Company Directory
Companies in Franța
30.290 companii înregistrate · Page 5 of 152
Cities
Paris 654.642Marseille 93.844Lyon 73.721Toulouse 50.349Nice 49.296Bordeaux 38.315Fort de France 33.901Montpellier 33.251Lille 29.327Nantes 28.747Strasbourg 25.915Saint Denis 25.736Boulogne Billancourt 23.300Aix en Provence 22.934rennes 21.626Neuilly sur Seine 19.195Grenoble 17.280Nîmes 16.314Montreuil 15.535Cannes 14.244Saint-Étienne 13.981Annecy 13.797Perpignan 13.752Reims 13.371Toulon 13.218Dijon 13.111Courbevoie 12.787Levallois Perret 12.695Villeurbanne 12.635Angers 11.805Rouen 11.582Aubervilliers 11.445Tours 11.279Clermont-Ferrand 11.188Baie Mahault 11.033Avignon 10.914
30.290 results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 801 | Saint-Herblain | SAS | 25,1 mil. EUR | — | 1,3 mil. EUR | 1997 | Active | |
| 802 | Aix-les-Bains | SAS | 198,7 mil. EUR | 35e | 15 mil. EUR | 1983 | Active | |
| 803 | Aix-en-Provence | SAS | 79,6 mil. EUR | 150e | 2,1 mil. EUR | 1964 | Active | |
| 804 | Boulogne-Billancourt | SAS | 64,5 mil. EUR | 750e | 6,1 mil. EUR | 2012 | Active | |
| 805 | Marseille | SA | 11,4 mil. EUR | 35e | 14,3 mil. EUR | 2020 | Active | |
| 806 | Nevers | SA | 10,3 mil. EUR | 35e | 8 mil. EUR | 1985 | Active | |
| 807 | Auxerre | SAS | 34,9 mil. EUR | 225e | 31 mil. EUR | 2001 | Active | |
| 808 | Paris | — | 19,2 mil. EUR | 75e | — | 1999 | — | |
| 809 | Evron | Sàrl | 59,1 mil. EUR | 75e | — | 1992 | Active | |
| 810 | Pierrelaye | Sàrl | 10 mil. EUR | 35e | 112 K EUR | 1999 | Active | |
| 811 | Bétheny | SAS | 14 mil. EUR | 35e | 3,5 mil. EUR | 1975 | Active | |
| 812 | Rillieux-la-Pape | SAS | 21,8 mil. EUR | 35e | — | 1995 | Active | |
| 813 | Brie | SAS | 11,1 mil. EUR | 35e | 50 K EUR | 1999 | Active | |
| 814 | Paris | SAS | 292,5 mil. EUR | — | 35 mil. EUR | 1957 | Active | |
| 815 | Le Neubourg | SAS | 60,1 mil. EUR | — | 12 mil. EUR | 2010 | Active | |
| 816 | Mordelles | Sàrl | 91,9 mil. EUR | 2e | 2,4 mil. EUR | 2004 | Active | |
| 817 | Cesson-Sévigné | SAS | 10,6 mil. EUR | 35e | — | 1991 | Active | |
| 818 | Juziers | SAS | 14,3 mil. EUR | — | 506 K EUR | 2002 | Active | |
| 819 | Breuillet | SAS | 75,6 mil. EUR | 75e | 2,6 mil. EUR | 1987 | Active | |
| 820 | Paris | Sàrl | 82,5 mil. EUR | 75e | 1,9 mil. EUR | 2000 | Active | |
| 821 | Tillé | SAS | 17 mil. EUR | 150e | 623 K EUR | 1984 | Active | |
| 822 | Abbeville | SAS | 41,4 mil. EUR | 150e | 240 K EUR | 1983 | Active | |
| 823 | Wasquehal | SAS | 29,1 mil. EUR | 35e | 100 K EUR | 2012 | Active | |
| 824 | Boulogne-Billancourt | SAS | 10,3 mil. EUR | — | 4 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 825 | Dompierre-sur-Yon | SAS | 55,7 mil. EUR | — | 360 K EUR | 1980 | Active | |
