Company Directory
Companies in Franța
100.000+ companii înregistrate · Page 3 of 500
Cities
Paris 654.642Marseille 93.844Lyon 73.721Toulouse 50.349Nice 49.296Bordeaux 38.315Fort de France 33.901Montpellier 33.251Lille 29.327Nantes 28.747Strasbourg 25.915Saint Denis 25.736Boulogne Billancourt 23.300Aix en Provence 22.934rennes 21.626Neuilly sur Seine 19.195Grenoble 17.280Nîmes 16.314Montreuil 15.535Cannes 14.244Saint-Étienne 13.981Annecy 13.797Perpignan 13.752Reims 13.371Toulon 13.218Dijon 13.111Courbevoie 12.787Levallois Perret 12.695Villeurbanne 12.635Angers 11.805Rouen 11.582Aubervilliers 11.445Tours 11.279Clermont-Ferrand 11.188Baie Mahault 11.033Avignon 10.914
100.000+ results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 401 | Morlanne | SAS | 6 K EURe | — | 1 K EUR | 2020 | Active | |
| 402 | Cenon | Sàrl | 3,9 mil. EURe | 75e | 1,5 mil. EUR | 1987 | Active | |
| 403 | Granville | Sàrl | 245 K EUR | — | 147 K EUR | 2006 | Active | |
| 404 | Ollioules | SAS | 330 K EURe | 15e | 6 K EUR | 2014 | Dissolved | |
| 405 | Isneauville | SAS | 22 K EURe | — | — | 2022 | Active | |
| 406 | Marchampt | Sàrl | 67 K EURe | — | — | 1987 | Active | |
| 407 | Miribel | SAS | 520 K EURe | 4e | 20 K EUR | 2011 | Active | |
| 408 | Saint-Jean-de-Thurigneux | Sàrl | 170 K EURe | — | 11 K EUR | 2010 | Active | |
| 409 | Paris | SAS | 1,4 mil. EURe | — | 100 K EUR | 2014 | Dissolved | |
| 410 | Chiché | SAS | — | 35e | 30 K EUR | 2021 | Active | |
| 411 | Le Mans | SAS | 19 K EUR | — | — | 2015 | Active | |
| 412 | Strasbourg | Sàrl | 76 K EURe | — | — | 2018 | Active | |
| 413 | Saint-Quentin | Sàrl | 1,9 mil. EURe | 15e | 100 K EUR | 2009 | Active | |
| 414 | Arnas | SAS | 75 K EURe | — | 16 K EUR | 2014 | Active | |
| 415 | Annecy | Sàrl | 610 K EUR | — | 40 K EUR | 2015 | Dissolved | |
| 416 | Vesoul | SAS | 407 K EUR | 4e | 30 K EUR | 2004 | Active | |
| 417 | La Chapelle-Saint-Luc | Sàrl | 1,6 mil. EURe | 15e | — | 2004 | Active | |
| 418 | Blagnac | SAS | 243 K EUR | 2e | 5 K EUR | 2011 | Active | |
| 419 | La Valette-du-Var | SAS | 168 K EUR | 2e | — | 2015 | Active | |
| 420 | Lormont | SAS | 68 K EURe | 4e | 100 EUR | 2018 | Active | |
| 421 | Annecy | SAS | 540 K EURe | — | 30 K EUR | 1996 | Active | |
| 422 | Nîmes | Sàrl | 360 K EURe | 15e | 1 K EUR | 2011 | Active | |
| 423 | Gleizé | Sàrl | 90 K EURe | — | 6 K EUR | 2009 | Active | |
| 424 | Sautron | Sàrl | 720 K EURe | 2e | 5 K EUR | 2003 | Active | |
| 425 | Metz | SAS | 460 K EURe | 2e | 5 K EUR | 2013 | Active | |
| 426 | Basseneville | — | 440 K EURe | — | — | 1998 | — | |
