Company Directory
Companies in Franța
100.000+ companii înregistrate · Page 7 of 500
Cities
Paris 654.642Marseille 93.844Lyon 73.721Toulouse 50.349Nice 49.296Bordeaux 38.315Fort de France 33.901Montpellier 33.251Lille 29.327Nantes 28.747Strasbourg 25.915Saint Denis 25.736Boulogne Billancourt 23.300Aix en Provence 22.934rennes 21.626Neuilly sur Seine 19.195Grenoble 17.280Nîmes 16.314Montreuil 15.535Cannes 14.244Saint-Étienne 13.981Annecy 13.797Perpignan 13.752Reims 13.371Toulon 13.218Dijon 13.111Courbevoie 12.787Levallois Perret 12.695Villeurbanne 12.635Angers 11.805Rouen 11.582Aubervilliers 11.445Tours 11.279Clermont-Ferrand 11.188Baie Mahault 11.033Avignon 10.914
100.000+ results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1201 | Carcassonne | SAS | 2,5 mil. EUR | — | 1,3 mil. EUR | 2000 | Dissolved | |
| 1202 | Aniane | SAS | 130 K EURe | — | 100 EUR | 2011 | Dissolved | |
| 1203 | Montpellier | Sàrl | 112 K EUR | — | — | 2014 | Active | |
| 1204 | Yèbles | SAS | 3,9 mil. EUR | 8e | 501 K EUR | 2003 | Active | |
| 1205 | Paris | SAS | — | 4e | 466 K EUR | 2022 | Active | |
| 1206 | Paris | Sàrl | 1,9 mil. EURe | 75e | — | 1998 | Active | |
| 1207 | Crest | Sàrl | 288 K EUR | 2e | 10 K EUR | 2010 | Active | |
| 1208 | Tourrettes-sur-Loup | SAS | 130 K EURe | — | 1 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 1209 | Bourg-en-Bresse | Sàrl | 377 K EUR | 2e | — | 2005 | Active | |
| 1210 | Vertou | SAS | 12 mil. EURe | — | 161 mil. EUR | 2004 | Dissolved | |
| 1211 | Escaudœuvres | Sàrl | 81 K EURe | — | 150 K EUR | 2009 | Active | |
| 1212 | Sallanches | Sàrl | 1,3 mil. EUR | 4e | — | 1974 | Active | |
| 1213 | Craponne | Sàrl | 150 K EURe | 2e | — | 2010 | Active | |
| 1214 | Clichy | Sàrl | 200 K EURe | 4e | 5 K EUR | 2018 | Active | |
| 1215 | Saint-Aubin-de-Médoc | Sàrl | 33 K EUR | — | — | 2004 | Active | |
| 1216 | Le Bourget | — | 530 K EUR | — | — | 1994 | — | |
| 1217 | Calvisson | SAS | 10 K EUR | — | 25,5 mil. EUR | 2002 | Active | |
| 1218 | Paris | SAS | 188 K EUR | — | 5 K EUR | 2014 | Active | |
| 1219 | Toulouse | SAS | 1,3 mil. EUR | 2e | 20 K EUR | 2015 | Active | |
| 1220 | La Seyne-sur-mer | SAS | 78 K EURe | — | — | 2011 | Dissolved | |
| 1221 | Villeneuve-le-Roi | Sàrl | 46 K EUR | — | 10 K EUR | 2008 | Dissolved | |
| 1222 | Millery | SAS | 152 K EUR | — | — | 2013 | Active | |
| 1223 | Paris | Sàrl | 130 K EURe | 2e | 8 K EUR | 1997 | Active | |
| 1224 | Paris | SAS | 38 K EURe | — | — | 2020 | Active | |
| 1225 | Bidart | Sàrl | 42 K EURe | — | — | 2001 | Active | |
| 1226 | Aix-en-Provence | Sàrl | 180 K EURe | — | 1 K EUR | 2012 | Dissolved | |