| 826 | Sarreguemines | SAS | 11,9 mil. EUR | — | 305 K EUR | 1992 | Active | |
| 827 | Paris | — | 530 mil. EURe | 4e | — | 2003 | — | |
| 828 | Saint-Ouen | SAS | 19,4 mil. EUR | — | 800 K EUR | 2010 | Active | |
| 829 | Saint-Ouen | SAS | 191,2 mil. EUR | 35e | 1 mil. EUR | 2013 | Active | |
| 830 | Lyon | SAS | 17,5 mil. EUR | — | 690 K EUR | 2008 | Dissolved | |
| 831 | Villeurbanne | SAS | 206 mil. EUR | 3.500e | 17,1 mil. EUR | 1990 | Active | |
| 832 | Blagnac | SAS | 39,2 mil. EUR | — | 1,6 mil. EUR | 1974 | Active | |
| 833 | Villeurbanne | SAS | 168,7 mil. EUR | — | 20,3 mil. EUR | 1993 | Active | |
| 834 | Saint-Jean | SAS | 258,9 mil. EUR | 1.500e | 10,2 mil. EUR | 1983 | Active | |
| 835 | Guyancourt | SAS | 220,6 mil. EUR | 1.500e | 12,7 mil. EUR | 1980 | Active | |
| 836 | Blagnac | SAS | 78,5 mil. EUR | 750e | 6 mil. EUR | 1998 | Active | |
| 837 | Villeurbanne | SAS | 24,8 mil. EUR | — | 100 K EUR | 2016 | Active | |
| 838 | Vivonne | Sàrl | 17,1 mil. EUR | — | 8 K EUR | 2018 | Dissolved | |
| 839 | Vitrolles | SAS | 17 mil. EUR | 35e | 270 K EUR | 1993 | Active | |
| 840 | Saint-Quentin | SAS | 75,4 mil. EUR | 750e | 451 K EUR | 1993 | Active | |
| 841 | Chambéry | SAS | 20,2 mil. EUR | — | — | 2005 | Active | |
| 842 | Meaux | Sàrl | 15,4 mil. EUR | — | 100 K EUR | 2005 | Active | |
| 843 | Lyon | SAS | 15,7 mil. EUR | 75e | 15 K EUR | 2011 | Active | |
| 844 | Paris | SAS | 870 mil. EURe | — | 307,4 mil. EUR | 2007 | Active | |
| 845 | Champfromier | SA | 938,3 mil. EUR | 1.500e | 21,2 mil. EUR | 1980 | Active | |
| 846 | Boulogne-Billancourt | N.V. | 13,1 mil. EUR | — | 4,3 mil. EUR | 2023 | Active | |
| 847 | Montataire | SAS | 217,9 mil. EUR | — | 277 mil. EUR | 1968 | Active | |
| 848 | Neuville-sur-Saône | SAS | 21,1 mil. EUR | 75e | 100 K EUR | 2005 | Active | |
| 849 | Chablis | SAS | 16,1 mil. EUR | — | 300 K EUR | 1985 | Dissolved | |
| 850 | Courbevoie | SAS | 11,5 mil. EUR | 15e | 3 mil. EUR | 2013 | Active | |
| 851 | Courbevoie | SAS | 198 mil. EUR | 150e | 2,6 mil. EUR | 1975 | Active | |
| 852 | TOULOUSE | — | 14 mil. EUR | — | — | 1993 | — | |
| 853 | Maumusson-Laguian | SAS | 11,6 mil. EUR | 15e | — | 1994 | Active | |
| 854 | Semoy | SAS | 12,7 mil. EUR | 75e | 160 K EUR | 1987 | Active | |
| 855 | Mâcon | SAS | 68,9 mil. EUR | 75e | 100 K EUR | 1998 | Active | |
| 856 | Prades | SAS | 42,8 mil. EUR | — | — | 1978 | Active | |
| 857 | Mions | SAS | 10,6 mil. EUR | — | 927 K EUR | 1979 | Dissolved | |
| 858 | Champigneulles | SNC | 31,3 mil. EUR | 150e | — | 1999 | Active | |
| 859 | Valence | SAS | 18,4 mil. EUR | 75e | 989 K EUR | 2003 | Active | |
| 860 | Saint-Gonnery | SAS | 23,7 mil. EUR | 225e | — | 1988 | Active | |
