Company Directory
Companies in Franța
100.000+ companii înregistrate · Page 2 of 500
Cities
Paris 654.642Marseille 93.844Lyon 73.721Toulouse 50.349Nice 49.296Bordeaux 38.315Fort de France 33.901Montpellier 33.251Lille 29.327Nantes 28.747Strasbourg 25.915Saint Denis 25.736Boulogne Billancourt 23.300Aix en Provence 22.934rennes 21.626Neuilly sur Seine 19.195Grenoble 17.280Nîmes 16.314Montreuil 15.535Cannes 14.244Saint-Étienne 13.981Annecy 13.797Perpignan 13.752Reims 13.371Toulon 13.218Dijon 13.111Courbevoie 12.787Levallois Perret 12.695Villeurbanne 12.635Angers 11.805Rouen 11.582Aubervilliers 11.445Tours 11.279Clermont-Ferrand 11.188Baie Mahault 11.033Avignon 10.914
100.000+ results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Saint-Pierre | Sàrl | 290 K EURe | — | — | 2019 | Active | |
| 202 | Ventabren | Sàrl | 1,6 mil. EURe | 8e | 60 K EUR | 2012 | Active | |
| 203 | Meyzieu | SAS | 1,7 mil. EURe | 8e | — | 1996 | Active | |
| 204 | Saint-Maur-des-Fossés | SAS | 32 K EURe | — | 10 K EUR | 1995 | Active | |
| 205 | Maraussan | Sàrl | 42 K EURe | — | 2 K EUR | 2012 | Active | |
| 206 | Cornac | Sàrl | 53 K EURe | — | — | 2019 | Active | |
| 207 | Lezoux | Sàrl | 740 K EURe | — | 2 K EUR | 2017 | Active | |
| 208 | Sainte-Foy-lès-Lyon | Sàrl | 18 K EURe | — | 10 K EUR | 2016 | Active | |
| 209 | Neuilly-sur-Seine | SAS | 24 K EUR | 2e | — | 2016 | Active | |
| 210 | Terres-de-Caux | Sàrl | 4,2 mil. EURe | 15e | 329 K EUR | 2018 | Active | |
| 211 | Pierreclos | Sàrl | 28 K EUR | 2e | 1 K EUR | 2017 | Active | |
| 212 | Saint-Jean-de-la-Ruelle | Sàrl | 521 K EUR | — | 5 K EUR | 2002 | Active | |
| 213 | Saint-Laurent-Blangy | SAS | 13 K EURe | — | 3 K EUR | 2013 | Active | |
| 214 | Paris | SAS | 35 K EUR | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 215 | La Garenne-Colombes | Sàrl | 228 K EUR | — | 83 K EUR | 2005 | Dissolved | |
| 216 | Montpellier | Sàrl | 930 K EURe | 35e | 10 K EUR | 2011 | Active | |
| 217 | Asnières-sur-Seine | Sàrl | 300 K EURe | — | 10 EUR | 2004 | Active | |
| 218 | Montauroux | Sàrl | 34 K EURe | — | 6 K EUR | 2009 | Dissolved | |
| 219 | Cenon | SAS | 1,2 mil. EURe | 15e | 10 K EUR | 2011 | Active | |
| 220 | Ollioules | SAS | 179 K EUR | — | 950 EUR | 2017 | Active | |
| 221 | Le Mans | Sàrl | 480 K EURe | 8e | 355 K EUR | 2015 | Active | |
| 222 | Dreux | Sàrl | 1,1 mil. EURe | 15e | 286 K EUR | 2005 | Active | |
| 223 | Noyal-sur-Vilaine | MB | 18 K EUR | — | — | 2021 | Active | |
| 224 | Rosny-Sous-Bois | SAS | 90 K EURe | — | 5 K EUR | 2016 | Active | |
| 225 | Chavanay | Sàrl | 160 K EURe | 2e | — | 2007 | Active | |