| 1227 | Montpellier | Sàrl | 251 K EUR | — | 1 K EUR | 2013 | Active | |
| 1228 | Saint-Denis | SAS | 62 K EUR | — | 1 K EUR | 2020 | Dissolved | |
| 1229 | Strasbourg | SAS | 67 K EURe | — | 1,3 mil. EUR | 2016 | Active | |
| 1230 | Aurec-sur-Loire | SAS | 210 K EURe | — | 1 K EUR | 2015 | Dissolved | |
| 1231 | Chelles | SAS | 19 K EUR | — | 5 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 1232 | Cayenne | SAS | 61 K EURe | 2e | — | 2019 | Active | |
| 1233 | Noisy-le-Grand | Sàrl | 66 K EURe | — | — | 2016 | Active | |
| 1234 | Paris | Sàrl | 1,1 mil. EURe | 15e | 50 K EUR | 1999 | Active | |
| 1235 | Perpignan | SAS | 1,9 mil. EURe | 150e | 59 K EUR | 2011 | Active | |
| 1236 | Avranches | SELARL | — | 2e | — | 2021 | Active | |
| 1237 | Bezons | SAS | 3 K EURe | 2e | — | 2019 | Active | |
| 1238 | Tours | Sàrl | 640 K EURe | 8e | 8 K EUR | 2003 | Active | |
| 1239 | Douarnenez | Sàrl | 37 K EUR | — | — | 2007 | Dissolved | |
| 1240 | Paris | Sàrl | 76 K EUR | — | — | 2000 | Active | |
| 1241 | Coulommiers | Sàrl | 388 K EUR | 15e | 8 K EUR | 2016 | Active | |
| 1242 | Mondeville | Sàrl | 400 K EURe | — | 8 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 1243 | Castelnau-le-Lez | SAS | 12,1 mil. EUR | 35e | — | 1983 | Active | |
| 1244 | Le Cannet | Sàrl | 53 K EURe | — | — | 2014 | Active | |
| 1245 | Montélimar | Sàrl | 2,4 mil. EURe | — | 150 K EUR | 1989 | Dissolved | |
| 1246 | Thiers | Sàrl | 29 K EUR | — | 1 K EUR | 2011 | Active | |
| 1247 | Marseille | Sàrl | 92 K EURe | 4e | 1 K EUR | 2013 | Active | |
| 1248 | Charenton-le-Pont | SAS | 232 K EUR | — | 5 K EUR | 2020 | Dissolved | |
| 1249 | Villeneuve-Loubet | Sàrl | 100 K EURe | 4e | 30 K EUR | 2014 | Active | |
| 1250 | Lyon | Sàrl | 70 K EURe | 4e | — | 2006 | Active | |
| 1251 | Niort | Sàrl | 25 K EUR | — | — | 2016 | Active | |
| 1252 | Paris | SAS | 180 K EURe | — | 1 K EUR | 2018 | Dissolved | |
| 1253 | Saint-Pierre | SAS | 80 K EURe | — | 1 K EUR | 2011 | Dissolved | |
| 1254 | Bagneux | SAS | 65 K EURe | — | — | 2020 | Dissolved | |
| 1255 | Paris | SAS | 39 K EURe | — | — | 1986 | Active | |
| 1256 | La Chapelle-des-Fougeretz | Sàrl | 300 K EURe | — | — | 2018 | Active | |
| 1257 | Grenoble | — | 2 K EUR | 4e | 12 K EUR | 2015 | Active | |
| 1258 | Mandelieu-la-Napoule | SAS | 430 K EURe | 4e | 7 K EUR | 2009 | Active | |
| 1259 | Tarbes | Sàrl | 1,3 mil. EUR | 4e | 50 K EUR | 1983 | Active | |
| 1260 | Caudebec-lès-Elbeuf | Sàrl | 101 K EUR | — | 1 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 1261 | Gisors | Sàrl | 760 K EURe | 4e | — | 1994 | Active | |
| 1262 | Cesson-Sévigné | SAS | 98 K EUR | 4e | 625 EUR | 2020 | Active | |
