IMS

IMS ROE

ROE (Return on Equity) spoločnosti IMS (IMS.WA) k 3. 11. 2026 je 21,00 %. V predchádzajúcom roku ROE (Return on Equity) bolo 26,01 % — zmena o -19,24 % (nižšie).

ROE

21,00 %

YoY

-19,24%

Naposledy aktualizované:

V roku 2025 bola návratnosť vlastného kapitálu (ROE) spoločnosti IMS 21,00 %, nárast o -19,24% oproti 26,01 % ROE v predchádzajúcom roku.

História IMS ROE

  • 3 roky

  • 10 rokov

  • 25 rokov

  • Max

ROE
Dátum
ROE
1. 1. 2018
50,89 PLN
1. 1. 2019
47,13 PLN
1. 1. 2020
15,53 PLN
1. 1. 2021
27,99 PLN
1. 1. 2022
23,45 PLN
1. 1. 2023
21,62 PLN
1. 1. 2024
26,01 PLN
1. 1. 2025
21,00 PLN
História IMS ROE
ROKROEYoY
21,00 %-19,24%
26,01 %+20,28%
21,62 %-7,79%
23,45 %-16,24%
27,99 %+80,21%
15,53 %-67,04%
47,13 %-7,37%
50,89 %+34,27%
37,90 %+25,07%
30,30 %-27,03%
41,53 %+30,56%
31,81 %—

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

IMS Analýza akcií

Čo robí IMS? Spoločnosť IMS SA generuje príjmy prostredníctvom služieb v oblasti senzorického marketingu, pričom sa zameriava na audio marketing, digitálne reklamný displeje a aromamarketing. Jej služby audio marketingu zahŕňajú výrobu a vysielanie hudobných formátov a audio reklamných spotov, zatiaľ čo digitálne reklamný displeje spočívajú vo vytváraní vizuálneho obsahu pre plazmové obrazovky. Aromamarketing pripravuje prispôsobené aroma projekty, ktoré sú v súlade s imidžom značky a špecifikami predajného miesta. Spoločnosť obsluhuje sektor maloobchodu a pohostinstva prostredníctvom riešení in-store reklamy, ako sú televízia v obchode, rozhlas a TV na predajnom mieste (POS TV), pričom využíva svoje dcérske spoločnosti Mood Factory, Tech Cave Sp z oo, Videotronic Media Solutions Sp z o o a Entertainment Group Sp z o o na poskytovanie integrovaných senzorických zážitkov. Hlavnými klientmi firmy sú podniky, ktoré sa snažia zlepšiť zapojenie zákazníkov prostredníctvom viaczmyslových prostredí. Reťazce maloobchodu a poskytovatelia ubytovacích služieb využívajú audio a vizuálny obsah od IMS SA na vytváranie atraktívnych atmosfér, zatiaľ čo riešenia aromamarketingu cielia na značky, ktoré chcú posilniť svoju identitu na fyzických lokalitách. Dcérske spoločnosti, ako je Mood Factory špecializujúca sa na audio marketing, Tech Cave v oblasti produkcie digitálnych reklamných displejov a Videotronic Media Solutions v oblasti reklamného obsahu, umožňujú IMS SA ponúkať komplexné balíčky senzorického marketingu naprieč viacerými bodmi kontaktu so zákazníkom. Príjmové toky IMS SA pochádzajú zo zmluvných vzťahov o poskytovaní služieb s klientmi z rôznych odvetví. Služby audio marketingu sa predávajú podnikom, ktoré potrebujú prispôsobené zvukové krajiny pre svoje priestory, riešenia digitálnych reklamných displejov cielia na miesta vyžadujúce dynamické vizuálne displeje a projekty aromamarketingu slúžia značkám, ktoré chcú posilniť svoj imidž prostredníctvom vône. Dcérske spoločnosti spoločnosti pôsobia ako špecializované jednotky v rámci širšieho ekosystému senzorického marketingu, čím zabezpečujú prispôsobené riešenia pre každý segment klientov bez priamej konkurencie medzi nimi. IMS je jednou z najobľúbenejších spoločností na Eulerpool.

ROE v detailoch

Dešifrovanie vlastného imania (ROE) spoločnosti IMS

Vnútorná výnosnosť kapitálu (ROE) spoločnosti IMS je základný ukazovateľ hodnotiaci ziskovosť podniku v pomere k jeho vlastnému imaniu. ROE, vypočítaná delením čistého zisku vlastným kapitálom akcionárov, ilustruje, ako efektívne spoločnosť generuje zisky z investícií svojich akcionárov. Vyššie ROE predstavuje zvýšenú efektívnosť a ziskovosť.

Porovnanie rok za rokom

Analýza ROE spoločnosti IMS na ročnej báze pomáha sledovať trendy ziskovosti a finančné výkony. Rastúca ROE naznačuje zvýšenú ziskovosť a tvorbu hodnoty pre akcionárov, zatiaľ čo klesajúca ROE môže poukazovať na problémy s generovaním zisku alebo s riadením vlastného kapitálu.

Vplyv na investície

ROE spoločnosti IMS je pre investorov kľúčová pri hodnotení ziskovosti, efektívnosti a investičnej atraktivity podniku. Silná ROE ukazuje schopnosť podniku meniť investície do vlastného kapitálu na zisky, čím zvyšuje jej príťažlivosť pre potenciálnych a súčasných investorov.

Interpretácia výkyvov ROE

Zmeny v ROE spoločnosti IMS môžu vyplývať z výkyvov čistého zisku, vlastného imania, alebo oboch. Tieto výkyvy sú skúmané s cieľom posúdiť efektivitu manažmentu, finančné stratégie ako aj s nimi súvisiace riziká a príležitosti, a pomáhajú investorom pri informovanom rozhodovaní.

Často kladené otázky o akcii IMS

ROE (Return on Equity) spoločnosti IMS je 21,00 % v roku 2025.

ROE (Return on Equity) spoločnosti IMS sa zmenil z 26,01 % na 21,00 %, čo predstavuje zmenu -19,24 %. Hodnota je nižšie ako v predchádzajúcom roku.

Na Eulerpool nájdete kompletnú historickú evolúciu IMS ROE (Return on Equity) od roku 2006 – s ročnými hodnotami, grafmi a detailnou analýzou.

Dobrá hodnota sa líši v závislosti od odvetvia a fázy vývoja spoločnosti. Na Eulopoole môžete porovnať ROE (Return on Equity)s IMS s konkurentmi v sektore a priemerom odvetvia, aby ste posúdili, či je atraktívna.

Aby ste vyhodnotili ROE (Return on Equity)s, je nevyhnutné to porovnať so spoločnosťami v rovnakom odvetví a sektore. Na Eulopoole nájdete priame porovnania medzi spoločnosťami v odvetví pre ROE (Return on Equity).

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

Ziskovosť — IMS

Všetky kľúčové ukazovatele — IMS