| 226 | Chirassimont | Sàrl | 156 K EUR | — | 1 K EUR | 2021 | Dissolved | |
| 227 | Paris | Sàrl | 410 K EURe | 2e | 50 K EUR | 2014 | Active | |
| 228 | Amiens | SAS | 320 K EURe | 2e | — | 2000 | Active | |
| 229 | Pontoise | Sàrl | 125 K EUR | — | — | 2003 | Active | |
| 230 | Neulise | Sàrl | 700 K EURe | 4e | — | 2007 | Active | |
| 231 | Chemaudin | SAS | 1,1 mil. EURe | 15e | 15 K EUR | 2009 | Active | |
| 232 | Haravilliers | SAS | 128 K EUR | — | 2 K EUR | 2013 | Active | |
| 233 | Paray-Vieille-Poste | Sàrl | — | 4e | 51 K EUR | 2021 | Active | |
| 234 | Voulangis | Sàrl | 738 K EUR | — | 8 K EUR | 2012 | Dissolved | |
| 235 | Le Beausset | SAS | 88 K EURe | — | 4 K EUR | 2019 | Active | |
| 236 | Pornichet | Sàrl | 810 K EUR | 2e | 200 K EUR | 2010 | Active | |
| 237 | Paris | Sàrl | 84 K EUR | 4e | 4 K EUR | 2013 | Active | |
| 238 | Saint-Quentin | SAS | 1,6 mil. EURe | 75e | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 239 | La Rivière-de-Corps | Sàrl | 100 K EURe | — | 1 K EUR | 2012 | Active | |
| 240 | Montélimar | SAS | — | 35e | 2 K EUR | 2023 | Active | |
| 241 | Chambéry | SAS | 1,2 mil. EURe | 75e | 2 K EUR | 2009 | Active | |
| 242 | Saint-Raphaël | SAS | 1,5 mil. EURe | 75e | — | 2006 | Active | |
| 243 | Bollène | SAS | 320 K EURe | — | 2 K EUR | 2012 | Active | |
| 244 | Saint-Benoît | Sàrl | 970 K EURe | 75e | 2 K EUR | 2007 | Active | |
| 245 | Antibes | SAS | 510 K EURe | — | 2 K EUR | 2007 | Active | |
| 246 | Strasbourg | SAS | 580 K EUR | — | 15 K EUR | 2004 | Active | |
| 247 | Beaune | SAS | 350 K EURe | 35e | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 248 | Belfort | SAS | 1,6 mil. EURe | 150e | 2 K EUR | 2007 | Active | |
| 249 | Béziers | Sàrl | 360 K EURe | 75e | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 250 | Libourne | SAS | 460 K EURe | 35e | 2 K EUR | 2006 | Active | |
| 251 | Mazamet | Sàrl | 360 K EURe | 35e | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 252 | Strasbourg | SAS | — | 15e | 2 K EUR | 2021 | Active | |
| 253 | Dunkerque | Sàrl | 6 K EURe | — | 2 K EUR | 2020 | Active | |
| 254 | Strasbourg | SAS | 8 mil. EUR | — | 1,1 mil. EUR | 2008 | Active | |
| 255 | Mesnils-sur-Iton | Sàrl | 690 K EURe | 75e | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 256 | Strasbourg | SAS | 640 K EURe | — | 2 K EUR | 2016 | Active | |
| 257 | Le Havre | SAS | 240 K EURe | — | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 258 | Villeurbanne | SAS | 1 mil. EURe | — | 2 K EUR | 2006 | Active | |