| 861 | Limoges | SAS | 17,2 mil. EUR | 150e | 3,1 mil. EUR | 2003 | Active | |
| 862 | Issy-les-Moulineaux | SAS | 14 mil. EUR | 75e | 614 K EUR | 2009 | Active | |
| 863 | Issy-les-Moulineaux | SA | 330,4 mil. EUR | 15e | 13,8 mil. EUR | 1954 | Active | |
| 864 | Paris | SA | 98 mil. EURe | 15e | 203,4 mil. EUR | 2021 | Active | |
| 865 | Clichy | Sàrl | 12,9 mil. EUR | 35e | — | 1993 | Active | |
| 866 | Paris | SAS | 47 mil. EUR | 225e | 5 K EUR | 2021 | Active | |
| 867 | Paris | SAS | 12,1 mil. EUR | — | 936 K EUR | 2014 | Active | |
| 868 | Argenteuil | SAS | 24,1 mil. EUR | 75e | 500 K EUR | 2001 | Active | |
| 869 | Plaisir | SAS | 11,3 mil. EUR | — | 450 K EUR | 1980 | Active | |
| 870 | Tarascon | SAS | 13,2 mil. EUR | 35e | — | 1961 | Active | |
| 871 | Champigny-sur-Marne | SAS | 19,6 mil. EUR | 75e | 1 mil. EUR | 1987 | Active | |
| 872 | Villeneuve-le-Roi | SAS | 27,5 mil. EUR | — | — | 1987 | Active | |
| 873 | Rumilly | SAS | 10,5 mil. EUR | 75e | 201 K EUR | 2006 | Active | |
| 874 | Fontenay-sur-Eure | SAS | 15,6 mil. EUR | 75e | 1 mil. EUR | 1997 | Active | |
| 875 | Sélestat | SAS | 27,9 mil. EUR | — | 16 mil. EUR | 1965 | Active | |
| 876 | Mérignac | Sàrl | 17,6 mil. EUR | 35e | 8 K EUR | 1999 | Active | |
| 877 | Loyettes | SAS | 51,9 mil. EUR | 2e | 5,4 mil. EUR | 1989 | Active | |
| 878 | Courbevoie | SAS | 79,4 mil. EUR | — | — | 1995 | Active | |
| 879 | Bois-Colombes | SA | 55,3 mil. EUR | 150e | 43,1 mil. EUR | 2012 | Active | |
| 880 | Bouville | SAS | 13,1 mil. EUR | 4e | 15,1 mil. EUR | 2011 | Active | |
| 881 | GENNEVILLIERS | — | 50,5 mil. EUR | — | — | 1964 | — | |
| 882 | Albertville | SAS | 147,2 mil. EUR | 750e | 5,1 mil. EUR | 1990 | Active | |
| 883 | Albert | SAS | 34,2 mil. EUR | — | 154 K EUR | 1978 | Active | |
| 884 | Lentilly | SAS | 27,4 mil. EUR | 150e | 320 K EUR | 1959 | Active | |
| 885 | Saumur | SAS | 33,3 mil. EUR | 8e | 289 K EUR | 1954 | Active | |
| 886 | Montfa | SAS | 18,8 mil. EUR | 35e | 1,6 mil. EUR | 2014 | Active | |
| 887 | Allouagne | SAS | 26,7 mil. EUR | — | 48 K EUR | 1992 | Active | |
| 888 | Puygouzon | — | 14,8 mil. EUR | 15e | — | 2002 | — | |
| 889 | Saint-Georges-sur-Loire | SAS | 33,1 mil. EUR | 75e | 1,6 mil. EUR | 2004 | Active | |
| 890 | Millau | SAS | 17,9 mil. EUR | 75e | 110 K EUR | 1991 | Active | |
| 891 | Paris | SAS | 78 mil. EURe | 2e | 45 K EUR | 2011 | Active | |
| 892 | Puteaux | SAS | 10,2 mil. EUR | — | 38 K EUR | 2001 | Active | |
| 893 | La Trinite | SAS | 92,4 mil. EUR | 35e | 17 mil. EUR | 2004 | Active | |
| 894 | Saint-Louis | SA | 254,4 mil. EUR | 75e | 13,4 mil. EUR | 1991 | Active | |
| 895 | Le Moule | SAS | 174,3 mil. EUR | 75e | 37,1 mil. EUR | 1995 | Active | |
| 896 | Puteaux | SAS | 54,2 mil. EUR | 150e | 1,2 mil. EUR | 1971 | Active | |