| 427 | Charenton-le-Pont | Sàrl | 261 K EUR | — | — | 1988 | Active | |
| 428 | Les Vans | Sàrl | 43 K EURe | — | 5 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 429 | Caumont-sur-Durance | Sàrl | 46 K EURe | — | 18 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 430 | Uzès | Sàrl | 890 K EURe | 4e | — | 2006 | Active | |
| 431 | Saint-Jean-de-Védas | SAS | — | 15e | 1 K EUR | 2023 | Active | |
| 432 | Pantin | SAS | 16 K EURe | — | 1 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 433 | Wattrelos | Sàrl | 2 K EUR | — | — | 2019 | Dissolved | |
| 434 | Le Poiré-sur-vie | Sàrl | 1,9 mil. EURe | 15e | 9 K EUR | 2009 | Active | |
| 435 | Cavaillon | SAS | 735 K EUR | 4e | 5 K EUR | 2020 | Active | |
| 436 | Lyon | SAS | 810 K EURe | — | 316 K EUR | 1999 | Active | |
| 437 | Paris | Sàrl | 17 K EUR | — | 100 EUR | 2008 | Active | |
| 438 | Les Ponts-de-Cé | Sàrl | 888 K EUR | 15e | 50 K EUR | 2016 | Active | |
| 439 | Allauch | Sàrl | 19 K EUR | — | 10 K EUR | 2004 | Active | |
| 440 | Pézenas | SAS | 118,5 mil. EUR | 150e | 4 mil. EUR | 2016 | Active | |
| 441 | Buxerolles | SC | 704 K EUR | — | 40 K EUR | 2010 | Active | |
| 442 | Tourves | Sàrl | 184 K EUR | — | 3 K EUR | 2015 | Active | |
| 443 | Lyon | SAS | — | 15e | 845 K EUR | 2022 | Active | |
| 444 | Marseille | SA | 2,4 mil. EUR | 15e | 21 K EUR | 1997 | Active | |
| 445 | Épône | SAS | 485 K EUR | — | 20 K EUR | 2016 | Dissolved | |
| 446 | Saint-Cannat | Sàrl | 49 K EURe | — | — | 2007 | Active | |
| 447 | Marseille | Sàrl | 177 K EUR | 4e | 12 K EUR | 2016 | Active | |
| 448 | Le Haillan | SAS | 120 K EURe | 2e | — | 2021 | Active | |
| 449 | La Foye-Monjault | Sàrl | 5 K EURe | — | — | 2013 | Active | |
| 450 | Saint-Ouen-l'Aumône | SAS | 4 mil. EUR | — | 258 K EUR | 1992 | Active | |
| 451 | Cergy | Sàrl | 190 K EURe | 4e | 2 K EUR | 2017 | Active | |
| 452 | Bordeaux | SAS | — | 2e | 7 K EUR | 2014 | Active | |
| 453 | Paris | SAS | 2,8 mil. EUR | 2e | — | 2010 | Active | |
| 454 | Eu | Sàrl | 530 K EURe | 8e | 100 K EUR | 2010 | Active | |
| 455 | Elne | SAS | 540 K EURe | 8e | 80 K EUR | 2008 | Active | |
| 456 | Saint-Germain-en-Laye | SAS | 1 mil. EURe | 8e | 60 K EUR | 2020 | Active | |
| 457 | Bruges | SAS | 1,2 mil. EUR | 8e | — | 2012 | Active | |
| 458 | Paris | SELARL | 1,9 mil. EURe | 35e | 60 K EUR | 2004 | Active | |
| 459 | Pontcharra | Sàrl | 150 K EURe | — | — | 2007 | Dissolved | |
| 460 | Gennevilliers | SAS | 20,8 mil. EUR | — | 123 K EUR | 2008 | Active | |