| 1263 | Guilly | AB | 840 K EURe | 15e | 1 K EUR | 2020 | Active | |
| 1264 | Décines-Charpieu | AB | 363 K EUR | — | 20 K EUR | 2013 | Active | |
| 1265 | Clarensac | Sàrl | 96 K EURe | — | 560 K EUR | 2014 | Active | |
| 1266 | Annecy | SAS | 1,1 mil. EUR | — | — | 1969 | Active | |
| 1267 | Charenton-le-Pont | Sàrl | 93 K EUR | — | 1 K EUR | 2018 | Dissolved | |
| 1268 | Paris | SAS | 210 K EURe | — | 1 mil. EUR | 2006 | Active | |
| 1269 | Villeneuve-de-Berg | Sàrl | 52 K EUR | — | 1 K EUR | 2021 | Active | |
| 1270 | Brive-la-Gaillarde | Sàrl | 790 K EURe | — | 15 K EUR | 2001 | Dissolved | |
| 1271 | Saint-Marcel-lès-Valence | Sàrl | 850 K EURe | 4e | 3 K EUR | 2010 | Active | |
| 1272 | Marolles-en-Brie | Sàrl | 32 K EURe | — | 8 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 1273 | Paris | Sàrl | 0 EUR | — | — | 2019 | Active | |
| 1274 | Tourrettes-sur-Loup | Sàrl | 17 K EUR | — | 1 K EUR | 2021 | Active | |
| 1275 | Aulnay-Sous-Bois | SAS | 140 K EURe | — | 5 K EUR | 2018 | Active | |
| 1276 | Haguenau | SAS | 2 K EUR | — | 608 K EUR | 2018 | Active | |
| 1277 | Strasbourg | SAS | 89 K EURe | — | 0 EUR | 2021 | Active | |
| 1278 | Cabriès | SAS | 21 K EUR | — | — | 2020 | Active | |
| 1279 | Saint-Paul-lès-Dax | SAS | 340 K EURe | — | — | 2015 | Active | |
| 1280 | Lambesc | SAS | 1 mil. EURe | 15e | 8 K EUR | 2004 | Dissolved | |
| 1281 | Thann | SAS | 6 K EUR | — | 1 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 1282 | Paris | Sàrl | 750 K EURe | 2e | 10 K EUR | 1997 | Active | |
| 1283 | Bruges | SAS | 790 K EURe | 15e | 5 K EUR | 2018 | Active | |
| 1284 | Audenge | Sàrl | 1,1 mil. EURe | 4e | — | 2005 | Active | |
| 1285 | Saint-Baldoph | Sàrl | 68 K EURe | — | 1 K EUR | 2011 | Active | |
| 1286 | Charenton-le-Pont | SAS | 29 K EUR | — | 1 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 1287 | Thiais | SAS | 300 K EURe | 8e | — | 2019 | Active | |
| 1288 | Vertou | SAS | 1,7 mil. EURe | 15e | 10 K EUR | 2010 | Active | |
| 1289 | Saint-Maur-des-Fossés | SAS | 166 K EUR | — | 30 K EUR | 2012 | Dissolved | |
| 1290 | Élancourt | SAS | 85 K EURe | — | 2 K EUR | 2019 | Active | |
| 1291 | Ostwald | Sàrl | 830 K EURe | 8e | 20 K EUR | 1996 | Active | |
| 1292 | Paris | Sàrl | 1,5 mil. EUR | 4e | 1 K EUR | 2018 | Active | |
| 1293 | Paris | Sàrl | 37 K EURe | — | — | 2013 | Active | |
| 1294 | Meyzieu | SAS | 47 K EUR | — | 202 K EUR | 2009 | Active | |
| 1295 | Bondoufle | SAS | 1,1 mil. EUR | 4e | 150 K EUR | 2005 | Active | |
| 1296 | Laillé | Sàrl | 870 K EURe | 4e | — | 1988 | Active | |
| 1297 | Paris | Sàrl | 1,2 mil. EUR | — | 12 K EUR | 2014 | Dissolved | |