| 259 | Lyon | SAS | 2,5 mil. EURe | 225e | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 260 | Lézignan-Corbières | Sàrl | 430 K EURe | 75e | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 261 | Nîmes | Sàrl | 618 K EUR | 35e | — | 2007 | Active | |
| 262 | Obernai | Sàrl | 680 K EURe | 75e | 2 K EUR | 2017 | Active | |
| 263 | Strasbourg | SAS | 38,9 mil. EUR | 1.500e | 50 K EUR | — | Active | |
| 264 | Strasbourg | SAS | 1,6 mil. EURe | — | 64 K EUR | 2007 | Active | |
| 265 | Strasbourg | SAS | 7,8 mil. EUR | — | 80 K EUR | 2007 | Active | |
| 266 | Strasbourg | SAS | 1,3 mil. EURe | — | 89 K EUR | 2010 | Active | |
| 267 | Strasbourg | SAS | — | 35e | 2 K EUR | 2023 | Active | |
| 268 | Quévert | SAS | 800 K EURe | 75e | 2 K EUR | 2006 | Active | |
| 269 | Sélestat | Sàrl | 940 K EURe | 35e | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 270 | Strasbourg | SAS | 14 mil. EUR | — | 250 K EUR | 2012 | Active | |
| 271 | L'Arbresle | SAS | 1,3 mil. EURe | 75e | 2 K EUR | 2014 | Active | |
| 272 | Bellerive-sur-Allier | Sàrl | 350 K EURe | — | — | 2006 | Active | |
| 273 | Paris | Sàrl | 30 K EUR | — | 1 K EUR | 2016 | Active | |
| 274 | Saint-Apollinaire | Sàrl | 45 K EURe | — | — | 2015 | Dissolved | |
| 275 | Chinon | — | 14,4 mil. EUR | 75e | — | 1995 | — | |
| 276 | Golbey | SAS | 890 K EURe | — | 10 K EUR | 2019 | Dissolved | |
| 277 | Paris | Sàrl | 209 EUR | — | 8 K EUR | 2008 | Active | |
| 278 | Nice | Sàrl | 58 K EURe | — | 10 K EUR | 2004 | Active | |
| 279 | Le Thor | Sàrl | 130 K EURe | — | 30 K EUR | 2017 | Active | |
| 280 | Wasquehal | Sàrl | 1,9 mil. EURe | — | 27 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 281 | Ingersheim | Sàrl | 1,2 mil. EURe | — | 90 K EUR | 2007 | Dissolved | |
| 282 | Fort de France | Sàrl | 790 K EURe | 4e | — | 2003 | Active | |
| 283 | Gretz-Armainvilliers | SAS | 540 K EURe | 2e | — | 1988 | Active | |
| 284 | Aubervilliers | SAS | 93 K EURe | — | 2 K EUR | 2019 | Dissolved | |
| 285 | Cestas | SAS | 139 K EUR | — | 5 K EUR | 2014 | Dissolved | |
| 286 | La Farlède | Sàrl | 2,4 mil. EURe | 8e | — | 2019 | Active | |
| 287 | Eysines | Sàrl | 950 K EURe | 75e | 13 K EUR | 1999 | Active | |
| 288 | Sainte-Suzanne | Sàrl | 3,6 mil. EURe | 15e | 1 K EUR | 2014 | Active | |
| 289 | Quimper | Sàrl | 2 K EURe | — | 1 K EUR | 2018 | Dissolved | |
| 290 | Concarneau | Sàrl | 43 K EURe | — | 2 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 291 | Le Bouscat | Sàrl | 2 K EURe | — | — | 2018 | Dissolved | |
| 292 | Voiron | SAS | 239 K EUR | — | 400 K EUR | 2019 | Active | |
| 293 | Lille | Sàrl | 770 K EURe | 4e | 24 K EUR | 2014 | Active | |