| 897 | Sainte-Marie | SAS | 13,5 mil. EUR | 15e | 50 K EUR | 2005 | Active | |
| 898 | Hirsingue | SAS | 48,5 mil. EUR | 150e | 40 K EUR | 2006 | Active | |
| 899 | Longeville-lès-Saint-Avold | SAS | 11,1 mil. EUR | 35e | — | 1948 | Active | |
| 900 | Danjoutin | SAS | 16,4 mil. EUR | 75e | — | 1946 | Active | |
| 901 | Massy | SAS | 30,2 mil. EUR | — | 200 K EUR | 1898 | Active | |
| 902 | Les Ulis | SAS | 212,6 mil. EUR | 35e | 100 K EUR | 2000 | Active | |
| 903 | LES ULIS | — | 1,1 mld. EUR | — | — | 1992 | — | |
| 904 | Mauriac | SAS | 27,9 mil. EUR | 75e | 30 K EUR | 2018 | Active | |
| 905 | Le Havre | — | 75,6 mil. EUR | — | — | 2005 | Active | |
| 906 | Villebon-sur-Yvette | SAS | 26,1 mil. EUR | 150e | 2,3 mil. EUR | 1995 | Active | |
| 907 | Croix | SAS | 18,8 mil. EUR | 75e | 82 K EUR | 1983 | Active | |
| 908 | Saint-Louis | SAS | 121,4 mil. EUR | — | 2,4 mil. EUR | 1992 | Active | |
| 909 | Paris | SAS | 58,3 mil. EUR | 15e | 100 K EUR | 2020 | Active | |
| 910 | Neuilly-sur-Seine | SAS | 52,4 mil. EUR | — | 12,2 mil. EUR | 2011 | Active | |
| 911 | Clairac | — | 202,3 mil. EUR | 2e | — | 2009 | Active | |
| 912 | Civrieux | SA | 494,1 mil. EUR | — | 23,7 mil. EUR | 1976 | Active | |
| 913 | Offendorf | SAS | 11,5 mil. EUR | — | 100 K EUR | 1973 | Active | |
| 914 | Rosny-Sous-Bois | SAS | 18,4 mil. EUR | 35e | 240 K EUR | 1991 | Active | |
| 915 | Châtillon-en-Vendelais | SAS | 20,5 mil. EUR | 35e | 1,6 mil. EUR | 2004 | Active | |
| 916 | Paris | SAS | 84,2 mil. EUR | — | 92,5 mil. EUR | 1900 | Active | |
| 917 | Villepinte | Sàrl | 16,7 mil. EUR | — | 185 K EUR | 2011 | Active | |
| 918 | Thyez | SAS | 10,9 mil. EUR | — | 1,3 mil. EUR | 1982 | Dissolved | |
| 919 | Beaune | Sàrl | 279,9 mil. EUR | 750e | 12 mil. EUR | 2002 | Active | |
| 920 | Ennery | Sàrl | 232,8 mil. EUR | 750e | 2,8 mil. EUR | 2007 | Active | |
| 921 | Villepinte | Sàrl | 17,1 mil. EUR | 150e | 88 K EUR | 2011 | Active | |
| 922 | Cestas | Sàrl | 382,4 mil. EUR | 750e | 114,4 mil. EUR | 1995 | Active | |
| 923 | Dammartin-en-Goële | Sàrl | 385,1 mil. EUR | 1.500e | 30,5 mil. EUR | 1997 | Active | |
| 924 | Oytier-Saint-Oblas | Sàrl | 251 mil. EUR | — | 2,8 mil. EUR | 2002 | Active | |
| 925 | Sauvian | Sàrl | 10,9 mil. EUR | — | 78,5 mil. EUR | 1995 | Active | |
| 926 | Ablis | Sàrl | 291,8 mil. EUR | — | 109,6 mil. EUR | 2001 | Active | |
| 927 | Saint-Sulpice-la-Pointe | Sàrl | 260,2 mil. EUR | — | 33,6 mil. EUR | 1995 | Active | |
| 928 | Ciboure | SAS | 11 mil. EURe | — | 12,2 mil. EUR | 2004 | Active | |
| 929 | Gueux | Sàrl | 267,8 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2007 | Active | |
| 930 | Villepinte | Sàrl | 140,8 mil. EUR | 4e | 3,9 mld. EUR | 1994 | Active | |