| 461 | La Forêt-sur-Sèvre | Sàrl | — | 2e | 10 K EUR | 2021 | Active | |
| 462 | Paris | SCI | 190 K EURe | — | 1 K EUR | 2015 | Active | |
| 463 | Moûtiers | Sàrl | 385 K EUR | — | 757 K EUR | 2005 | Active | |
| 464 | Rodez | SAS | 1,1 mil. EUR | 15e | — | 1995 | Active | |
| 465 | Fontaine | Sàrl | 140 K EURe | — | 6 K EUR | 2013 | Active | |
| 466 | Malaunay | Sàrl | 520 K EURe | — | 20 K EUR | 2014 | Dissolved | |
| 467 | Tourcoing | Sàrl | 450 K EURe | 4e | 20 K EUR | 2017 | Active | |
| 468 | Montaud | Sàrl | 236 K EUR | 4e | — | 2010 | Active | |
| 469 | Paris | SAS | 2,1 mil. EURe | 4e | 60 K EUR | 2005 | Active | |
| 470 | Guebwiller | SAS | 9 K EURe | — | — | 2017 | Active | |
| 471 | Pamiers | Sàrl | 810 K EURe | 2e | 30 K EUR | 2007 | Active | |
| 472 | Pertuis | Sàrl | 195 K EUR | 2e | — | 2004 | Active | |
| 473 | Montpellier | Sàrl | 80 K EUR | — | 5 K EUR | 2010 | Active | |
| 474 | Cavaillon | Sàrl | 78 K EUR | — | 150 EUR | 2012 | Active | |
| 475 | Moûtiers | SAS | 2,9 mil. EUR | 75e | — | 2002 | Active | |
| 476 | La Forêt-sur-Sèvre | SAS | 2,4 mil. EURe | 35e | 100 K EUR | 2017 | Active | |
| 477 | Cusy | Sàrl | 130 K EURe | 2e | 11 K EUR | 2009 | Active | |
| 478 | Paris | SAS | 273 K EUR | — | 20 K EUR | 2007 | Active | |
| 479 | Ancenis | Sàrl | 7,6 mil. EUR | 35e | 150 K EUR | 2003 | Active | |
| 480 | Cenon | Sàrl | 800 K EURe | — | 2 K EUR | 2013 | Active | |
| 481 | Malakoff | Sàrl | 300 K EURe | — | — | 2005 | Dissolved | |
| 482 | Sainte-Rose | Sàrl | 270 K EURe | — | — | 2015 | Active | |
| 483 | Carquefou | Sàrl | — | 2e | 18 K EUR | 2010 | Active | |
| 484 | Lambersart | Sàrl | 5 K EUR | — | 1 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 485 | Levallois-Perret | Sàrl | 2 mil. EUR | — | — | 2004 | Active | |
| 486 | Valognes | Sàrl | 200 K EURe | — | 96 K EUR | 2009 | Active | |
| 487 | Valognes | Sàrl | 501 K EUR | 4e | 10 K EUR | 2013 | Active | |
| 488 | Saint-Denis | SAS | 1 mil. EURe | 15e | 30 K EUR | 2009 | Active | |
| 489 | Paris | SAS | 210 K EUR | 15e | 10 K EUR | 2002 | Active | |
| 490 | Saint-Herblain | SAS | 7,3 mil. EUR | 75e | 253 K EUR | 2001 | Active | |
| 491 | Deuil-la-Barre | SAS | 78 K EURe | — | 1 K EUR | 2020 | Active | |
| 492 | Grenoble | SAS | 1,5 mil. EURe | 15e | 375 K EUR | 2020 | Active | |
| 493 | Grenoble | Sàrl | 907 K EUR | 2e | 50 K EUR | 2006 | Active | |
| 494 | Le Pin | SAS | 630 K EURe | 8e | 75 K EUR | 2014 | Active | |
| 495 | Paris | SAS | 424 K EUR | — | 100 K EUR | 2008 | Dissolved | |
| 496 | Neuville-aux-Bois | SAS | 608 K EUR | 2e | 42 K EUR | 2020 | Active | |