| 294 | Migné | SAS | 170 K EUR | — | — | 2008 | Active | |
| 295 | Champigny-sur-Marne | SAS | 2,1 mil. EURe | 35e | 20 K EUR | 2010 | Active | |
| 296 | La Chapelle-sur-Erdre | SAS | 41 K EURe | — | — | 2021 | Active | |
| 297 | Nantes | SAS | 1 mil. EUR | — | 100 K EUR | 2008 | Active | |
| 298 | Paris | SAS | 42 K EURe | 8e | 50 K EUR | 2016 | Active | |
| 299 | Aussillon | SAS | 91 K EURe | — | — | 2017 | Active | |
| 300 | Saint-Jean-d'Angély | SAS | 1,6 mil. EURe | 8e | 50 K EUR | 2008 | Active | |
| 301 | Grasse | Sàrl | 16 K EUR | 4e | 5 K EUR | 2003 | Active | |
| 302 | Kalhausen | Sàrl | 280 K EUR | — | — | 2001 | Active | |
| 303 | Paris | SAS | 621 K EUR | 4e | 28 K EUR | 2012 | Active | |
| 304 | Colayrac-Saint-Cirq | SAS | 1,4 mil. EUR | 15e | 404 K EUR | 2005 | Active | |
| 305 | Vénissieux | SAS | 210 K EURe | — | 2 K EUR | 2019 | Active | |
| 306 | Grenoble | SAS | 230 K EURe | — | 60 K EUR | 2016 | Active | |
| 307 | Paris | Sàrl | 342 K EUR | — | 8 K EUR | 2008 | Active | |
| 308 | Trappes | Sàrl | 2,9 mil. EUR | 35e | 68 K EUR | 1999 | Active | |
| 309 | Elliant | Sàrl | 68 K EURe | — | 457 K EUR | 2014 | Active | |
| 310 | Paris | SAS | — | 2e | 500 EUR | 2021 | Active | |
| 311 | Orvault | SAS | 1,4 mil. EUR | 15e | 762 K EUR | 1999 | Active | |
| 312 | Bagneux | SAS | 23 K EURe | — | 140 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 313 | Poigny-la-Forêt | Sàrl | 130 K EURe | — | 1,8 mil. EUR | 2013 | Active | |
| 314 | Gap | Sàrl | 1,1 mil. EURe | 4e | 1 K EUR | 2012 | Active | |
| 315 | Aubervilliers | SAS | 2,1 mil. EUR | — | — | 1996 | Active | |
| 316 | Orléans | SAS | 53 K EUR | 2e | — | 2017 | Active | |
| 317 | Paris | SAS | 433 K EUR | 4e | 1 K EUR | 2021 | Active | |
| 318 | Toulon | SAS | 3 K EUR | — | 8 K EUR | 2003 | Active | |
| 319 | Aix-en-Provence | Sàrl | 1,8 mil. EURe | 2e | 20 K EUR | 2010 | Active | |
| 320 | Riorges | SAS | 350 K EURe | — | 100 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 321 | Mornant | Sàrl | 850 K EURe | 2e | 40 K EUR | 2015 | Active | |
| 322 | Saint-Paul | Sàrl | 26 K EURe | — | — | 2000 | Active | |
| 323 | Villié-Morgon | Sàrl | 408 K EUR | — | — | 2003 | Active | |
| 324 | Châtellerault | Sàrl | 830 K EURe | 35e | 2 K EUR | 2016 | Active | |
| 325 | Mons-Boubert | Sàrl | 280 K EUR | 4e | — | 2003 | Active | |
| 326 | Santa-Maria-Poggio | Sàrl | 920 K EURe | 2e | 3 K EUR | 2009 | Active | |
| 327 | Bons-en-Chablais | Sàrl | 780 K EUR | 2e | — | 2002 | Active | |
| 328 | Bordeaux | SAS | 200 K EURe | — | 1 K EUR | 2019 | Dissolved | |
| 329 | Le Mesnil-en-Thelle | SAS | 3,4 mil. EUR | 15e | 7 K EUR | 2012 | Active | |