| 931 | Altkirch | SAS | 69 mil. EUR | — | 240 K EUR | 1987 | Active | |
| 932 | Guiclan | SA | 42,4 mil. EUR | — | — | 1989 | Active | |
| 933 | Saint-Thibault-des-Vignes | SAS | 12,4 mil. EUR | — | 500 K EUR | 1973 | Active | |
| 934 | Colombes | SA | 190 mil. EURe | 2e | 58,4 mil. EUR | 2014 | Active | |
| 935 | Colombes | SAS | 382,6 mil. EUR | 750e | 1,5 mil. EUR | 1960 | Active | |
| 936 | Le Haillan | SAS | 10,3 mil. EUR | 35e | 1,7 mil. EUR | 2001 | Active | |
| 937 | Arçonnay | SAS | 120,2 mil. EUR | — | — | 1978 | Active | |
| 938 | Puteaux | SAS | 22,7 mil. EUR | 150e | 50 K EUR | 2019 | Active | |
| 939 | Paris | SAS | 22,4 mil. EUR | 150e | 1,1 mil. EUR | 1946 | Active | |
| 940 | Paris | SELARL | 16,3 mil. EUR | — | 41 K EUR | 2003 | Active | |
| 941 | Paris | SA | 24,7 mil. EUR | — | 29 mil. EUR | 1995 | Active | |
| 942 | Courbevoie | SAS | 22,7 mil. EUR | 75e | 2,5 mil. EUR | 2005 | Active | |
| 943 | Hénin-Beaumont | SAS | 10,3 mil. EUR | 15e | 247 K EUR | 2010 | Active | |
| 944 | Levallois-Perret | SAS | 323,2 mil. EUR | 150e | 37 K EUR | 2006 | Active | |
| 945 | Saint-Ouen | SAS | 10,5 mil. EUR | 35e | 500 K EUR | 2009 | Active | |
| 946 | Wormhout | Sàrl | 29,5 mil. EUR | 75e | 5,3 mil. EUR | 2012 | Active | |
| 947 | Lyon | SAS | 25,7 mil. EUR | 150e | — | 2013 | Active | |
| 948 | Gonsans | SAS | 15,1 mil. EUR | 35e | 176 K EUR | 1979 | Active | |
| 949 | Sermaize-les-Bains | SAS | 25,9 mil. EUR | 75e | 500 K EUR | 1990 | Active | |
| 950 | Saint-Priest | SAS | 83,5 mil. EUR | — | — | 1958 | Active | |
| 951 | Golbey | SAS | 74,2 mil. EUR | — | 4,5 mil. EUR | 1986 | Active | |
| 952 | Élancourt | SAS | 31,9 mil. EUR | 75e | — | 1968 | Active | |
| 953 | Fontanil-Cornillon | SAS | 76,6 mil. EUR | 225e | 14,1 mil. EUR | 1959 | Active | |
| 954 | Guerquesalles | SAS | 49,3 mil. EUR | 35e | — | 1960 | Active | |
| 955 | Carros | SAS | 13,2 mil. EUR | 2e | 69 K EUR | 1978 | Active | |
| 956 | Craponne | SAS | 36,1 mil. EUR | 75e | — | 1988 | Active | |
| 957 | Beaupréau-en-Mauges | SAS | 14,3 mil. EUR | — | 100 K EUR | 2010 | Active | |
| 958 | Boulogne-Billancourt | SAS | 13,9 mil. EUR | 150e | 934 K EUR | 1998 | Active | |
| 959 | Vanves | SAS | 61,4 mil. EUR | 150e | 400 K EUR | 1988 | Active | |
| 960 | Lillebonne | SAS | 23,3 mil. EUR | 75e | — | 2005 | Active | |
| 961 | Levallois-Perret | SAS | 25 mil. EUR | 75e | 22 K EUR | 2012 | Dissolved | |
| 962 | Bailly-Romainvilliers | SAS | 20,2 mil. EUR | 35e | 1 mil. EUR | 1900 | Active | |
| 963 | Bailly-Romainvilliers | Sàrl | 18,9 mil. EUR | 35e | 200 K EUR | 2008 | Active | |
| 964 | Saint-Blaise-du-Buis | SAS | 15,2 mil. EUR | 75e | 40 K EUR | 1960 | Active | |
