Xplus

Xplus ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Xplus (XPL.WA) k 16. 10. 2026 je 42,49 %. V predchádzajúcom roku ROCE (Return on Capital Employed) bolo 35,42 % — zmena o 19,98 % (vyššie).

ROCE

42,49 %

YoY

19,98%

Naposledy aktualizované:

V roku 2025 bola výnosnosť vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Xplus 42,49 %, čo je nárast o 19,98% oproti 35,42 % ROCE v predchádzajúcom roku.

História Xplus ROCE

  • 3 roky

  • 10 rokov

  • 25 rokov

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
1. 1. 2018
26,31 PLN
1. 1. 2019
39,37 PLN
1. 1. 2020
64,54 PLN
1. 1. 2021
68,63 PLN
1. 1. 2022
45,74 PLN
1. 1. 2023
-30,12 PLN
1. 1. 2024
35,42 PLN
1. 1. 2025
42,49 PLN
História Xplus ROCE
ROKROCEYoY
42,49 %+19,98%
35,42 %-217,58%
-30,12 %-165,86%
45,74 %-33,35%
68,63 %+6,32%
64,54 %+63,92%
39,37 %+49,67%
26,31 %-24,79%
34,98 %+29,07%
27,10 %-197,62%
-27,76 %-252,53%
18,20 %—

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

Xplus Analýza akcií

Čo robí Xplus? Xplus je jednou z najobľúbenejších spoločností na Eulerpool.

ROCE v detailoch

Odhalenie rentability vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Xplus

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Xplus je finančný ukazovateľ, ktorý meria ziskovosť a efektívnosť podniku vo vzťahu k vloženému kapitálu. Vypočíta sa delením zisku pred úrokmi a daňami (EBIT) vloženým kapitálom. Vyššie ROCE naznačuje, že podnik efektívne využíva svoj kapitál na generovanie zisku.

Porovnanie rok ku roku

Ročná analýza ROCE spoločnosti Xplus poskytuje cenné uvidenia do jeho efektivity pri používaní kapitálu na generovanie zisku. Zvyšujúci sa ROCE naznačuje zlepšujúcu sa rentabilitu a operatívnu efektivitu, kým pokles môže signalizovať možné problémy s využívaním kapitálu alebo prevádzkové činnosti.

Dopady na investície

ROCE spoločnosti Xplus je kľúčový faktor pre investorov a analytikov pri hodnotení efektivity a rentability podniku. Vyššie ROCE môže urobiť podnik atraktívnou investíciou, pretože často naznačuje, že podnik dosahuje dostatočné zisky zo svojho vloženého kapitálu.

Interpretácia kolísania ROCE

Zmeny v ROCE spoločnosti Xplus sú dôsledkom variácií v EBIT alebo vo vloženom kapitále. Tieto kolísania poskytujú uvidenia do operatívnej efektivity, finančnej výkonnosti a strategickej finančnej správy podniku a podporujú investorov v informovanom rozhodovaní.

Často kladené otázky o akcii Xplus

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Xplus je 42,49 % v roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Xplus sa zmenil z 35,42 % na 42,49 %, čo predstavuje zmenu 19,98 %. Hodnota je vyššie ako v predchádzajúcom roku.

Na Eulerpool nájdete kompletnú historickú evolúciu Xplus ROCE (Return on Capital Employed) od roku 2006 – s ročnými hodnotami, grafmi a detailnou analýzou.

ROCE je ukazovateľ rentability a skratka pre Return on Capital Employed, teda výnosnosť vloženého kapitálu. Tento ukazovateľ zobrazuje pomer medzi operačným ziskom a vloženým úročeným kapitálom. Čím je vyššia výnosnosť vloženého kapitálu, tým efektívnejšie podnik hospodári a väčší je dôležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje časť ziskov, ktorá na konci obdobia nie je potrebná na rozšírenie podniku, ale stojí k dispozícii akcionárom.

Dobrá hodnota sa líši v závislosti od odvetvia a fázy vývoja spoločnosti. Na Eulopoole môžete porovnať ROCE (Return on Capital Employed)s Xplus s konkurentmi v sektore a priemerom odvetvia, aby ste posúdili, či je atraktívna.

Aby ste vyhodnotili ROCE (Return on Capital Employed)s, je nevyhnutné to porovnať so spoločnosťami v rovnakom odvetví a sektore. Na Eulopoole nájdete priame porovnania medzi spoločnosťami v odvetví pre ROCE (Return on Capital Employed).

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

Ziskovosť — Xplus

Všetky kľúčové ukazovatele — Xplus