| 497 | Montgé-en-Goële | SAS | 41 K EUR | — | 8 K EUR | 2003 | Dissolved | |
| 498 | Saint-Fons | Sàrl | 16 K EURe | — | 7 K EUR | 2014 | Dissolved | |
| 499 | Vienne | Sàrl | 470 K EURe | — | 8 K EUR | 1998 | Dissolved | |
| 500 | Paris | SAS | 1,8 mil. EUR | 4e | 1,8 mil. EUR | 1956 | Active | |
| 501 | Ris-Orangis | SAS | 7,6 mil. EURe | 35e | 188 K EUR | 1996 | Active | |
| 502 | Le Petit-Quevilly | SAS | 350 K EURe | — | — | 2004 | Active | |
| 503 | Paris | SELARL | — | 4e | 100 K EUR | 2016 | Active | |
| 504 | Arbent | SAS | 890 K EURe | 15e | 80 K EUR | 2014 | Active | |
| 505 | Avignon | Sàrl | 210 K EURe | — | 8 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 506 | Coublevie | Sàrl | 76 K EURe | — | 8 K EUR | 2014 | Active | |
| 507 | Aubière | Sàrl | 450 K EUR | — | 1 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 508 | Paris | SAS | 47 K EUR | — | 20 K EUR | 2010 | Active | |
| 509 | Issy-les-Moulineaux | SAS | 278 K EUR | 4e | 1 K EUR | 2010 | Active | |
| 510 | Avignon | SAS | 260 K EURe | 4e | 2 K EUR | 2017 | Active | |
| 511 | Saint-Privat-de-Vallongue | Sàrl | 570 K EURe | — | 8 K EUR | 1999 | Dissolved | |
| 512 | Paris | Sàrl | 21 K EUR | — | 27 K EUR | 1994 | Active | |
| 513 | Saint-Vincent-de-Paul | Sàrl | 300 K EURe | — | 8 K EUR | 2010 | Active | |
| 514 | Aubervilliers | Sàrl | 42 K EUR | — | 8 K EUR | 2016 | Dissolved | |
| 515 | Paris | SAS | 48 K EURe | — | — | — | Dissolved | |
| 516 | Paris | Sàrl | 520 K EURe | 2e | 8 K EUR | 2003 | Active | |
| 517 | Alès | SAS | 1,3 mil. EURe | 15e | 7 K EUR | 1998 | Active | |
| 518 | Nice | SAS | 13 K EURe | 2e | — | 2019 | Active | |
| 519 | Courdemanche | Sàrl | 33 K EUR | 2e | — | 2012 | Active | |
| 520 | Bordeaux | SAS | 1,1 mil. EUR | — | 10 K EUR | 2018 | Active | |
| 521 | Le Mans | Sàrl | 246 K EUR | — | — | 2007 | Active | |
| 522 | Villeneuve-Loubet | Sàrl | 26 K EURe | — | 1 K EUR | 2008 | Active | |
| 523 | Venelles | Sàrl | 323 K EUR | 4e | — | 2000 | Active | |
| 524 | Seyssins | SAS | 2,1 mil. EURe | 4e | — | 2012 | Active | |
| 525 | Béthune | SAS | 280 K EURe | — | — | 2013 | Active | |
| 526 | Paris | SAS | 16,4 mil. EUR | 75e | 8,7 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 527 | Nice | Sàrl | 720 K EURe | 75e | 17 K EUR | 2009 | Active | |
| 528 | Saint-Max | SAS | 36 K EUR | — | — | 2019 | Dissolved | |
| 529 | Paris | Sàrl | 30 K EUR | — | 32 K EUR | 1988 | Dissolved | |
| 530 | Aulnay-Sous-Bois | SAS | 78 K EURe | — | 2 K EUR | 2014 | Active | |