| 965 | Lannilis | SAS | 15,1 mil. EUR | — | 1,4 mil. EUR | 2004 | Active | |
| 966 | Thouaré-sur-Loire | SAS | 130 mil. EURe | — | 6,6 mil. EUR | 2000 | Active | |
| 967 | Touques | SAS | 13,2 mil. EUR | — | — | 1985 | Active | |
| 968 | Charnay-lès-Mâcon | SAS | 243,5 mil. EUR | 750e | 45,9 mil. EUR | 1955 | Active | |
| 969 | L'Arbresle | SAS | 66,3 mil. EUR | 150e | 689 K EUR | 2013 | Active | |
| 970 | Écully | — | 26,6 mil. EUR | 150e | — | — | — | |
| 971 | Rungis | SAS | 20,6 mil. EUR | 4e | 153 K EUR | 2005 | Active | |
| 972 | Chassieu | SAS | 14 mil. EURe | 2e | 50 K EUR | 2018 | Active | |
| 973 | Paris | SAS | 12,9 mil. EUR | 35e | 400 K EUR | 2010 | Active | |
| 974 | Paris | SAS | 281,6 mil. EUR | 150e | 500 K EUR | 2000 | Active | |
| 975 | Rethel | SAS | 20,1 mil. EUR | 150e | 16,7 mil. EUR | 2017 | Active | |
| 976 | Montrouge | SAS | 51,8 mil. EUR | 75e | 3 mil. EUR | 1994 | Active | |
| 977 | LYON 3EME | — | 89,2 mil. EUR | 35e | — | 2002 | — | |
| 978 | Paris | SA | 21,9 mil. EUR | 15e | 3,7 mil. EUR | 1979 | Active | |
| 979 | Mèze | SAS | 44,1 mil. EUR | 75e | — | 1970 | Active | |
| 980 | Paris | SAS | 13,6 mil. EUR | — | 2,7 mil. EUR | 2015 | Active | |
| 981 | Bailleul | SAS | 25,3 mil. EUR | 75e | 208 K EUR | 1996 | Active | |
| 982 | Longages | SAS | 13,9 mil. EUR | 75e | — | 1975 | Active | |
| 983 | Puteaux | SNC | 10,3 mil. EUR | — | — | 2004 | Dissolved | |
| 984 | Stains | SAS | 26 mil. EUR | 35e | — | 1973 | Active | |
| 985 | Pamproux | SICA | 108,3 mil. EUR | 150e | 2,7 mil. EUR | 1988 | Active | |
| 986 | ECOUCHE-LES-VALLEES | — | 22,8 mil. EUR | 2e | — | 2008 | — | |
| 987 | Tonneins | SAS | 16 mil. EURe | 35e | 2,5 mil. EUR | 2015 | Active | |
| 988 | Pinsaguel | SAS | 20,9 mil. EUR | 75e | 1,2 mil. EUR | 1990 | Active | |
| 989 | Puteaux | SNC | 10,1 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2006 | Dissolved | |
| 990 | Puteaux | SNC | 10,4 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2005 | Dissolved | |
| 991 | Guebwiller | SAS | 21,6 mil. EUR | 75e | 378 K EUR | 1984 | Active | |
| 992 | Collégien | SAS | 52 mil. EUR | 35e | 15 mil. EUR | 2011 | Active | |
| 993 | Asnières-sur-Seine | SAS | 68,8 mil. EUR | 150e | 100 K EUR | 2001 | Active | |
| 994 | Sablé-sur-Sarthe | SAS | 82,4 mil. EUR | 35e | — | 1966 | Active | |
| 995 | Neuilly-en-Thelle | SAS | 17,9 mil. EUR | 75e | 800 K EUR | 1988 | Active | |
| 996 | Nîmes | SA | 11 mil. EUR | 35e | — | 1981 | Active | |
| 997 | Juvigné | SAS | 30,7 mil. EUR | 35e | — | 1963 | Active | |
| 998 | Créteil | Sàrl | 21,8 mil. EUR | — | 600 K EUR | 2007 | Dissolved | |
| 999 | Gargenville | SAS | 13,8 mil. EUR | 35e | 100 K EUR | 2004 | Active | |
| 1000 | Paris | SAS | 32,9 mil. EUR | 35e | 13,8 mil. EUR | 2004 | Active |