| 1298 | La Lucerne-d'Outremer | SAS | 9 K EURe | — | — | 2020 | Active | |
| 1299 | Marseille | Sàrl | 760 K EURe | 4e | 510 EUR | 2018 | Active | |
| 1300 | Alata | SAS | 230 K EURe | 4e | 600 EUR | 2020 | Active | |
| 1301 | Orléans | Sàrl | 415 K EUR | 2e | 15 K EUR | 2004 | Active | |
| 1302 | Asnières-sur-Seine | SAS | 72 K EURe | — | — | 1993 | Active | |
| 1303 | Saint-Herblain | SAS | 4,5 mil. EUR | 8e | 100 K EUR | 2001 | Active | |
| 1304 | Saint-Herblain | SAS | 655 K EUR | 2e | 125 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 1305 | Saint-Herblain | Sàrl | 465 K EUR | 4e | 10 K EUR | 2007 | Active | |
| 1306 | Saint-Herblain | SAS | 221 K EUR | — | 350 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 1307 | Saint-Herblain | SAS | 200 mil. EURe | 75e | — | 1991 | Active | |
| 1308 | Saint-Herblain | SAS | 130 K EURe | — | 50 K EUR | 2019 | Active | |
| 1309 | Saint-Herblain | SAS | 2,6 mil. EUR | 4e | 100 K EUR | 2003 | Active | |
| 1310 | La Rochelle | SNC | 11 K EUR | — | 1 K EUR | 2014 | Active | |
| 1311 | Rennes | SAS | 3,1 mil. EUR | 4e | 125 K EUR | 2017 | Active | |
| 1312 | Saint-Herblain | SAS | 4,7 mil. EUR | 4e | 100 K EUR | 2001 | Active | |
| 1313 | Le Mans | SAS | 3,4 mil. EUR | 8e | 120 K EUR | 2012 | Active | |
| 1314 | Chevilly-Larue | SAS | 5,1 mil. EUR | 8e | 120 K EUR | 2014 | Active | |
| 1315 | Machecoul-Saint-Même | SAS | 1,9 mil. EUR | 4e | 150 K EUR | 2001 | Active | |
| 1316 | Nantes | SAS | 1,3 mil. EUR | 2e | 126 K EUR | 2018 | Active | |
| 1317 | Bayonne | SAS | 2,3 mil. EUR | 4e | 120 K EUR | 2017 | Active | |
| 1318 | Bordeaux | SAS | 4 mil. EUR | 4e | 113 K EUR | 2011 | Active | |
| 1319 | Bordeaux | SAS | 3,2 mil. EUR | 4e | 100 K EUR | 2001 | Active | |
| 1320 | Bressuire | SAS | 2 mil. EUR | 2e | 1,3 mil. EUR | 2018 | Active | |
| 1321 | Brest | SAS | 3,1 mil. EUR | 4e | 123 K EUR | 2016 | Active | |
| 1322 | Rennes | SAS | 3,1 mil. EUR | 4e | 100 K EUR | 2003 | Active | |
| 1323 | Caen | SAS | 1,1 mil. EUR | 4e | 127 K EUR | 2019 | Active | |
| 1324 | Chartres | SAS | 1,8 mil. EUR | 4e | 100 K EUR | 2008 | Active | |
| 1325 | Clermont-Ferrand | SAS | 1,4 mil. EUR | 4e | 120 K EUR | 2017 | Active | |
| 1326 | Colmar | SAS | 1,1 mil. EUR | 2e | 126 K EUR | 2018 | Active | |
| 1327 | Dijon | SAS | 1,8 mil. EUR | 4e | 120 K EUR | 2017 | Active | |
| 1328 | Fougères | SAS | — | 2e | 134 K EUR | 2022 | Active | |
| 1329 | Saint-Herblain | SAS | 1 mil. EUR | 2e | 100 K EUR | 2008 | Active | |
| 1330 | Laval | SAS | 854 K EUR | 2e | 127 K EUR | 2019 | Active | |
| 1331 | Saint-Herblain | Sàrl | 170 K EURe | — | 90 K EUR | 2005 | Active | |
