,30 M INR, vilket motsvarar en förändring på −97,21 %. Värdet är högre än föregående år.

På Eulerpool kan du hitta den fullständiga historiska utvecklingen av EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar) Compuage Infocom sedan 2006 – med årliga värden, diagram och detaljerad analys.

EBITDA mäter operativ prestation före påverkan från finansieringsstruktur, skattesituation och icke-kontanta avskrivningsavgifter.

EBITDA = EBIT + Avskrivningar

EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar)s INR är en nyckelfaktor för investerare. Förändringar i denna nyckeltal kan signalera förbättrande eller försämrande fundamentala förhållanden, vilket direkt påverkar aktiekursen. På Eulerpool kan du följa EBITDA (Resultat före räntekostnader, skatter, avskrivningar och amorteringar)s Compuage Infocom historiskt och i realtid.

Hämta dessa data via Eulerpool API

100 000 anrop/mån gratis · inget kreditkort

Resultaträkning — Compuage Infocom

Alla nyckeltal — Compuage Infocom