| 531 | Baie Mahault | SAS | 120 K EURe | — | — | 2015 | Active | |
| 532 | Gelles | Sàrl | 105 K EUR | — | — | 2009 | Active | |
| 533 | La Seyne-sur-mer | SAS | 130 K EUR | — | — | 2012 | Active | |
| 534 | Morsang-sur-Orge | SAS | 240 K EURe | 2e | — | 2001 | Active | |
| 535 | Putanges-le-lac | Sàrl | 2,4 mil. EURe | 35e | 6,4 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 536 | Saint-Paul | SAS | 1,2 mil. EURe | 15e | 1 mil. EUR | 1991 | Active | |
| 537 | Bernin | Sàrl | 79 K EURe | — | — | 1995 | Active | |
| 538 | Paris | Sàrl | 43 K EURe | — | 8 K EUR | 2003 | Active | |
| 539 | Nîmes | Sàrl | 1 EUR | — | 30 K EUR | 1994 | Dissolved | |
| 540 | Paris | Sàrl | 66 K EURe | — | — | 2005 | Active | |
| 541 | Guipavas | SAS | 19,1 mil. EUR | 75e | 613 K EUR | 1974 | Active | |
| 542 | Châtenay-Malabry | SAS | 18 K EURe | — | 100 EUR | 2018 | Dissolved | |
| 543 | Sanary-sur-mer | SAS | 1,2 mil. EURe | 15e | — | 1993 | Active | |
| 544 | Charleville-Mézières | SAS | 2,7 mil. EUR | 4e | 780 K EUR | 2013 | Active | |
| 545 | Fos-sur-mer | SAS | 191 K EUR | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 546 | Saint-Paul | Sàrl | 8 K EURe | — | — | 2021 | Dissolved | |
| 547 | La Baume-d'Hostun | SAS | 5,1 mil. EURe | 4e | 50 K EUR | 2012 | Active | |
| 548 | Jeufosse | SAS | 65 K EURe | — | 2 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 549 | Marseille | Sàrl | 334 K EUR | — | — | 1982 | Active | |
| 550 | Paris | Sàrl | 150 K EURe | — | 3 K EUR | 2011 | Active | |
| 551 | Gap | Sàrl | 3 EURe | — | 1 EUR | 2008 | Active | |
| 552 | Rouen | SAS | 58 K EURe | — | — | 2016 | Active | |
| 553 | Paris | SAS | 66 K EURe | 2e | — | 2018 | Active | |
| 554 | Strasbourg | Sàrl | 190 K EURe | — | 300 EUR | 2008 | Active | |
| 555 | Les Pavillons-Sous-Bois | SAS | 356 K EUR | — | 4 K EUR | 1987 | Dissolved | |
| 556 | Rillieux-la-Pape | SAS | 2,5 mil. EUR | — | 64 K EUR | 1997 | Active | |
| 557 | Les Abymes | Sàrl | 54 K EUR | — | 600 EUR | 2012 | Active | |
| 558 | Argenteuil | SAS | 34 K EURe | — | 2 K EUR | 2014 | Dissolved | |
| 559 | Bourron-Marlotte | SAS | 160 K EURe | — | — | 2020 | Active | |
| 560 | Gien | SAS | 170 K EURe | — | 6 K EUR | 2012 | Dissolved | |
| 561 | Suresnes | SAS | 380 K EUR | 2e | 50 K EUR | 1998 | Active | |
| 562 | Drancy | SAS | 521 K EUR | — | 30 K EUR | 2022 | Dissolved | |
| 563 | Matoury | SAS | 9 K EURe | — | 1 K EUR | 2021 | Active | |
| 564 | Aulnay-Sous-Bois | — | 300 K EURe | 2e | — | — | — | |
| 565 | Montpellier | Sàrl | 330 K EUR | — | — | 1994 | Active | |