| 1332 | Lille | SAS | 2,4 mil. EUR | 2e | 120 K EUR | 2017 | Active | |
| 1333 | Limoges | SAS | 218 K EUR | 4e | 126 K EUR | 2018 | Active | |
| 1334 | Sainte-Geneviève-des-Bois | SAS | 1,2 mil. EUR | 4e | 125 K EUR | 2017 | Active | |
| 1335 | Lorient | SAS | 2,5 mil. EUR | 4e | 120 K EUR | 2013 | Active | |
| 1336 | Saint-Herblain | SAS | 134 K EUR | 4e | 125 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 1337 | Lyon | SAS | 1,3 mil. EUR | 4e | 125 K EUR | 2015 | Active | |
| 1338 | Metz | SAS | 2 mil. EUR | 4e | 123 K EUR | 2016 | Active | |
| 1339 | Mont-de-Marsan | — | — | 2e | — | 2022 | — | |
| 1340 | Saint-Martin-des-Champs | SAS | 1,8 mil. EUR | 4e | 126 K EUR | 2018 | Active | |
| 1341 | Ludres | SAS | 1,7 mil. EUR | 2e | 123 K EUR | 2016 | Active | |
| 1342 | Nantes | SAS | 2,5 mil. EUR | 2e | 100 K EUR | 2001 | Active | |
| 1343 | Orléans | SAS | 28 K EUR | — | 121 K EUR | 2015 | Dissolved | |
| 1344 | Saint-Herblain | SAS | 620 K EURe | — | 100 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 1345 | Billère | SAS | 1,1 mil. EUR | 4e | 120 K EUR | 2014 | Active | |
| 1346 | Pessac | SAS | 5,6 mil. EUR | 4e | 100 K EUR | 2008 | Active | |
| 1347 | Saint-Paul-Trois-Châteaux | SAS | 1,9 mil. EUR | 8e | 125 K EUR | 2015 | Active | |
| 1348 | Le Puy-en-Velay | SAS | 1,8 mil. EUR | 4e | 125 K EUR | 2017 | Active | |
| 1349 | Saint-Herblain | SAS | 6,4 mil. EUR | 4e | 100 K EUR | 2007 | Active | |
| 1350 | Le Mans | SAS | — | 2e | 134 K EUR | 2022 | Active | |
| 1351 | Saint-Herblain | SAS | 1,1 mil. EUR | — | 120 K EUR | 2008 | Dissolved | |
| 1352 | Tours | SAS | 2,6 mil. EUR | 4e | 120 K EUR | 2014 | Active | |
| 1353 | Valence | SAS | 862 K EUR | 4e | 126 K EUR | 2018 | Active | |
| 1354 | Vannes | SAS | 2,1 mil. EUR | 4e | 126 K EUR | 2018 | Active | |
| 1355 | Saint-Herblain | SAS | 2,5 mil. EUR | 2e | 100 K EUR | 2007 | Active | |
| 1356 | Vitré | SAS | 2,2 mil. EUR | 4e | 120 K EUR | 2015 | Active | |
| 1357 | Le Vigan | SAS | 10 K EURe | — | — | 2015 | Dissolved | |
| 1358 | Paris | SAS | 960 K EURe | 35e | 10 K EUR | 2011 | Active | |
| 1359 | Cazouls-lès-Béziers | AB | 180 K EURe | — | 4 K EUR | 2010 | Active | |
| 1360 | Tuffalun | SAS | 268 K EUR | — | 8 K EUR | — | Active | |
| 1361 | Villepinte | SAS | 410 EURe | — | 1 K EUR | 2012 | Dissolved | |
| 1362 | Paris | Sàrl | 136 K EUR | — | 8 K EUR | 1944 | Active | |
| 1363 | Pomarez | Sàrl | 1 mil. EURe | 15e | 390 K EUR | 2004 | Active | |
| 1364 | Sanary-sur-mer | SAS | 83 K EURe | — | 2 K EUR | 2009 | Dissolved | |
| 1365 | La Bretonnière-la-Claye | Sàrl | 280 K EURe | 8e | — | 2014 | Active | |