| 330 | Pornichet | SAS | 671 K EUR | 2e | 30 K EUR | 2005 | Active | |
| 331 | Vaires-sur-Marne | SAS | — | 4e | 5 K EUR | 2021 | Active | |
| 332 | Thise | Sàrl | 1,2 mil. EURe | 15e | — | 2006 | Active | |
| 333 | Sète | Sàrl | 202 K EUR | — | 1 K EUR | 2008 | Active | |
| 334 | Rouffignac-de-Sigoulès | Sàrl | 1,6 mil. EURe | 15e | — | 1999 | Active | |
| 335 | Lorient | Sàrl | 580 K EURe | 8e | 8 K EUR | 2004 | Active | |
| 336 | Charenton-le-Pont | SAS | 7 K EURe | — | 1 K EUR | 2014 | Dissolved | |
| 337 | Senlis | Sàrl | 152 K EUR | — | 615 K EUR | 2008 | Active | |
| 338 | Senlis | Sàrl | 444 K EUR | 2e | 40 K EUR | 1998 | Active | |
| 339 | Montoir-de-Bretagne | SAS | 593 K EUR | 8e | 20 K EUR | 2011 | Active | |
| 340 | Reims | Sàrl | 310 K EUR | — | — | 2014 | Active | |
| 341 | Rouffignac-de-Sigoulès | Sàrl | 35 K EURe | — | 1 K EUR | 2009 | Active | |
| 342 | Gennevilliers | SAS | 3,6 mil. EUR | — | 51 K EUR | 2009 | Dissolved | |
| 343 | Vitry-sur-Seine | Sàrl | 41 K EURe | — | 2 K EUR | 2020 | Active | |
| 344 | Pantin | SAS | — | 2e | — | 2022 | Active | |
| 345 | Paris | SAS | — | 4e | — | 2022 | Active | |
| 346 | Rennes | Sàrl | 61 K EURe | — | 1 K EUR | 2012 | Dissolved | |
| 347 | Bobigny | Sàrl | 24 K EURe | — | 8 K EUR | 2012 | Dissolved | |
| 348 | Mercuès | SAS | 70 K EUR | — | — | 2004 | Active | |
| 349 | Limours | SAS | 3,2 mil. EURe | 4e | 300 K EUR | 2004 | Active | |
| 350 | Toulouse | Sàrl | 33 K EURe | — | 100 K EUR | 2002 | Active | |
| 351 | Marcoussis | Sàrl | 760 K EURe | 4e | — | 2006 | Active | |
| 352 | Izon | SAS | 69 K EURe | — | 1 K EUR | 2010 | Dissolved | |
| 353 | Salignac-sur-Charente | Sàrl | 19 K EUR | — | 300 K EUR | 2013 | Active | |
| 354 | Vaujours | Sàrl | 8 K EUR | — | 5 K EUR | 2008 | Active | |
| 355 | Chermizy-Ailles | Sàrl | 180 K EUR | 2e | — | 2013 | Active | |
| 356 | Marseille | Sàrl | 152 K EUR | 2e | 8 K EUR | 2012 | Active | |
| 357 | Corbas | Sàrl | 296 K EUR | 2e | — | 2004 | Active | |
| 358 | Salon-de-Provence | Sàrl | 600 K EURe | 8e | 3 K EUR | 2016 | Active | |
| 359 | Bailleul | Sàrl | 252 K EUR | 2e | 5 K EUR | 2017 | Active | |
| 360 | Montauban | Sàrl | 777 K EUR | — | — | — | Active | |
| 361 | Châtillon-sur-Chalaronne | SAS | 1,5 mil. EURe | 8e | 160 K EUR | 2020 | Active | |
| 362 | Paris | Sàrl | 2,2 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2010 | Active | |
| 363 | Paris | — | 923 K EUR | 8e | — | 2015 | — | |
| 364 | Grasse | Sàrl | 451 K EUR | 4e | 8 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 365 | Calvisson | Sàrl | 922 K EUR | 8e | 22 K EUR | 2013 | Active | |