| 566 | Rumegies | SAS | 66 K EUR | — | 1,2 mil. EUR | 2003 | Active | |
| 567 | Saint-Paul | SAS | 88 K EUR | 2e | 2 K EUR | 2017 | Active | |
| 568 | Paris | SAS | 22 K EURe | — | 500 EUR | 2018 | Active | |
| 569 | Cabrieres D Avignon | Sàrl | 379 EUR | — | 5 K EUR | 2008 | Dissolved | |
| 570 | Nantes | SAS | 1,1 mil. EUR | 15e | 38 K EUR | 1985 | Active | |
| 571 | Paris | SAS | 61 K EUR | — | 1 K EUR | 2016 | Active | |
| 572 | Paris | Sàrl | 1,4 mil. EUR | 15e | 5 K EUR | 2017 | Active | |
| 573 | Paris | Sàrl | 86 K EUR | 2e | 8 K EUR | 2019 | Active | |
| 574 | Louvres | Sàrl | 250 K EURe | — | 5 K EUR | 2015 | Dissolved | |
| 575 | Marseille | SAS | 170 K EURe | — | 900 EUR | 2014 | Active | |
| 576 | Castillon-Massas | Sàrl | 2,7 mil. EURe | 8e | — | 1999 | Active | |
| 577 | Paris | Sàrl | — | 2e | 5 K EUR | 2023 | Active | |
| 578 | Paris | Sàrl | 400 EURe | — | 3 K EUR | 2016 | Active | |
| 579 | Paris | Sàrl | 1 K EURe | — | 3 K EUR | 2018 | Active | |
| 580 | Mulhouse | Sàrl | 250 K EURe | 8e | — | 2007 | Active | |
| 581 | Claye-Souilly | Sàrl | 5 K EUR | — | 8 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 582 | Les Barils | Sàrl | 77 K EURe | 2e | 2 K EUR | 2020 | Active | |
| 583 | Paris | Sàrl | 1,9 mil. EUR | — | 1 EUR | — | Dissolved | |
| 584 | Massy | SAS | 9 K EURe | 2e | — | 2016 | Active | |
| 585 | Sarcelles | SAS | 130 K EURe | 15e | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 586 | Reims | SAS | — | 2e | — | 2023 | Active | |
| 587 | Rambervillers | Sàrl | 3 K EURe | — | 220 K EUR | 2019 | Active | |
| 588 | Surat | Sàrl | 150 K EUR | — | 2 K EUR | 2011 | Dissolved | |
| 589 | Vidauban | SAS | 8 K EUR | — | — | 2018 | Dissolved | |
| 590 | Moûtiers | Sàrl | 1,5 mil. EURe | 35e | 367 K EUR | 1993 | Active | |
| 591 | Villetaneuse | Sàrl | 1,3 mil. EURe | 8e | 15 K EUR | 1993 | Active | |
| 592 | Le Perreux-sur-Marne | SAS | 77 K EUR | — | 3 K EUR | 2016 | Dissolved | |
| 593 | Paris | SAS | 34 K EURe | — | — | 2017 | Dissolved | |
| 594 | Saint-Jean-de-Braye | Sàrl | 580 K EURe | 75e | 5 K EUR | 2009 | Active | |
| 595 | Vars | Sàrl | 194 K EUR | — | 5 K EUR | 2011 | Active | |
| 596 | Saint-Raphaël | Sàrl | 380 K EURe | 2e | — | 2007 | Active | |
| 597 | Lisses | Sàrl | 867 K EUR | — | 8 K EUR | 2003 | Dissolved | |
| 598 | La Garenne-Colombes | SAS | 210 K EURe | — | 1 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 599 | Saint-Pierre-du-Perray | Sàrl | 15 K EURe | — | 8 K EUR | 1900 | Dissolved | |
| 600 | Antibes | SAS | 232 K EUR | — | 370 K EUR | 1989 | Active |