| 1366 | Lunel | Sàrl | 616 K EUR | — | 1 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 1367 | Les Sorinières | SAS | 1,4 mil. EURe | 8e | 120 K EUR | 2021 | Active | |
| 1368 | Pornichet | Sàrl | 1,1 mil. EURe | — | 8 K EUR | 2019 | Active | |
| 1369 | Antibes | Sàrl | 370 K EURe | — | 1 K EUR | 2014 | Active | |
| 1370 | Nanterre | Sàrl | 85 K EURe | — | 1 K EUR | 2011 | Dissolved | |
| 1371 | Palaiseau | SAS | — | 2e | — | 2020 | Active | |
| 1372 | Les Pavillons-Sous-Bois | Sàrl | 18 K EUR | — | 8 K EUR | 1990 | Dissolved | |
| 1373 | Marseille | Sàrl | 133 K EUR | — | 1 K EUR | 2013 | Active | |
| 1374 | La Colle-sur-Loup | Sàrl | 190 K EURe | — | 10 K EUR | 2018 | Active | |
| 1375 | Sainte-Croix-du-Verdon | Sàrl | 30 K EURe | — | — | 1900 | Active | |
| 1376 | Charbonnières-les-Bains | SAS | 500 K EURe | 8e | 41 K EUR | 1996 | Active | |
| 1377 | Pont-Saint-Martin | SAS | 1,9 mil. EUR | 35e | 84 K EUR | 2005 | Active | |
| 1378 | Mont-Saint-Aignan | SAS | 22 K EURe | — | 40 K EUR | 2008 | Active | |
| 1379 | Auxerre | Sàrl | 540 K EURe | 2e | 8 K EUR | 2010 | Active | |
| 1380 | Saint-Jean-de-Védas | Sàrl | 560 K EURe | 15e | 65 K EUR | 2015 | Active | |
| 1381 | Montargis | Sàrl | 2,9 mil. EUR | 15e | 108 K EUR | 2007 | In liquidation | |
| 1382 | Metz | Sàrl | 817 K EUR | 8e | — | 2000 | Active | |
| 1383 | Mérignac | Sàrl | 968 K EUR | 15e | — | 1994 | Active | |
| 1384 | Blanquefort | SAS | 1,1 mil. EURe | 8e | 48 K EUR | 1990 | Active | |
| 1385 | Puilboreau | Sàrl | 540 K EURe | 15e | 8 K EUR | 2007 | Active | |
| 1386 | Paris | Sàrl | 1,5 mil. EUR | — | 230 K EUR | 1985 | Dissolved | |
| 1387 | Lafrançaise | Sàrl | 6 K EURe | — | 8 K EUR | 2003 | Dissolved | |
| 1388 | Stains | SAS | 3,4 mil. EURe | 35e | — | 1974 | Active | |
| 1389 | Lyon | Sàrl | 5 K EUR | — | 8 K EUR | 1998 | Dissolved | |
| 1390 | Roubaix | Sàrl | 45 K EUR | — | — | 2007 | Active | |
| 1391 | Boën-sur-Lignon | Sàrl | 83 K EUR | — | — | 1996 | Active | |
| 1392 | Vallan | Sàrl | 56 K EURe | — | — | 2014 | Active | |
| 1393 | Burcy | Sàrl | 67 K EUR | — | 41 K EUR | — | Active | |
| 1394 | Caumont-sur-Durance | Sàrl | 260 K EURe | 2e | 10 K EUR | 2011 | Active | |
| 1395 | Puceul | Sàrl | 2,6 mil. EURe | 35e | 150 K EUR | 2004 | Active | |
| 1396 | Paris | SAS | 730 K EURe | — | 350 K EUR | 2018 | Dissolved | |
| 1397 | Clermont-Ferrand | SAS | 1,5 mil. EURe | 35e | 168 K EUR | 1991 | Active | |
| 1398 | Saint-Priest | SAS | 1,1 mil. EUR | 2e | 3,6 mil. EUR | 1998 | Active | |
| 1399 | Le Taillan-Médoc | Sàrl | 357 K EUR | 4e | — | 1991 | Active | |
| 1400 | Saint-Jean | SAS | 12,6 mil. EUR | 35e | 1 mil. EUR | 2004 | Active |