| 366 | Pougues-les-Eaux | SAS | 410 K EURe | — | 1 mil. EUR | 2020 | Active | |
| 367 | Alfortville | Sàrl | 943 K EUR | 4e | 10 K EUR | 2009 | Active | |
| 368 | Yvetot-Bocage | Sàrl | 6 K EUR | — | 20 K EUR | 2011 | Dissolved | |
| 369 | Saint Martin | Sàrl | 200 K EURe | — | 3 K EUR | 2010 | Active | |
| 370 | Plesnois | Sàrl | — | 2e | — | 2021 | Active | |
| 371 | Neuilly-sur-Seine | SAS | 550 K EURe | — | 3,5 mil. EUR | 2009 | Dissolved | |
| 372 | Le Blanc-Mesnil | Sàrl | 442 K EUR | 4e | 5 K EUR | 2014 | Active | |
| 373 | Drancy | Sàrl | 1,1 mil. EURe | 15e | 60 K EUR | 2008 | Active | |
| 374 | Essigny-le-Grand | Sàrl | 445 K EUR | — | 1 K EUR | 2017 | Dissolved | |
| 375 | Rueil-Malmaison | SAS | 140 K EURe | — | 3 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 376 | Hénin-Beaumont | SAS | 1,4 mil. EUR | 8e | 50 K EUR | 2021 | Active | |
| 377 | Plougoumelen | Sàrl | 1,3 mil. EURe | 8e | 30 K EUR | 2000 | Active | |
| 378 | Lescure-d'Albigeois | Sàrl | 204 K EUR | — | 20 K EUR | 2015 | Dissolved | |
| 379 | Orly | SAS | 5 K EURe | — | — | 2016 | Active | |
| 380 | Puget-Ville | Sàrl | 2,2 mil. EUR | 8e | — | 2007 | Active | |
| 381 | Paris | SAS | 8,1 mil. EURe | — | 10 K EUR | 2016 | Active | |
| 382 | Gazeran | SAS | 4,1 mil. EURe | 15e | 300 K EUR | 1991 | Active | |
| 383 | Colmar | Sàrl | 137 K EUR | — | — | 2001 | Dissolved | |
| 384 | Amancy | SAS | 2,3 mil. EUR | 15e | — | 1996 | Active | |
| 385 | Puteaux | Sàrl | 63 K EUR | — | 2 K EUR | 2011 | Dissolved | |
| 386 | Lège-Cap-Ferret | SAS | 483 K EUR | — | — | 1966 | Active | |
| 387 | Lattes | Sàrl | 1 mil. EURe | 35e | — | 2000 | Active | |
| 388 | Saint-Nicolas-de-Bourgueil | Sàrl | 110 K EURe | 2e | 100 EUR | 2018 | Active | |
| 389 | Marseille | Sàrl | 405 K EUR | 2e | — | 1973 | Active | |
| 390 | Juillac-le-Coq | SAS | 880 K EURe | 8e | — | 2006 | Active | |
| 391 | Marseille | Sàrl | 399 K EUR | 15e | 66 K EUR | 2015 | Active | |
| 392 | Marseille | Sàrl | 1,1 mil. EUR | 15e | 453 K EUR | 1995 | Active | |
| 393 | Marseille | Sàrl | 88 K EUR | — | 3 K EUR | 2019 | Active | |
| 394 | Pertuis | Sàrl | 730 K EURe | 8e | 100 K EUR | 2001 | Active | |
| 395 | Arras | Sàrl | 900 K EURe | 8e | 179 K EUR | 1993 | Active | |
| 396 | Fameck | Sàrl | 84 K EURe | 2e | 80 K EUR | 2012 | Active | |
| 397 | Charenton-le-Pont | Sàrl | 54 K EURe | — | 8 K EUR | 1995 | Active | |
| 398 | Burgnac | SAS | 11 K EURe | 2e | — | 2018 | Active | |
| 399 | Paris | SAS | 6 K EUR | — | 1 K EUR | 2015 | Dissolved | |
| 400 | Caen | SAS | 54 K EUR | — | 1,2 mil. EUR | 2008 | Active |